• en kral motosiklet zincir yağıdır. kesinlikle başka marka kullanılmaması önerilir..
  • otomobil yağları da üreten fransız menşeili yağ şirketi.

5w30 eco-nergy yağından koyacağım mitsubishi colt aracıma. yüzde 10 daha az yakıt tüketimi vaat ediyor. deneyip göreceğiz. hali hazırda castrol magnatec 10w40 kullanıyorum. sonuçları yazarım.
  • aslında %10 yakıt tüketimi vaat etmeyen yağ üreticisi.
    olay şu; yakıt tasarrufu için öncelikle dişli (şanzıman), direksiyon yağlarınız bile motul olacak, ve bu yağ değişimi yapıldıktan sonra en az 2 kez motor yağınız değişecek.
    sanayiden bildirdim, mutluyum.
  • aşırı besleme yüksek beygir üreten araçlar dışında çok da bir numarası olmayan yağ.

1.4tsi 180hp polo gti da çok faydalıydı (aşırı besleme araçlar ister istemez yağ yakıyor bu gibi yağlar minumuma indiriyor) fakat turbo besleme olmayan atmosferik ortalama güçteki araçlar için boşa masraf bence tercih etmeyin emsallerinden litre olarak da pahaladır çünkü.
  • plasebo etkisi yapan motor yağı. herhangi bir aracın yağını yenileyin. direk aracın çalışması değişir. neticede eski yağ özelliğini kaybetmiştir.

ancak sıfır yağı boşaltıp başka bir yağı doldurduğunuzda değişim görürseniz orda bir fark söz konusu. muhtemelen yanlış spec de yağ kullanmışsınız.
  • 1.6 hdi 92 bg otomobilde harikalar yaratmaktadir. bır editle beraber detaylar gelecek.
  • süper bir babalar günü videosuna imza atmış, kaliteli motor yağı üreten firmadır.
  • 5w30 motor yağı kullanıcıları için harika bir ürünleri bulunan yağ firması. (bkz: motul specific 5w30) normal yağlardan biraz daha pahalıdır ama böyle güzel yağ için değer o para. aynı uzun yolda yüksek rampalar sonucu 109 derece motor sıcaklığı ölçtüğüm aracımda 98 derece motor sıcaklığı vermiş efsane yağ.
  • türkiye'deki bütün yağlar türkiye'de dolar (servisler varil dökme yağ kullanırlar bir servisin arkasında gördüğüm boş petrol ofisi varilleri ne şahit oldum) ( dolum yeri kocaeli ve izmir) genelde marka hariç aynı özellikleri taşır (gm motor yağı milpet dolumudur.) motul hariç. bu yağın emin olun farkı çok büyük. hem motosiklet sektöründeki tecrübesi ( motosikletler 12000 d/d ile çalışır) onu bir adım öne taşıyor.
    haliyle piyasada çakması da bol.

eğer yağ takintiniz varsa yag ile beraber tribotex deneyin
  • motor yağlarına prezervatif muamelesi yapan fransız firması.
hesabın var mı? giriş yap