• saltanat kalktı kalkalı hanedanın bütün erkek üyeleri şehzade oldu maşallah. tahtın 19. sıradaki varisi olmak neymiş, ramazan pidesi kuyruğunda önümde daha az adam olur. ülkesinin prensine baksın, herif 65 senedir ilk varis. g.tündeki kıllar kadayıfı geçti o g.t hala taht yüzü göremedi. annesi kraliyet tuvaletine gidince çaktırmadan oturuyo en fazla.
  • bundan bir 300-400 yıl önce yaşasaydı şu esprili kişiliğiyle sultan deli naz han adıyla hatırlanacak olan kişi.
  • kendisi hala tahtın 19. varisi olarak adlandırılabiliyor. arkadaş, bitti bitti! şunu kabul edin artık taht maht yok. biz de kimsenin kulu ve kölesi olmaya niyetli değiliz. akıl fikir ya.
  • toplasan 12 tane entrysi olan adama ikinci entryi de giriyorum ya, hadi bakalım.

millet neyin üzüntüsünü yaşıyor anlayamıyorum. yazıkmış. türk herhangi bir adam kalkıp ingilterede komedyenlik yapsa ünlü olsa sevinebiliriz ülkemizin gururu diyebiliriz ama hasbelkader doğum piyangosunda yıkılmış bir imparatorluğun "şehzadesi" olarak dünyaya geldiği için üstüne neden böyle bir yük yükleniyor? fatih'le kan bağı var diye gidip londra'yı mı fethetmesi gerekiyor anlamıyorum ki.

marifet mi abi avrupa'yı sopalamak? bok mu vardı da yüzyıllarca savaştık? kendisiyle dalga geçiyor zaten turkish warlord diye. adam şirin sevimli komik bir şey ne yapsın kılıç kuşanıp cihad mı başlatsın, halifeyim diye fetva mı versin? yoksa bunlar çok aşırı, 1 kere geldiği dünya'da otursun 400 yıl önce ölüp gitmiş dedelerinin hatrına "olm lan fatih'in soyundanım lan ben! dedemlerin sarayı vardı lan!" diye düşünmenin egosuyla mı tatmin olsun?

ayrıca neden götümüzden element uyduruyoruz onu da çözebilmiş değilim. "bence hanedan üyesi değildir!" bu adam ben hanedandanım diye takılıyor, (tamam pek güvenmiyorum ama sonuçta değiştirilirdi) wikipedia'da ismi yazıyor, kuru havadan nem kapan osmanlı hanedanından bir kişi de yalandır iftiradır böyle şehzade olmaz demiyor. sırf sen beğenmedin diye kimse akrabalığını kesemiyor maalesef biyolojik akrabalık öyle işlemiyor. tamam ingilizler orijinal adamlar da "nazım ziyaeddin nazım osmanoğlu" diye bir ismi atamaz bu kadar "ottoman without an empire" diye gösteri yapamaz, twitterda mesaj atanlara türkçe yanıt veremez. sanki hanedanla direk kontağı varmış haberi sıcağı sıcağına ulaştırıyor gibi konuşmuyorlar mı insanlar deliriyorum.

"kendisini yıkan imparatorlukta komedyenlik yapacak noktaya kadar gelmiş, getirilmiş" gören de geçen yıl osmanlı tahtındaydı bu sene ingilizler bastı sarayı kaptı bunu silah zoruyla komedyenlik yaptırıyor zannedecek. bak türkiye cumhuriyeti 100. yılına yaklaşıyor, osmanlı'nın son yüzyılları pek de parlak değildi zaten, adamlar ülkeden gönderilmiş aralarında mezar bekçiliği yapmak zorunda kalanlar bile olmuş ne ülkesini ne hanedanını aşağılamadan güzel güzel insanları güldüren adama taktınız yemin ederim. hatta ben de o noktaya getirilmişim. ne noktasıysa artık hangi şerefsiz ingiliz beni bu noktaya getirdiyse!! yıkılmış bir imparatorluğun yöneticileriyle akrabalığı olmasına rağmen komik olduğunu düşünüyorum, nasıl bir vatan hainiyim belli değil.

