şükela:  tümü | bugün
 • hayvanlar aleminin piskopat üyeleridir. bunlari taksim'in arka sokaklarinda eroine esrara alistirilmis köpekler arasindan draft ederler. ölmek üzerelerken yeni bir hayat ve kimlik kazanirlar.
 • kesinlikle uyuşturucu bağımlısı olmayan köpeklerdir. bağımlı olduklarına dair sahip olunan yanlış bilgi sadece tahmin etmekten ve yeterince araştırmamaktan kaynaklanmaktadır. narkotik alanda görev yapacak hayvan daha yavru iken belirlenip topa*, oyun için sadece topa yönlendirilir. köpeklerin de hayatlarında en çok sevdiği şey sahibiyle oyun oynamaktır. mevzubahis olan topun içine uyuşturucu yerleştirilir ve köpek bu kokuyla sürekli karşılaşıp , bu kokunun oyun manasına geldiğini zanneder. aslında orda burda uyuşturucu arayan köpek kendince oynamak istediği topu aramaktadır. yoksa köpeklere uyuşturucu verilmesi söz konusu olamaz.
 • teşkilat içerisinde yer alan köpeklerin en popüler olanı narkotik köpeğidir. ayrıca organize suçlar büro amirliği köpeği, hırsızlık masası köpeği, il/ilçe trafik bölge müdürlüğü köpeği... şeklinde uzayan diğer cinslerine oranla daha yakışıklı oldukları gözlenmiştir.
 • çok değerli köpeklerdir. eğitim ve bakımlarına harcanan para çok büyüktür. deli gibi oyun oynar bunlar ve büyük bir ihtimamla büyütülür.

  edit: bu köpeklere asla uyuşturucu verilmez. sadece uyuşturucunun kokusunu öğrenebilecekleri oyunlar oynatılır. ısrarla bu köpekler uyuşturucuya alıştırılıyor diyenlere uyuşturucu maddelerin sinir sistemi ve duyu organlarına verdiği zararı hatırlatmak isterim. junky bir köpecik hiçbir işe yaramaz. üstelik bu kadar değerli bir köpeği uyuşturucuya alıştırıp telef eden eğitimcinin götünde patlatırlar kullandığı eğitim materyallerini.
 • bunlara genellikle ve nedense (yabancı emniyet teşkilatları hibe ederken ismini değiştirmiyolardır belki) ingilizce isim konur ancak türk basını ve emniyet teşkilatı tarafından isimleri abidik gubidik yazılır/telaffuz edilir. (bkz: shadow) (bkz: şadov)
 • zor yetiştirilen kıymetli hayvanlardır. eğitimlerinin temel öğesi oyun ve oyuncak üzerine olduğu için yaptıkları arama-bulma işini de bir oyun olarak algılar ve o şekilde icra ederler.

  köpeği eğitirken kullanılan oyuncaklara patlayıcı kokusu verilirse köpek bomba/mayın imha ekipleri ile, oyuncaklara uyuşturucu/uyarıcı madde kokusu verilirse köpek narkotik ekipleri ile birlikte çalışacak şekilde eğitilir. köpek aradığı maddeyi bulduğunda tıpkı av köpeğinin avı bulduğunda ferma verdiği gibi ferma verir.** ferma veren köpek sonsuza kadar o şekilde beklemez. bir süre sonra fermasını bozup bulduğu cismi ağzına alacaktır. uyuşturucu/uyarıcıyı ağzına alırsa ne olur bilmiyorum ama mayınları ağzına almaya çalışıp havaya uçan köpek sayısı az değildir. bunun engellenmesi için ekipte köpekten sorumlu kişinin köpeğe yakın durması, köperk ferma verdiği anda tasmasını takıp maddeye dokunmasını engellemesi gerekir.

  köpekler madde ararken burunlarından çok yoğun şekilde soluk alıp verirler. bu da hayvanın ortalama yarım saat içinde bütün enerjisini tüketip olduğu yerde bayılıp kalmasına sebep olur.
 • -geçen gün bir arkadaşı ısırdı bunlardan bir tanesi. eğitim filan hikaye.