• istanbul şehir tiyatrosu oyuncularındandır. reklamların tanıdık simalarındandır.
    (bkz: bir delinin hatıra defteri)
  • küçükyalı da kulis sanat evinde, 10 metrekarelik bir odada bir delinin hatıra defteri adlı oyunu, değişik, çarpıcı ve deneysel bir tarzda sahneye( odaya ) koyan tiyatrocu. ekim 1994 yıllından beri süren ve büyük beğeni toplayan ve bir çok olumlu eleştiri alan bu kült oyunda metin zakoğlu gogol'un gerçekle hayal dünyası arasında olduğu bir dönemde kaleme aldığı bu tek kişilik oyunu seyircilere aktarmada da gerçekle hayal arasındaki o ince çizgiyi dokunaklı bir şekilde yorumlayarak seyredenlere etkileyici bir oyunculuk başarısı ile aktarıyor...yer yer seyircilerin arasında oynanan ve seyirciye ben kimim bu adam kim burada şimdi oyun mu gerçek mi yaşanıyor ikilemi yaşatan zakoğlu sıra dışı bir seyirci katılımı ile oyunun tıpkı denizle kumsalın git-gel'lerinde yaşadığı bir ilişki gibi oyuncu seyirci ilişkisini de oyunda bu git-gel'lerin üzerine kurarak oluşturuyor... oyunun konusuna gelince; sıradan bir 3.dereceden memur olan aksentin ivanoviç poprişçin bu sıradanlığı karşısında sürekli aşağılanır,alaya alınır...ve günün birinde poprişçin çok yüksek tabakadan bir kızın kendisini sevdiğini sanır,hayal dünyasında ki mutluluğu kızın daha soylu bir beyzadeyle evlenmek üzere olmasını öğrenmesi ile yıkılır...bundan sonra ki hayalleri onunda tıpkı o soylu gibi bir asilzade hatta belki de bir kral olmaktır...ve günün birinde aksentin ivaneviç poprişçin kendini ispanya kralı olmuş bir vaziyette akıl hastahanesinde bulur...saçları kısaltılmış bir halde gözleri yaşlı annesini yanına istemesi oyunun en gerçek anıdır belki de...
  • "şarkılar seni söyler" adlı yeni oyunuyla erenköy'de gitar muhabbetli stand-up tiyatrosu yapmaktadır bugünlerde
  • dün akşam bize oynadığı oyunda gösterdiği performansı ile çok hoş bir sürpriz yaşatmış tiyatro sanatçısı.

kulis sanat evi ne ilk girdiğimizde beklentilerimizi pek de yüksek tutmamıştık. 20 kişinin rahat oturabileceği, rivayete göre 30 kişi alan bir apartman müştemilatında izlenecek oyundan hayır gelmez diye düşünmüştük.

oyun başlayıp bizleri de içine alarak, aramızdan sophiayı, uşakları, subayları seçerek oyun başlıyor mu bitiyor mu neresi gerçek neresi oyun düşüncelerine salmış, ititraf etmeli ki bir ara zakoglunun gerçekten deli olduğu düşünülmüştür. haftaiçi iş çıkışı tiyatroya mı gidilir düşünceleri yerini ne iyi ettik de geldik nidalarına bırakmış, sanatçı bundan böyle takip edilecekler listesine kafadan girmiştir.
  • "ben küçükken gösterirdim" adlı bir stand up gösterisi var, erenköydeki kulis sanat evinde izlenebilir.
  • 26 ağustos 2007 tarihli canlı yayın renkli televizyon program kuşağında, konuğu olduğu aydan önder'le aralarında, söyleşinin yaklaşık onuncu dakikasında şöyle bir diyalog geçmiştir:

-metin zakoğlu: "evlere tiyatro servisi yaptığım için eleştiriliyorum. eğer, bir izleyenle bir oynayan varsa, orada tiyatro vardır!..."
    -aydan önder: "o halde bize burada, stüdyoda performanslarınızdan herhangi küçük bir örnek göstermenizi rica edebilir miyiz?"
    -metin zakoğlu: "bu çok çirkin bir teklif! ne o öyle, göster amcalara pipini der gibi... bunu yapmam... merak eden erenköy'deki müştemilata gelir seyreder... bu arada telefon numaramı tekrarlamak istiyorum: bik bik de bik bik...."
    - aydan önder: "peki öyle olsun, öyle diyelim o halde..."
    bir dakika sonra da kendisine teşekkür edilmiş ve uğurlanmıştır.
    "aaaa! bu kadar mı? o kadar yol geldim ben, biraz daha kalsaydım!... telefon numaramı tekrar vereyim bari....."

kendisine başarılar dileme niyetim yok buradan. reddin de bir adabı vardır...
  • şu sıralar finansbank nakit avans kartı reklamlarında boy gösteren başarılı oyuncu.

http://www.youtube.com/watch?v=h9l_4tsjjw8
hesabın var mı? giriş yap