• camasirlari haznesi icinde saga sola savuran bir mekanizmasi ve 2 merdaneden olusan korkunc bir kurutma sistemi vardi. islak camasiri bu dönen merdanelerin arasina verirdiniz pastirma gibi yapar suyunu süzerdi.. bu merdanelere sacini kiravatini kaptirip ölen insanlarin hikayeleri dilden dile dolasir.. sanzimanli arcelik fobisi diye bir hastalik bile vardir.
  • bir ilkokul arkadasımın onunla oynarken ellerini kaptirdigi ve parmaklarinin bilmem kac yerinden kirilmasina neden olan salak makine
  • küçükken anneannemce yanına gitmemin yasaklandığı, saçımı kaptırmaktan korktuğum ama yine de izlemeyi sevdiğim bir nesne idi.
    bir modeli vardı bende küçük, onunla avunurdum.
  • merdaneye kaptırıp saçlarını kaybedenler de geceleri çokcana dinlediğimiz korku hikayelerinden biriydi.. hikayenin ötesinde böyle bi gazete haberi de okumuştum

(bkz: kafaderin kemerimi susleyecek)
  • yaratici turk insani tarafindan artik kullanimdan kalkan merdaneli camasir makineleri ayran makinesi olarak kullanilmaya baslanmistir. hatta bazi orta karadeniz koylerinde tahta yayik yerine merdaneli camasir makinesi ile sutun yagini cikarirlar. (bkz: yaratici turk zekasi)
  • (bkz: homurdanmak)
  • en korkunc goruntulu ve ev kazalarinda muthis bir artis grafigi saglayan teknoloji tarihinin yuz karasi bir cihaz. kullanip da bir bicimde basina is almamis az insan vardir.
  • bazen etrafta gordugumuz teyzelerin eksik parmakli dola$masinin nedeni.
  • ben küçükken babanemin kolunu kaptırdığı alet... kadıncağız kaç ay sıcakta sargıyla dolaşmıştı... allahtan bir süre sonra bugünkü makineler çıktı da, uykumda gelir de benim de kolumu kapar şeklindeki tedirginliğim geçti.
hesabın var mı? giriş yap