• kadınların alış-veriş çılgınlığında önemli yer tutan ayakkabılar üzerine anlamlı bir özdeyiş.
    (bkz: ayakkabı doyumsuzluğu)
  • kadin her kendisini kotu hissettiginde ayni zamanda yeterince bakimli olmadigini da hisseder. neden bakimli olmadigini sorgulamaya baslar. ve olaylar gelisir...
    -tamam yarin bu kotun uzerine su kazagi giymeliyim
    -makyajda yapayim, bes aydir yuzum renk gormedi.
    -su yeni gumus yuzukle, onunla takim kolye ve kupeyi de takarim, bin yil oldu bunlari alali ama hic takmadim.
    -e peki bunun altina hangi ayakkabiyi giyicem??????
    -mavi sneakerlar olmaz, e o sari bot, i ih hic olmaz, peki gecen aldigim siyah deri ayakkabi, olmaz ona uygun cantam yok...
    -evett, hemen gidip su gecen gordugum bordo ayakkabiyi aliyim, kirmizi terlik var ama simdi kazagin altina o gitmez.
    karar verilmistir, gidilip o ayakkabi, yaninda bi parfum, iki krem, ve bir suru gereksiz zikkimda tabii ki. ertesi gun, ve onu takip eden gun kadin bakimli ve mutlu isine/okuluna gider.
    ama tabii ki butun bunlar kendisini kotu hissetmesine yol acan sorunlari cozememisdir ve dongu basa doner.
    yazarin notu: e guzelim e canim, 55 cift oldu hala mi anlamadin?
  • aldıkları her yeni ayakkabıyla ruhları tazelenen kadınların geçen yıl bu zamanlar aldıkları ayakkabılarına bakarak iç geçirirken bir yandan mırıldandıkları söz öbeği.
  • evde ayakkabıları koyacak yer kalmayınca "mutsuz kadın biraz da tasarruf yapsın" telkinini gerektiren düstur.
    daha farklı bir yaklaşımla "mutsuz kadın çıksın, o ayakkabıları eskitene kadar gezsin..gitsin yenilerini alsın" da denebilir. sonuç: ayakkabı mutlu eder.
  • cirkin kadin yoktur az votka vardir deyiminin kadın ve ayakkabıya uyarlanmış hali.
  • her kadın ayakkabıya tapar.

kimi spor kimi abiyeye..
  • böyle şeyleri gördükçe kadınlıgımı sorguluyorum. orta sondan beri ayak numaram aynı. aldıgım her ayakkabıyı eskiyene kadar giyiyorum. işe giydiğim iki üç tane ayakkabım var. ne vitrin önünde cama yapışıyorum ne alışveriş sitelerini zorluyorum. neden böyle tüketim çılgınlığı var neden insanlar hep en iyisini en yenisi son modelini istiyor. ayakları olmayan insanlar bile mutlu olabiliyorken az ayakkabı neden mutsuzluk sebebi oluyor.
  • "gagden araklanmayıp benden mi araklanmış?" şeklinde bir sorıyla yanıtlayacağım durumdur.
    gülse birsel gibi muhteşem ayaklara sahip bir hatundan, bundan başka ne beklenirdi netekim?
  • olasi carrie bradshaw repligi
  • bootist motto'su
    (bkz: bootism)
hesabın var mı? giriş yap