şükela:  tümü | bugün
 • yok yarısını sponsor vermişmiş de o yüzden 8 sayılmazmış. ulan sponsor sanki amrabatın gul yuzune veriyor. amrabatı alırkeb bile veriyorsa eger sen kimi alırsan al verir zaten o parayı. yani para yine galatasarayın kesesinden, toplam transfere ayırılan butceden cıkmış oluyor. 8 se harbi yazık.
 • galatasaray'a transferi için ödenecek bonservis bedeli yalan yanlış saçmalanan futbolcudur.

  -kayserispor ile 8 milyon euro bonservis bedeli üzerinden anlaşıldı.
  -noureddin amrabat'a 4 yıl için, sırasıyla, 1.6 milyon euro, 1.7 milyon euro, 1.8 milyon euro ve 1.9 milyon euro yıllık garanti ücret ödenecek.
  -fakat amrabat yıllık ücretinin 1 milyon euro'da sabitlenmesini ve bu şekilde 8 milyon euro'luk bonservis bedelinin 3 milyon euro'sunu kendi cebinden karşılamayı istedi.

  yani azizim; bazı futbolcular başkaları tarafından teklif edilenin yarı ücretine ve bazıları da bonservisini kendi ödeyerek geliyor bu takıma.

  arz ederim.

  şimdi dağılabiliriz.

  edit: kap bildiriminden görüleceği üzere; transfer sözleşmesine göre, kayserispor kulübü'ne ödenecek olan bonservis ücreti üzerindeki %10 paya tekabül eden 800.000 euro tutarındaki alacağından da feragat etmiştir.

  (special thanks to: bir kac yazar once)
 • kayserispor'a 3 milyon euro, galatasaray'a da 5 milyon euro vermeyi kabul etmiştir. yeter ki dünyanın en büyük kulübünde oynasın. hamit de mesela fenerbahçe'nin verdiğinin yarısına galatasaray'ı kabul etmiş. 1 haftadır fenerbahçe'yle görüşmesinin sebebi de en fazla ne kadar vereceklerini merak ettiğindenmiş, yanlış anlaşılmasın.
 • sponsoru cartı curtu bilmem ama bu oyuncuya her ne şekilde 8 milyon euro verildiyse gerçekten yönetimin büyük beceriksizliğidir, çok açık ve net. geçen sene bu takım maliyetindne dolayı shaqiri ve lassana diarra gibi isimlerden vazgeçmişken bu sene yaptığı işleri gerçekten aklım almıyor. galatasaray adası falan satıldı da benim mi haberim yok, yoksa başka olaylar mı oldu. bahsettiğimiz miktar tam tamına 8 milyon euro, bilmem farkında mısınız ama amrabat'tan çok daha yetenekli, yaş olarak da çok daha genç ve kendini kanıtlamış shaqiri'den 2-3 milyon euro yüzünden vazgeçildi ve 11.5 milyon euro gibi bir rakama bayern münih'e gitti. bana göre noureddine amrabat'ın 8 milyon ettiği yerde xherdan shaqiri rahatlıkla bu paraları ederdi. bu örneği geçtim, yakın zaman tottenham gylfi thor sigurdsson gibi geçen sene premier league'in adeta altını üstüne getirmiş bir oyuncuyu 8 milyon euro'ya aldı. bu açıdan bakarak bile durumun ne kadar vahim olabildiğini görebiliriz. honorato da silva nilmar gibi bir futbolcu al rayyan'a giderken galatasaray'ın böyle işler yapması fanatik bir galatasaraylı olarak benim içimi acıtıyor. para tabiki benim cebimden çıkmıyor, güzel bir kadro oluşturuldu ama maddi olarak iyi durumda olmayan galatasaray'ın ileriyi de düşünmesi lazım. benzer örnekler için çok da uzaklara bakmaya gerek yok.

