şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kanal a da katıldığı programda pişirilmiş tavuğun yenebileceğini söyledikten sonra ikram edilen tavuğu hangi koşullarda kesildiğini bilmediği gerekçesiyle reddeden zat. ne yapacağız bu politikacılarla bilemiyorum. radyasyonlu çayı içen bakanla karşılaştırdığımda hangisi daha iyi karar veremedim ama.

  http://www.milliyet.com.tr/…/10/13/yasam/yas03.html
 • güven vermeyen, bakan demeye utandığım insan. kontrol altında dediği kuş gribini nasıl kontrol altına aldığını merak ettiğim politikacı. yaptıklarından hiç bahsetmeyen, "kontrol altında, panik yaratmayın, 80 derecede pişirin yiyin diyebilen, buna rağmen tavuk yemeyen bilinçsiz zat.
 • bismillidir kendisi.tbmm eski baskan vekili ve eski devlet bakanı salih sumerın akrabasıdır.
 • bakanlığı esnasında sarf ettiği en utanç verici söz ise mart 2006 diyarbakir olaylari sırasındaki toplumsal şiddeti basit bir ekonomik yoksunluğu kullanan pkk varlığına bağlayan su sözleridir:

  "bu çocukların eline 5 milyon verip şiddet için kandıran pkk terör örgütü bu olayların sorumlusudur"..[vurgu eklenmiştir]

  geldiği yere bu kadar yabancılaşmış, sahip olduğu koltuk için gerçeklere karşı bu kadar üç maymun oynayabilenlere aşk olsun..
 • cnn turk- secim bölgesi programında, diyarbakır'da halkla kürtçe konusurken görülmüs milletvekili. öyle ki şimdiden seçim havasına girmiş, sussuzluktan,elektriksizlikten kıvranan halkın yine akıllılıkla suyuna gitmeye calısmaktadır.

  geldiği yere yakınlasmasının gerekliliğini , "bazı tarihler" yakınlastıkca daha akıl etmiş olmalı ki zira halkla arasında gecen konusmalarda almıs oldugu cevaplardan tatmin oldugunu düsünmekteyim, kaygılanmaktayım.

  ayrıca burdaki insanlar öyle ki bircogumuz gibi burnun ucunu göremiyor, cumhurbaskanının "meclis icinden" secilmesini istiyorlarmış. gösterdikleri adayları da tahmin ederseniz.

  karşısında oturan, kamulasmıs devlet arazisinde yaşadıkları için "işgalci " gibi görülen ama her insan evladının ne kadar zor kosullarda yasadıklarını anlaması için cok üst düzey zekaya sahip olmaması gerektiği gibi acık bir durumda elektriksiz,yolsuz,susuz yaşayan insanlar karsısında yine tavrını bozmamıstır. zaten halkımız da kolay unutmaktadır.

  sonucta bakanımız geziyi mutlu tamamlamış olmalı diye düşünüyorum.
 • secim bolgesindeki an itibari ile en son icraati icin:
  http://www.hurriyet.com.tr/…dem/6344545.asp?gid=180
  (bkz: sana hicbir sey demiyorum)
 • soyadından esinlenilerek tarım bakanligi na getirilmiş olma ihtimali yüksek olan sayın bakanımız.
 • kürt olduğu için dövünmemek suçundan hüküm giymesi beklenen bakan. döneminde ve ondan önceki dönemlerde tarıma * verilen zarardan dolayı eleştirmek yerine etnik kökeni ile (veya bundan 'pervasızca' bahsedebilmesiyle) yerin dibine batırılmaya çalışan kişi.

  sahi ayrımcılık neydi
 • ulkedeki en asiri bolucu zihniyetin bir kürt'un turkce'yi ne zaman ogrendigini soylemesini bile bir suc, bir ayip sayanlara ait oldugunu gosteren zat. anladigim kadariyla bu suclamalari yapanin ise bir savci olacak olmasi da ayri bir vehamettir. gelsin iddianameler kovusturmalar. (bkz: ulkeyi koruyacagim diye diye cokertmek)