şükela:  tümü | bugün
 • sessiz ve ucuz olmasi ile az biraz isim yapmis, türkiye piyasasında daha yeni ismi duyulan, tahmin edilecegi gibi nokia gibi nokiali bir finlandiya markasi olan otomobil lastiği üreticisi.
 • çeşitli araçlar için lastik üreten fin üretici.

  http://www.nokiantyres.com/
  http://www.suomityres.fi/
 • bir zamanlar öylesine lastik markalarının arasında "o yok bunu verelim abi" markası gibi dururken, compact sınıfı yalıtımlı arabalardan bile yol sesini soyutlayacak kadar sessiz olmasıyla ilgi çekmeye başlayan ve akabinde fiyatı tavan yapan, birazcık da zor bulunan bir lastik.

  nrhi'si kullananlar tarafından yana yakıla tavsiye edilmektedir.
 • bisikletler için çivili lastik üreten fin firması.

  (bkz: fin işi)
 • "dünyanın en sessiz lastiği" olduğunu iddia eden marka.

  nokia'dan ayrıldıktan sonra adını değiştirip kendi başına devam eden, 18.9%'u bridgestone tarafından alınmış şirket

  http://en.wikipedia.org/wiki/nokian_tyres
 • ilk duyulduğunda ikinci kalite lastik üreticisi gibi hissedilse de hakkında bilgi edindikten sonra ıslak ve karlı zeminde kullanınca diğer büyük üreticilerden (bkz: michelin) (bkz: bridgestone) farkı anlaşılan otomobil lastiği üreticisi.
 • hakkapeliitta modeli çivili kış lastikleri ile buz üzerinde 321 km/s dünya hız rekorunu kıran lastik üreticisi.rekor denemesinde kullanılan araba bentley continental gt sürücüsü ise juha kankkunen dir.
 • kar lastikleri aşmış gitmiş finlandiya markası. önerildiğinde veya toplum içinde kullandığım marka olarak söylediğimde, pirelli , michelin alsaydın abi gibi tepki verdiren lastiktir.oysa ki eksisi yoktur artısı vardır ancak nedir ki onlar kadar reklam yapmaması markayı türkiye içerisinde güçlü göstermiyor.ıslak zeminde benden * iyi bir not alan lastik.
 • şu aralar distribütör değiştirdiği için ülke çapında lastik tedarik etme sıkıntısı yaşayan firma. zaten lastikleri çok zor bulunmaktaydı şimdi bayilerin ellerinde hiç yok. bildiğim kadarıyla dünya çapında bir tek finlandiya'da fabrikası bulunuyor. bir ikincisi yok, açmak istemiyorlar diyorlar. nedeni ise az ama öz üretiriz, kaliteden taviz vermeyiz deyişleriymiş. hakikatten kullanan kişiler inanılmaz memnunlar. yalnız ilk intibası bilmeyenler için pek iyi değil, bu da firmanın reklam vermediğinden. duyan genelde 2.sınıf lastik sanıyor. biz bilenlere de denk gelmiyor işte. kalite ve ebat boyutları bakımından sırasıyla i3, h, v, z g2 modelleri vardır.
 • türkiye'deki lastik satıcıları tarafından bile pek fazla bilinmeyen ve "nokian mı? abi boşver, goodyear, pirelli neyim al" denerek tavsiye edilmeyen bu lastik, sessizlik ve yağmur-kar gibi riskli ortamlarda güven arayanlar için gayet ideal. ha bir de, benim gibi bir bakışta lastik diş derinliğinin aşınıp aşınmadığını anlayamanlar için her bir lastiğin üzerini 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 diye numaralandırmışlar; rakamlar silindikçe anlıyorsunuz ki değişim zamanı gelmiş. çok cici ya.

hesabın var mı? giriş yap