• iki yıldır kullanıyorum ancak seslendiren kişi artık eskisi gibi nötr bir sesle konuşmuyor, fazlaca tonlama yapıyor ve bu dikkatimi dağıtıyor. bu yüzden aboneliğimi sonlandırdım ve yenilemeyeceğim.

yani nasıl desem, sesinde bir şımarıklık var artık. güzel başlayan çoğu girişim, ünü kaldıramayınca o ilk naif halini yitiriyor maalesef. meditasyon uygulaması için bile geçerli bu, ne ironi.
  • geçen sene bir yıllık üyelik alarak premium üye olmuştum, yalan yok uygulama sayesinde meditasyona başladım ve sık sık iyi de hissettim. hatta uyku hikayelerini de çok severim. ama yoga uygulaması olan down dog u keşfettikten sonra (muhteşem bir uygulamadır bu arada) yogaya da başladım. ve bu uygulama (down dog) pandemi dolayısıyla tam bir senelik ücretsiz üyelik verdi öğrenci ve öğretmenlere, bunu duyunca aşırı sevindim çünkü bu süreçte bir çok insanın psikolojisi negatif etkilendi ve bu uygulama çıkar gütmeden bir çok insana karşılıksız bir iyilik yaptı. üstelik içerik açısından türk uygulamalarını katlar ve dolar bazında baktığında çok büyük bir getiriyi önemsemediler bile.

ben benzer hareketi (eski adıyla meditasyon app'tende) meditopia'dan da beklerdim veya en azından eski premium üyelere %70,80 falan indirim yapmasını beklerim. tek yaptıkları şey eski fiyatı daha da arttırıp onun üzerinden %50 indirim fırsatı sunmaları ki buda kısa süreliğine.
    hesaplamalara göre eski üyeliğime 65 tl öderken şimdikine 100 tl ödeme çıkıyor. tam tersi pandemide fiyatlarında düşürme yapıp üstüne indirim yapacaklarına bu fiyat beni şaşırttı. bir süre satın almayacağım.

down dog ücretsiz meditasyon uygulamasına da sahip, bir çok kişiye de çevrelerinde üniversite uzantılı mail adresi olan birinin vasıtasıyla bu fırsattan yararlanmasını öneririm.
  • şimdiye kadar başlığının açılmamış olmasına şaşırdığım meditasyon uygulaması. yaklaşık bir buçuk senedir büyük bir verim alarak kullanıyorum. bu süre zarfında fırsat buldukça hayatın akışından soyutlanıp kendime zaman ayırmamı sağladı. geçen gün de yerli girişim olduğunu şans eseri öğrendim, haliyle ekşi’de hakkında birkaç entry girilmiştir girip okuyayım diye düşündüm ama bulamayınca kendim başlık açmak durumunda kaldım.
  • sırf çaresizlikten, "bunu da deneyeyim yaa" düşüncesi ile indirdiğim meditasyon uygulaması.
    ne kadar uykusuz ve yorgun olursam olayım uykuya dalmakta ciddi güçlük çekiyorum. insanların bir yerde öylece uyuyakalma hali bana mucizevi geliyor. bu gerekçelerle hiçbir yardımı olacağını düşünmesem de, bari bunu da deneyeyim diyerek uyku meditasyonlarına başladım. ve ne zaman açsam asla sonunu getirmeden uykuya dalıyorum. umarım bu tesiri geçmez.
    yaşasın meditopia.
    zira uyku, insanın hayat motivasyonunu olumlu ya da olumsuz en çok etkileyen olay.
  • öncelikle belirteyim, yıllardır burun kıvırdığım bir teknikti mindfulness , sonunda bir fırsat verdim bu uygulama aracılığıyla. ben oldukça memnun kaldım. verdiğim parayı hak eden bir uygulama olduğu kanısındayım. daha dingin ve huzurlu hissediyorum. 2 hafta dahi faydalı oldu. belki bir süre sonra kendiniz de yapabilirsiniz ama ben böyle devam etmeyi düşünüyorum. bir de uyku problemi olanlara kesin öneririm. melatonin alıyordum bıraktım, o derece…
    edit:ingilizce daha verimli oluyor kullanabiliyorsanız
  • sağolsunlar, deprem sebebiyle tüm içeriği ulaşılır kılmışlar.

ancak, tiz sesli ve garip tonlamalı, çocukla konuşur gibi konuşan hanım yüzünden ne mümkün efendim konsantre olup dinlemek.

yani böyle bir tonlama ne görülmüş ne duyulmuş.