ben dedemin sarayında düğün yapıcam diye artistlik yapan hanedan üyelerinden olacağına komik hanedan üyesi olsun gerçekten. tekrar ediyorum, tamamen şans eseri, yüzde yüz rastgele bir şekilde soyadı osmanoğlu olan bir adam ingiliz bir kadınla evlenmiş, doğan çocuk da bu olmuş. şimdi bu adam iş olarak zevk aldığı bir şeyi yapıyor diye toplum olarak üzülmemiz gerekiyor.

fikrini beyan etsen "komik değil! hanedan üyesine yakışmadı" desen tamam, katılmıyorum fikrine. bitti. olabilir. herkes aynı bakış açısına sahip değil. ama sen bırak bu adama gülmeyi absürd bulmayı, bu duruma üzülmeyen herkese acıyorsun. belli ki videolarını bile izlememişsin yorum yapmadan önce, ingiliz milli marşını söyleyerek koyun kurban ediyor, amsterdam'da bir seks gösterisinde aktif görev alıyor*, vurabileceğin bir çok yer var adama ordan vurmuyorsun, "aman ingiliz imparatorluğunda komiklik yapıyor". ingiltere imparatorluğu kaldı sanki. prens harry'nin çıplak fotoğrafları yayınlanıyor halkı ona arka çıkıyor biz alt tarafı sahneye çıkıp milleti eğlendiren adama arka çıkamıyoruz. "yazık".

adam komik. aşın bazı şeyleri.

(pek sevimli bir şey bu adam, buraları okuyacak kadar türkçesi veya türkiye bilgisi varsa selam. biraz aşırı tepki verdiğimin farkındayım. kendimi hafiften trollenmiş hissediyorum.)
  • burun yapısı itibariyle osmanlı kanının pek ağır basmadığını gördüğümüz insan. padişah olmaz bundan hocam, padişah dediğinin kocaman burnu olacak. ama saltanat geri gelecek olsa, on dokuzuncu mon dokuzuncu demez, ben bu abiyi padişah isterdim. düşünsene komedyen padişah lan...

edit : komedyen padişah olacaksa benim tercihim ricky gervais
  • ingiltere'de komedi işi ile iştigal eden naz osmanoğlu aynı zamanda osmanlı hanedanın da bir üyesi. bildiğiniz şehzade yani.

şu da performansı http://www.youtube.com/watch?v=h_eyhywezyi

bizim tayyip, şehzade nazım'ın gösterisini izleyip "bizim ecdadımız böyle deyil" diyerek adamı yasaklatmaya kalkar diye korkmuyor da değilim hani.
  • eğer osmanlı tahtı varolsaydı 19. sırada olacaktı. bu adamı halife olarak düşünün, sonra videolarını bir daha izleyin.
  • olmayan tahtın 19. varisiymiş. osmanlı kalmadı battı gitti dediniz mi lan herife? sonra sırası gelince "nerede lan benim tahtım o.ç.?" demesin.

kendisine kişisel önerim ingiltere, hollanda gibi ülkelerde sıraya girsin. bu gişe kapalı, ilerlemiyor.
  • asil adi nazim'dir. hanedan ailesine mensuptur. annesi ingilizdir. half turkish oldugunu soyler ama nedense boyle hafif bir cemkirme edasiyla. turkce bilmez.

ama sovlari "ottoman without an empire" seklinde lanse edilir, wikide surda burda "his majesty prince" diye anilir, sovlarinda da ara ara prens olduguna dair dokundurmalar vardir. yani osmanli hayali kuran gencler, sehzadeniz sizinle egleniy.
hesabın var mı? giriş yap