• kendisini 'çiçek almakla ekonomi düzelmez' diye eleştirenler için 'kıskandıklarından öyle diyorlar, sorsan cari açık nedir bilmezler' diyerek azarlayan hanımefendi.

(bkz: ekoncan)
  • saçma sapan mimikleriyle insanı irrite eden cnn turk ekonomi servisi çalışanı.istinyeye bağlandıklarında deniz bayramoğluna cins sorular sorarak kanal değiştirmeme neden olan insan.
  • doğru konuları gündeme getiriyor ancak tuhaf sloganvari konuşma tarzı nedeniyle, anaokulu öğretmeni susam sokağı eşliğinde sayıları öğretiyor gibi geliyor bana. karşısındakiler de bunalıyor belli ki.
  • habertürk'teki programında konuklarının karşısında hazırola geçtiği gazeteci. seçim öncesi anlatılan masallara prim vermiyor, cevapları beğenmezse paylıyor, beğenirse bazen aferin bile veriyor. odunla dövülesi politikacılarla konuşurken sempatiye de gerek yok zaten. süper.
  • konusma tarzi gercekten cok ekzantrik. masal anlatir gibi ekonomi anlatmak istiyor saniyorum. cumlesinin baslarinda cok inandirici durabilirken sonuna dogru sallanmaya basliyor ve bunu sonrasindaki her cumlesinde tekrar yasatabiliyor. sanki kimsenin bilmediklerini biliyor bir yandan da bizim bakkalin bildiklerini de bilmiyor. kendisini cozmek icin galiba ekonomiyi cozmek de yetmiyor.
  • kripto akpli olduğunu düşündüğüm kişidir. hukuksuzluk, secim güvenliği vs gibi konularda hemen tartışmayı bilinçli olarak başka bir yöne çekiyor. cem küçük gibi alakasız bir şey söyleyerek konuyu söndürüyor. bence cnn de çıkması daha doğru olur
  • ziraat bankası şubelerinde banko gerisinde telefonla çek soran kıdemli memure tiplemesi..
  • an itibariyle fox tv'de saçma sapan yorumlar yapmaktadır.
  • haberturk tarafından nevruz kutlamalarını izlemek üzere güneydoğuya yollanmış televizyoncu. az önce diyarbakır ve batman izlenimlerini aktardı. haberturk yönetimine akıl fikir diliyorum.
  • anlayamadığım bir tarzı var. gözlüğünü burnunun üstüne indirmiş böyle üstten bakıyor. fırıncılar odası başkanıyla konuşurken "ne olacak bu ekmeğin hali" muhabbeti yapıyor, kürşat tüzmen'e fırça atıyor, şiirsellik katsam mı acaba diye düşünürken birden agresifleşerek, bizim lisedeki kimya öğretmeni gibi köpürüyor. sonra duruluyor böyle, üzülüyor.
    borsadan, finans çevrelerinden rakamlardan bahsederken değil de konukları varken ya da toplumsal siyasal basit bir olayın ekonomik yansımalarını değerlendirirken ilginç saptamaları var. bazı söylediklerini sadece kendisi anlyormuş gibi. denk geldikçe kaçırmamaya çalışıyorum. yer yer ürküyorum. o kalem elinden fırlayacak diye.
hesabın var mı? giriş yap