çakra meditasyonunu kim seslendiriyorsa ondan söz ediyorum. aman allahım.
  • çok uzun süredir telefonumdaki kalıcı bir uygulama. başlarda üye değildim, sınırlı kısımdan yararlanıyordum. bünyem meditasyon yapmayı da bilmiyordu. gel zaman git zaman alışmaya başladım. fakat bir türlü düzenli yapamıyordum. önce kendime doğum günü hediyesi alarak üye oldum, ardından alarmını kurup her gün yapmaya çalıştım. yeri geldi uykuzsuzluğuma yoldaş oldu, yeri geldi sabahıma günaydın, geceme renk oldu.
    bu yılki doğum günümde üyeliği yeniledim. (99tl)

pandemi sürecinde her gün yaptığım bir şey haline geldi meditasyon. dün gece bir sinir krizi geçirmiştim. sabahımı da mahvetmek üzereyken bir müziğini açıp tibetin gençlik pınarı seremonisinin ardından deniz'in yönlendirmeleri gibi kendimi yönlendirerek öfkemden kurtuldum. çok faydasını gördüğümü ve her kuruşunu hak ettiğini söyleyebilirim.

spotify ile karşılaştıran olmuş. reklamsız ve tamamen özgün içerik sunmak nedir bilir misiniz? ödenen ücret aylık değil, yıllık.

güncel sorunlarla ilgili meditasyonlar, uyku hikayeleri, canlı meditasyonlar, ünlülerin sesinden hikayeler, sesli makaleler
    vb. sürekli yenilenen özgün bir içerik söz konusu. üstelik benzer bir türkçe uygulama yok. bu yüzden çok önemli bir yeri dolduruyor. teşekkürler meditopia ailesi!
  • iki yıldır üyesi olduğum uygulama. mayıs'ta 3. yılım başlayacak. eskiden adı "meditasyon"du, gerçi instagram hesaplarının ismi hala "meditasyonapp", fakat dünya çapında bir uygulama olduğu için ortak bir isim kullanmaya karar vermişler.

3. yılımda da üyeliğimi yenileyeceğim, çünkü içerik geliştirmekten geri kalmıyorlar ve neredeyse her hafta yeni bir özellikle ya da içerikle karşılaşıyorum. her ihtiyaca dokunacak içeriğe sahipler. bunun gibi birçok uygulama var belki ama, bu kadar kompakt olanına ve bizden olanına rastlamadım.

bununla birlikte istanbul bienali için düzenledikleri meditasyon buluşmalarını da sevgili deniz bağan'dan bahsetmeden atlamayacağım.

uygulamadaki en son güzellik ise uyku bölümünde selim bayraktar'ın sesinden dinlediğimiz 25dk'lık tahir ile zühre hikayesi.

namaste.
  • bana herhangi bir etkisi olmayan ama kesinlikle sirf bu yuzden "dandik, zirva, sarlatanlik" diye yaftalamayacagim bir uygulama. sonucta meditasyon kişisel bir deneyim.

solist* olarak tiz sesli bir kadin secmelerine sinir oldum ve her seyi ayni kadin okuyor. bilimsel olarak da kanitlanmis bir gercektir ki, kadinlar tiz seslerde, ses miktari cok kisik olsa dahi rahatlayamazlar ve uyanirlarmis hemen. bu durum, kadinlarda bebeginin sesini duymak icin evrimlesmis denir. ama donuk veya bas erkek seslerinde, eger uyuyorsaniz yaninizda opera okusalar bile uyanmazmissiniz. hatta hirsizlar da bu yuzden boyle tonlarda konusurlarmis evde. bu yuzden meditasyonda bicir bicir bir sesin bana "merhaba, rahatla ve uyu ihihi" demesi beni hic rahatlatmiyor aksine gicik ediyor.

şu da yukarida bahsettigim durumla ilgili bir ornek
  • parasını son damlasına kadar hak eden, meditasyonu, bilinçli farkındalığı ve anda olmayı herkese öğretmeyi amaçlayan harika uygulamadır.

nike run club'ın 6 aylık hediyesi ile kullanmaya başladığım bu uygulamanın adeta müptelası oldum ve an itibariyle 8 aydır aktif olarak kullanmaktayım.
    gün içerisinde katılacağınız ortalama 15 dakikalık bilinçli farkındalık pratiği ile ilginç bir şekilde günün kalanında daha enerjik ve pozitif kalabiliyorsunuz.
    seanslarda arka fonda "bulgular" adlı sesi seçmekle beraber en etkili olarak bunu görüyorum zira diğer sesler bu kadar etkili olmadı bende.
    öte yandan güncel konulara göre güncel içerikler üretilmesi de bir diğer güzel özelliği.
    özellikle zor günlerden geçtiğimiz şu dönemde herkese şiddetle tavsiye ederim.
    deneme sürümüne bakabilirsiniz. az çok kafanızda fikir oluşacaktır.

zira bu kendinize yapacağınız en iyi kıyak olabilir.
hesabın var mı? giriş yap