• birbirine mesaj yollamak, mesaj yolu ile temas/münasebet/ilişki kurmak
  • (bkz: mailleşmek) (bkz: smsleşmek)
  • aşırı mesaj kaygısı güden bir yiğidin bizzati mesaja dönüşmesi durumu. bir başka mutasyon çeşidi.
  • (bkz: chatlesmek)
  • aşıkların 5 vakit namaz gibi aksatmadan yaptıkları faaliyete verilen ad.
    (bkz: sucks big time)
  • her şey avea'nın 5000 mesaj kampanyası ile başladı. sadet dolu, kontörü bitik ve en iyi ihtimalle çağrı yapan bir insandım eskiden. telefona çok nadir bakar, harbiden bi şey olursa çalan bir telefonum vardı. hiç bir zaman telefon merakım olmadı zaten simens c55 yeterliydi benim icin.

kız arkadaşım da yoktu o zamanlar feci abazaydım, hala öyle miyim bilmem sadece sıfat değişti, azgın diyorum artık e yaş biraz ilerledi ne abazalığı canım, liselier olsun abaza. her neyse dediğim gibi her şey avea ile başladı, 5000 sms. lan 5000 ne, kafayı yemek üzereyim. hayır rekorum 2000 sms atmak bir ayda ama bu bile kasıyor. ortalama 1500sms atsam ayda, günde 50 eder.
    evet 50 sms bir günde.

bu durumda bile sallamıyorum resmen, geç cevap yazmalar, labali hareketler. sonuca bakıyorum, titreşimden bıktım. "zırrrrrrrrrrrt" beynimi oyuyor sanki bu ses. bakıyorum;

-aşkımmm sıçıyodun ne oldu?
    -zorladı ama yaptım cnmmm

buraya kadar gelicek yakında, hep aynı şeyler üzerine farklı kelimeler. bak diyorum "kahvatı edicem, mesaj atma cevap atamam" halbuki yalan açmışım bilgisiyarımı takılıyorum nette. aradan 5 dakika geçmeden 3 mesaj, yahu ne dedim ben sana demin.

nediyim atma mı deyim, tatil lan bu insaf!. "biraz uzak dursan uyusan, annene yardım edip, arkadaşlarınla takılsan. vallahi iyiyim ben merak etme be." söylenmez ki böylede.

"olum malmısın be işte ne güzel ilgileniyo" falan derseniz, bende "haklısın bilader" derim sonra birde "ama" derim ardından. yahu az at bari, azalt birazcık be sayıyı. en azından tatilde.

bak mesaj gelince ışık yanıyor ya, telefon değil uçak kanadı sanki. gözüme gözüme geliyor. kapanmıyor mu bu meret?

not: unuttum bide bir mesajı 2 kere atma yokmu belki gitmemiştir diye, öldürcek beni bu mesajlar. turkcellken kafa rahattı hacı bitiyodu hemen oh, rahatsın sonra.
  • modern çağın prangaları, tek taraflı iletişimin alamet-i fârikası. hayatınızdan çıkartamayacağınız biri tarafından sürekli mesaja tutulmak ömrünüzden ömür götürür, sinirinizi bozar, ruh hastası yapar. hele cevap vermemeyi onay kabul eden insanlardan biriyse müstakbel ölü arkadaşınız, elinize döner bıçağını alıncaya kadar zatı alilerinin gün içinde yaptığı bütün hareketleri news feed olarak telefonunuzda göreceğinizin garantisidir.

(bkz: sabrın sınırı)
  • bunun sözlükte yapılanını çok seviyorum ben. birikim ortalaması iyi seviyede olan insanlardan bilmediklerimi öğrenmek, nacizane bildiklerimi bire bir anlatabilme imkanı bulmak, hatta çoğu iyi niyetli insanlarla tanışmak... arada yaş farkının fazla olmadığını bilmek, bu bağlamda kafa uyuşmazlığının çok uç noktalarda olmayacağını bilmekte önemli bir rahatlık sağlıyor tabi.
  • masajlaşmak kadar tatmin etmeyendir.
  • yazısız olan makbuldür..
hesabın var mı? giriş yap