• sol freymde görünce yine çıkarmadı sandım.
  • sanıyorum ki patreon üzerinden yayın hayatına devam edecek.

https://www.patreon.com/naberdergi
  • umut sarıkaya'nin paraya ihtiyacı olduğunda çıkaracağı dergidir.
  • yakında ispanyolcası çıkacak dergi.
    umut sarıkaya'nın, büyük resmi gördüğü, türkiye'den siktir olup gitmek başlığından çok etkilendiği ve uruguay'a yerleştiği,
    yüz değiştirme operasyonuna girdiği ancak, doktorların yarattığı yeni yüzü pek beğenmediği dillendirilmekte.
    doktorların ise sivasın tezenesi adamsın di caprio mu bekliyordun a.k. seni anca ali eren beşerler 'e benzetebildik cevabından sonra ise sizde haklısınız diyerek durumu kabullendiği iddia ediliyor.
    6 aylık ispanyolca kursundan sonra, ufaktan ispanyolca karikatürler çiziktirdiği, hatta yakında "hola" isimli bir mizah dergisi çıkarmayı planladığı söyleniyor. derginin finasörü de çiftlik bankçı tosunmuş. hatta bu tosun'a bu tokatlamanın aklını verenin umut olduğu söyleniyor.
    bir nevi (bkz: keyser soze) vakası.
    ne diyelim yolun açık olsun umudum, bol bol angus bonfile ye.
    entrar en la carretera!!!
  • başlığını sol framede görünce heyecanlandıran dergidir. artık sitem etmenin zamanı geldi sanki. yanlış hatırlamıyosam 9 ay falan oldu en son sayının çıktığı.
  • entry'i takibe aldığım yıl 2017. her ay yeni entry girildiğinde "eki eki vellah yeni sayı çıktı galiba" diye bakıyorum. naptın abi sen?

tebrik ediyorum abi, ekmek çarpsın böyle bir dergiyi hayal bile edemezdim. abi seni vergi dairesi vs. takip etmiyor mu ya? düzensiz sürekli yayınların en düzensiz dergisini çıkardın resmen..

umut sarıkaya tartışmasız şekilde, türkiye tarihinin en düzensiz ve gizemli dergisini oluşturdu.
  • bir de ben hortlatayım başlığı. belki bilmeden müjdecisi olurum yeni sayının
  • ben kendimi tembellik dağının zirvesinde görürdüm, meğersem benim olduğum yer daha tepecik bile değilmiş.
    sayin umut sarikaya, sen ne zirtlan adamsin ki tembellikte beni bile kendine hayran bırakabiliyorsun.

son olarak, nerde olm bu dergi?
  • derginin son sayısı çıktığında dolar 4 tl civarındaydı.
  • dergi için kullandığı kağıt saman kağıt olup en ucuz kağıt turu olduğundan zam yapmayacağını düşünüyorum. gerçi umut bu
hesabın var mı? giriş yap