• adam hala şenol güneş'in bunlarla hasbihal etmeyişini komünikasyon eksikliği görüp bunda diretmekte. (serdar ali çeliker'de buna iştirak konusunda geri kalmamakta tabi ki). birde, işe alıp karşısına oturttuğu elemanlara küfürlerini tartıya koyup, bizimkisi normalll kameralara etmeyeceksin; yakalanmayasun haaa deyip; bunu bir bokmuş gibi anlatmıyor mu çıldırırsın (arada kim bilir ne küfürler saydırmakta, kendi tabiridir; beni dinlemediğiniz anlarda sayıp söverim ben herkes gibiyim demiştir). balgam çekip; sporda radyoculuğun piriyim ayaklarına yatışı en temel direğidir. populizmin nimetinden yararlanıp, haberciyim ayağı cabası. yemek ayarlayalım örneğin, abimiz herkesi bilir; mesela o gelir bu gelmez, bunları bilmek lazımı öyle bir gururla söyler ki. habercilik bu işte. daha dur daha dur, sabah yarı ayık gelinen radyoya birde fatih terim'in ailesini, mustafa denizli'nin ailesini hallaç pamuğu gibi attık sen kimsin ulan şenol kıvamındaki yorumlarını saymıyorum bile. herkesi tanı; şenol bizimle neden rakı içmiyor diye hayıflan. 'şenol hoca bizimle paylaşmıyor' diyerek birde her an herhangi bir konuda verdiği örneklerle; ben olmam, ben değilimdir ama ezikliğinin (ilk binde değilimdir ama) sıradanlığının dibe vuruşunu gazatacılık sanış. ertuğrul özkök iki kelam spor medyası hakkında konuştu ya; bu arkadaşın ulaşım (pardon iletişim) ve devamı geyik aracısı 'ersoy dede' (artık anlayın siz). birde 10 kasım günü atatürk güzellemesi yaparken, gazataları karıştırıp en beğendiği de turgay güler'in güneş'i!!!! gerisini size bırakıyorum. aykut kocaman istifa etmiş, oraya gitmiş buraya gitmiş, şurada balık yemişi gazatacılık, analitik düşünce sanma, bu abimin bu halleri, bu konu hakkında gün boyu (radyo+gırmızı çizgi) tekrarladığı ziya paşa'nın terkib-i bend'ini allah'ın sopası yok ki kıvamına getirmekte. eveeeett sevgili mehmet ayan, güneş en iyi 10 kasım sayfasını hazırladı, helal olsun turgay güler'e. ee sen herkesi kör alemi sersem mi sanırsın!
  • hani bazı insanlar vardır, böyle uzaktan görüp hiç tanımadan sanki çok iyi arkadaş olabilirmişsiniz, birbirinizi tanısanız çok iyi anlaşırmışsınız gibi gelir.

işte mehmet ayan benim için bu insan değil. hatta tam tersi. kendisiyle hiçbir şekilde tanışıklığım yok ancak olsa birbirimizi her gördüğümüzde takışırmışız gibi geliyor. arkadaş ortamımda olsa kesin 'mehmet geliyorsa ben yokum abi' gibisinden şeyler derdim.

yaptığı işe gelirsek, radyoculuktan hiç anlamam dolayısıyla yorum yapamam ama yorumculukta bence başarılı değil.
  • bir de bu adami her sabah saatlerce radyodan dinleyen varmis. pes dogrusu.

“siyin cimhirbiskini” demeden bitirdigi programi da yok gibi.
  • isim verme süpermen. yahu sürekli bu replik kullanılır mı? ve sürekli araya arapça kelimeler katınca güzel bir konuşma mı oluyor ?

gerçi spor programlarında o kadar çıta düşük, öyle itici tipler var ki. ermanlar, ahmetler, roklar, emre bollar vs. yine mehmet ayan kalite olarak onlardan iyidir ama yukarıda bahsettiğim konular sıkmaya başladı. yaptığı programı oturup tekrarını izliyorsa muhtemelen kendisi de farkeder, yok farketmiyorsa o zaman iş kötü.
  • yıllardır radyoda program yapar , hatta nihat kadar eskidir ancak tv macerası bunca yıldan sonra başladı ve henüz arzu edilen noktada değil.
    yılların mikrofon tecrübesine mi güvensem yoksa ekran yabaniliğimden mi korksam derken lüzumsuz şımarmalar,ağzından hatalı soğuk espriler çıkıveriyor.
    şahsım adına tetikçi ve satılmış olmaması, araştırmayı sevmesi, ahlaksızlık ve amigoluk yapmıyor olması o programı izlemek için yeterlidir.
  • bir arkadaşı (bkz: nihat sırdar), diğer arkadaşı (bkz: ersoy dede)'dir. söyleyeceklerim bu kadar
  • ekrandan ziyade twitter'da kullandığı dil ve bilmediği noktalama işaretleri ile beni rahatsız etmektedir. vermeye çalıştığı iletilerden bağımsız olarak yaptığı her benzetmenin alışılmadık benzetme olarak anılan türe dahil olması da ayrı bir mesele zaten. twitter'ı ciddiye almıyorsa sorun değil ama aksi durumda bol bol kitap okumalı.
  • ılgaz çınar'a güvenip onu bu aleme sokan şahsiyettir.
    ılgaz çınar bunu defalarca dile getirmiştir.
  • beşiktaşlılar birazdan bu başlığa haklı bir baskın yapacak. hayırlısı olsun.
hesabın var mı? giriş yap