• ayranperest tayyipçilerin osmanlıların yıllarca içkiye konulan vergileri kabul ettiğini bilmeyen, sarhoş, sirozdan ölen padişahları göz ardı eden halleri gülünç oluyor.

kaldı ki nadanlıktan daha milli mücadele döneminde olan hadiseleri sanki cumhuriyet kanunu gibi sunmaya çalışıyorlar. aynı meclis halifeyi kurtarmak konusunda da karar aldı, ne yapalım şimdi.
  • dünyanın hayran olduğu, yüzyılının en büyük dahisi, sarı saçlı, mavi gözlü, gelmiş geçmiş en karizmatik ve yakışıklı asker, devlet lideridir.

öyle bir zamanda gelmiştir ki türk milletini uçurumun ortasından kurtarmıştır.

türk'ün geleneği olan devletsiz, bağımsız olmadan yaşayamamayı devam etmiştir.

kendisi büyük bir askeri deha olmanın yanında, özel hayatında da çok klas, ileri görüşlü ve başarılıdır.

kendisi türk olduğum için gururlanmama bir kere daha sebeptir.

bugün bile; isminin geçtiği her ortamda dosta güven düşmana korku vermeye devam etmektedir.

devrimlerinin ve ilkelerinin koruyucusu olacağız sen rahat uyu büyük lider, büyük başbuğ.

rahat uyu atam.

zira muhtaç olduğunuz kudret, damalarımızda, tıpkı senin damarlarında olduğu gibi mevcuttur!
  • bir muhafazakar olarak her geçen gün kendisine ve dehasına daha fazla hayran olduğum ülkemin kurucusudur.
  • yobaz bir ailede yetişip ayakkabı numarasından küçük zekaya sahip trolün ata mızı anlamadığı için içindeki kini kusmuş. normalde senin o zekayla ve ailen ile zaten ata mızı anlaman mümkün değil. siz o kafa yapısıyla ancak arap götü yalarsınız.
  • sizleri yüce önder atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.büyük adamdır.
  • dünya üzerindeki bütün liderleri az çok okumuşumdur. sol iktidarlardan faşistlerine kadar ama atatürk gibisi tarihte pek görülmemiş.çok yönlülüğü çok ayrı bir dava zaten.askeri dehası siyasi dehasından tutunda çocuklara ve gençlere cumhuriyet'i emanet edecek kadar geleceğe yatırım yapmasına kadar.dünya tarihine bakın hangisinin atatürk gibi bir lideri olmuş.
    atatürk'ü adam akıllı kişilerden öğrenip anlayabilen birisi atatürk'e hayrandır değilse salaktır.
  • "atatürk bir gün önemli zatlarla birlikte görüşürken sevdiği köpeği bacakları arasına otururken hayvanın başını okşamış. karşısında el pençe divan oturan yüksek kişilerden biri olan ak sakallı millî şâir mehmet emin bey(mehmet emin yurdakul): "ah, paşam o köpeğin yerinde olmayı ne kadar isterdim" deyince atatürk bu sözden o denli huylanmış ki kendini tutamayıp, "sen o köpekten de aşağı birisin" diye başlayan bir hakaret yağmuru yağdırmış. emin bey'in(mehmet emin erişirgil) görüşüne göre atatürk dalkavukluğun bu kadar aşağılaşmış, bacak aralarına kadar indirilmiş türü karşısında bunalmıştı, kendini kaybediyordu."

niyâzi berkes - unutulan yıllar(s. 147)
  • benim söylediklerimle bilimin söyledikleri çelişirse bilimi tercih edin diyerek unutulmaz bir laf etmiştir. sadece bu lafından yola çıkılarak ne kadar büyük bir lider olduğu hakkında fikir sahibi olmak mümkündür.
  • bugün rüyamda gördüm. aileden biri gibiydi. kalabalık yerde bir masada oturuyordu. yanına gidip elini öptüm. bir şeyler söyledim. içim içime sığmıyordu.
  • dersim olaylarında habersiz olmayan yönetici.
hesabın var mı? giriş yap