• bir kerede okununca "tirit" soyadı gibi duruyor.
    "merhaba ben mithat tirit"
  • on beş yıl boyunca tirit yediğim, 2010 yazı itibari ile kendi kendime kapısının dahi önünden geçmeyeceğime söz verdiğim yer.

sebebini kendileri de biliyor, herkes biliyor.
  • etliekmek, mevlana, bıçakarası, fırın kebabı falan hikaye, konya'da yenilebilecek en lezzetli şey burada yenen tirittir. bu arada ayran istemeyin boşuna "abi bu zaten yoğurtlu o yüzden ayran bulunmuyo bizde" diyor garson.
  • bir türlü subelesmeye gitmemesi mithat amcanin kaliteyi bozmak istememesinden ve gani gönüllü olusundan kaynaklaniyor olabilir..yoksa bu lezzetle forbes listesine girer serefsizim...güncel bir bilgi olarak 1 porsiyon tiritin 13 tl oldugunu belirtmek isterim..
  • etliekmek ve fırın kebabından sıkılan bünyelere ilaç gibi gelen bir lezzettir.konya'da etliekmek üzerine kendi kendini gurme ilan etmiş sayısız kişi tanıdım ve bir çoğu mithat tiriti bilmiyorlardı,öyle de ilginç bir yer yani.vedat milor kalkıp geliyor keşfediyor,bizim etliekmek kafalıların hala haberi yok.çok mütevazi bir dükkan olduğu için de, öyle herkesin bilmesine de gerek yok esasında.
    konya'ya yolunuzu düşürün ve bu mekana uğrayın,enfes bir lezzet...
  • mithat tirit'e arkadaşımın tavsiyesi ve övgüleri doğrultusunda dayanamayıp birgün beraber gittik.gittiğimizde dikkatimi çeken ilk şey tirit dışında hiçbir yemek olmaması , kapı girişinin solunda siyah tahta üzerine tebeşir ile yazılmış fiyat listesi ve özel toprak kapta servis edilmesi dikkatimi çekti.para kazanmak için değil,babadan kalma geleneği sürdürebilmek için çalışan bir mekandı.et bittiği an öğlen 1-2 olsa bile dükkan kapanıyormuş.içerde 6 dışarıda da 2-3 masa vardı yani çok büyük bir dükkan da değildi.arkadaşımla tiritleri sipariş ettik ve beklemeye başladık.

yemek yemeyi ihtiyaçdan öte bir zevk olarak gören ve bugüne kadar eti çoğu şekliyle tatmış olan birisi olarak hiç abartmadan şunu söyleyebilirim : mihtat tirit'te yediğim tirit hayatım boyunca yemiş olduğum en lezzetli yemektir.hiç abartmıyorum,birçok arkadaş ve tanıdığı götürdüğümde de aynı tepkileri verdiler.burada çok fazla anlatmak istemiyorum zaten anlatılabilecek,kelimelerle ifade edilebilecek bir lezzet değil...konya'ya yolunuz düşerse etliekmek falan yemeyin direk olarak mithat tirit'e gidin , üstüne de zerde tatlısından yiyip çayınızı için.son olarak mithat tirit'te görmüş olduğum cümleyi yazarak bitireyim ''gözleri kandırabilirsiniz , ama damağınızı asla ''
  • mezuniyet günü keşfettiğim, sonra bir arkadaşımla gittiğimde arkadaşıma çığlık attıracak kadar güzel tirit yapan yer, konya'da müptelası kadar bilmeyeni de çoktur ama aziziye camii eşrafından bilmeyen yoktur. türkiye değil belki dünyada bulunması zor lezzetlerden.. bu arada yeri gelmişken bir de güncelleme yapayım tirit 14 tl ama son kuruşuna kadar helal olsun.. ayrıca biraz köşede kalmış bir tablo üzerinde mithat usta'ya ait bir söz vardır ki düşündürür;
    "çocukluk edip de büyüme sakın, büyümek ayrılıktır"
  • mersinden konyaya taşındığımda keşfettiğim konyalıların bir çoğunun adını duymamış olmasına şaşırdığım,efsane derecede bir tada sahip tiritler yapan mekan.yalnız çalışanları biraz öküz ve yobaz tipli
  • bir parça et ne kadar lezzetli olabilir ki sorusunu cevaplayan mekan. konya'ya uğrama sebebi.
  • en son 16 liraydı. ve verilen paranın karşılığını alamıyorsunuz. tamam güzel farklı ama o fiyat bir hayli fazla
hesabın var mı? giriş yap