  edit: eğer ki amrabat'ın kendi cebinden 3 milyon ödemesi gibi bir durum varsa bu transfer için iyi diyebiliriz, ederi en fazla bu kadardır zaten.
 • resmi twitter hesabı:

  https://twitter.com/nordin_amrabat
 • sonunun colin kazım-richards'a benzememesini dilerim. ki benzeyecek gibidir! tip müsait.
 • ntvspor'un haberine göre alacaklarından fedakarlık ederek (toplam 3 milyon) galatasaray'a 5 milyon euro'ya malolmuş topçu... birçok haber kanalında ceyhun ile birlikte psv'ye yetiştirme ücreti verileceği yalanlanmadığı için çapraşık bilgiler dolanıyor.

  ntvspor amrabat'ın fadakarlık yaptığını ve 3 milyon euroluk maliyeti kendi alacağından düştüğünü belirtmiş.

  (bkz: http://www.ntvspor.net/…3-milyon-euroluk-fedakarlik)

  bu bilgi kirliliği içinde henüz hangisinin doğru olduğu netleşmese de bir gerçek var o da kayserisporlu yönetici hurma ve mamur'un futbolcuyu iyi pazarladıkları!.... al 1 milyona sat 10 milyona... eğer ntvspor doğru bilgi veriyorsa amrabat galatasaray'a gelebilmek için üste para vermiştir!...
 • futbolu bir temaşa olarak algıladığı anlaşılıyor hareketlerinden... ve iyi futbolcularla yapabileceğini biliyor bunu!... ne yazık ki tüm arzularına rağmen hurma'nın eline düşmüş zavallı... kendini vitrine koyabilmek için galatasaray'ı çok istedi... sonu ribery gibi olmasın da!... o da metz gibi bir kulüpten gelip yıldızını parlatmıştı ne hikmetse!... hırsı ve tutkusu en başa oynamak gibi görünüyor. performans üreteceğini düşünüyorum galatasaray'da... aman dikkat!...
 • sonuç olarak galatasaray'ın bonservisine 8 milyon euro ödeyeceği futbolcu. öyle "parasından kesti", "fedakarlık" falan gibi kıyafetler giydirmeye gerek yok. 8 milyon euro ödeyeceğiz işte.

  iş burada sıkıntıya giriyor. amrabat iyi bir oyuncu, belki potansiyelinin zirvesine çıkacak galatasaray'da. belki de kar getirecek giderken. bunların tam tersi de olabilir. muallak hepsi. neler vereceğine dair somut şeyler yok elde. formayı giydiği andan itibaren de gittiği güne kadar arkasındayız. ama. ama işte.

  tartışmasız bir transfer başarısızlığıdır ödenen bonservis itibari ile. mevcut bonservisi iç piyasadaki bir yabancıya gömmek risk barındırır bizimki gibi liglerde, örneği de boldur. örneğin kader keita'yı alırsınız 8'e, ama oyuncunun kartviziti gelecek yıl da para eder. riski düşüktür. oyuncunun verecekleri de bellidir; uyum sorunu yaşamazsa ertesi sezon da verdiğiniz bonservisi alırsınız satmaya kalkıştığınızda. düşündüğünüzü oynamazsa da %20'lik bir kayıpla çıkarsınız işin içinden. ama amrabat bekleneni veremezse ne olur? katar'a bile satacak olsanız 8'i bulamazsınız(belli de olmuyor, futbol piyasasındaki ahmak yoğunluğu hiçbir yerde yok zira).

  velhasıl, amrabat gelmiştir, parçalı giydiği gün de başımızın tacıdır. bundan sonra da en iyilerini yapsın diye ne gerekiyorsa üstümüze düşeni yaparız.

  kişisel görüşümse, messi olsa alacağımız oyuncu, kayseri ile yaşanan bunca rezaletten sonra bu transferin gerçekleşmesi baya baya can sıkıcıdır. bazı şeyler futbol ötesidir; kim ne derse desin. hele ki 8 milyon euro gibi bir ücret ödeyebilecek kadar kalın bir cüzdanınız varken ve çok daha düşük risk barındıran bir sürü oyuncu bulabilecekken.

  hayırlısı olsun, şansı açık olsun. hoşgelmiş.

hesabın var mı? giriş yap