• babamın yöntemini uygulamak yeterlidir. "hadi karıcığım, kalkalım artık" dedikten sonra duraklayıp "hay allah, burası bizim evdi".
  • vakit geç oldu yatakları yapalım da bu gece burada kalın, diyerek nabız yoklama yöntemi ile söylenebilir. tabii burada misafirin aaa çok iyi olur diyerek teklife olumlu bakıp balıklama atlaması gibi bir risk de var.
  • hz. muhammed'in de bu durumdan çok muzdarip olduğunu ahzab suresi 53. ayette görebiliyoruz.
    hakkında vahiy bile inmiş oturmayın artık esnemekten çenemiz tutuldu piç kuruları.
  • türk kültürü misafire önem verir, bunu demek göt ister. denebiliyorsa misafir "aa kesin sevişcekler" der. üstüne dedikodusunu yapar.
  • -eve gidince ne yapacaksınız?
    +bu saatte ne yapılır? tabi ki yatacağız.
    -siz giderseniz biz de yatacağız :)

şeklinde olanına şahit oldum. teyzemler bize gelmişti, annecağızım teyzeme söyledi.
    komik insanlar vesselam...
  • babam "benim yatmam lâzım, size iyi geceler" der gider yatardı.
  • eve gelen misafir 3 güne kadar en üst düzey misafirperverlikle ağırlanır efendim. onlar kendi kalkıp gittikten sonra bir daha istemiyorsanız çağırmazsınız olur biter.

ibneliğin lüzumu yok.
  • toplum buna hazır değil malesef
  • babam eskiden teletext saatini açardı mesajı alan misafir "e geç oldu artık" diyerek giderdi =)
  • süper olay. çok yakınlarıma yapıyorum, yapamadıklarıma siktirin gidin artık kahvesi içmeyi öneriyorum.
hesabın var mı? giriş yap