• yaşama sevincinizin saçını başını yolmak istediğiniz bir günün akşamında büyük bir hazla izleyebileceğiniz bir film. ağlamak bazen iyi gelir ya insana hani? bu filmde bu ince hazzı aramak oldukça sonuçsuz. ağlatmakla ağzına sı.mak arasındaki denge hiç önemsenmemiş.
    son derece klişe evet. son derece tahmin edilebilir bir gidişat ama bir an bile sıkmıyor insanı. bunda dakota fanning ve jeremy irvine'ın kusursuz görünüşlerinin payı da büyük tabi.
  • akut lenfoblastik lenfoma hastası tessa' nın, hayatını çepeçevre sarmış olan hastalığı içinde yaşadığı iyi kötü çoğu şeyle beraber, naif aşkını anlatan aşk ağırlıklı bir dram. kült değildir belki ama güzel filmdir benim için. a walk to remember 'ı hatırlattı yer yer.

--- spoiler ---

''hayatlarımız an serilerinden oluşur, bırakın aksın''

--- spoiler ---
  • izlediğim en iyi dram filmler arasına girmeyi başarmış, acıklı bir hikaye, duygu sömürüsüne kaçmadan nasıl anlatılır sorusuna cevap olmuş şahane bir film. lösemi hastası bir kızın vazgeçtiği hayatını sorgulamasına neden olan olaylar zinciri anlatılıyor filmde. aslında konu basit. ama öyle güzel bir üslupla aktarılıyor ki size, su gibi akıp gidiyor hikaye.

ayrıca filmde tessa rolünü canlandıran dakota fanning'e hayran olmamak elde değil. kendisini zaten severdim bu filmi izledikten sonra hastası oldum.

ez cümle; izleyin, pişman olmazsınız.
  • konuyu okuduğumda çok daha çarpıcı bir film beklemiştim. beklentilerimin altında kaldı açıkçası. ama yine de seyrettiğime pişman değilim. ayrıca çocukluğundan beri çeşitli yerlerde karşıma çıkan dakota fanning'in kısmen büyümüş halini görmek de güzel oldu.
  • film boyunca her oyuncuyu daha önce nerede daha önce izlemiş olduğunu düşününce bir baktım filmin sonu gelmiş. dramından,romantikliğini bırakayım da bari nerede izlemişim bu oyuncuları onu yazayım:
    başrolde ki kız i am sam'de ki ufak kız.büyümüş valla dile kolay 13 sene geçmiş.
    başrolde ki erkek ise 2011 yapımı war horse'da oynayan eleman.
    filmin başında bizim hanımkızımızla bir ilişkimsi şey yaşayan çocuk,kafamı çok yordu.. aklıma bir sürü film getirdim yok bulamadım meğer dizileri aklıma getirseymişim anında hatırlarmışım game of thrones'da gece nöbetçilerinden pyp rolünü oynuyor
    avm'de hırsızlık sahnesinde arkadaşlarını görüyor bunlardan kızıl saçlı olanı tabi ki nerde oynuyordu bu lan diye düşünmedim ygritte bacımızı hatırlamamazlık olmaz.
  • tamam.ben yeniden izleyip,ağlayacağım hüngür hüngür.
  • --- spoiler ---

türkçesiyle "aşk şimdi", son dönemde izlediğim en duygusal film olan 2012 birleşik krallık yapımı ve romantizm-drama türlerindeki ol parker filmi. jenny downham'ın before i die adlı romanından uyarlanmış etkileyici bir yapımdır. 6. his'ten sonra bayağıdır görmediğim dakota fanning filmin başrolünde. bu kız çok güzel starlardan değil, ama kesinlikle iyi bir oyuncu. ayrıca jeremy irvine ve paddy considine de filmin diğer önemli oyuncuları. lösemi hastası bir kızın son aylarında komşusuyla yaşadığı aşkı ve ailesiyle ilişkilerini konu alan bir film ve gerçekten sonlarında güçlü bir duygu yoğunluğu yaratmayı başarıyor. genelde insanlar aşk üzerinde durmuş ama bence esas duygu yoğunluğu baba ve kız arasındaki bazı diyaloglarda hissediliyor. allah hasta ve yaralı herkese yardımcı olsun... son olarak, filmin imdb.com puanı 7,2/10.

konusu
    tessa scott (dakota fanning), lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü 4 yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş gencecik bir kadındır. ölümü kabullenen çaresiz tessa, son günlerini hastanede tedavi olarak ya da acı çekerek geçirmeyi istemez. bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar veren genç kadın, ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur. adam (jeremy irvine) adlı genç bir çocuk tessa'ya bu zor günlerinde destek olurken, listeyi tamamlamasına da yardım eder.

imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt1937264/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/now_is_good

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=o-1kipt7owu

--- spoiler ---
  • zamanin yetmemesini düşündüm bu film boyunca. ölmek üzereyken birine aşık olmayı ve onun da sana aşık olmasını düşündüm; nasıl olacak? her şey harikayken ayrilalim denmesinden bile kötü, senden sizden bağımsız olarak elinizden alınan şey, içine otururken daha bir sürü şeye yetisemeyecegini düşündüm. annenı bir daha opemeyecegini, babana bir daha danisamayacagini düşündüm. hepsi de içimi acitti gece gece.

kanser olduğumu ogrenseydim ne yapardım bilmiyorum. ısimi bırakıp ailem ve arkadaşlarımla mi vakit gecirirdim, yoksa normal mi davranirim. şimdi bile bilmiyorum.

neyse işte düşündüren normal bir filmdir.
  • hasta olduğum şu cuma gününde bir erkek olarak yıllar sonra belki de ilk defa gözlerimin dolmasına neden olan film. zapping yaparken bianda karşılaştım ve izlemeye başladım. gerçekten çok güzel. insan hastayken kendini ölüme en yakın hissettiği anlardan biridir belki de buyüzden bu film gözlerimi yaşarttı..
  • evet! izleyip de "lan bu yoksa?" diyenler için geliyor; dayvan cowboy.

(bkz: boards of canada)
hesabın var mı? giriş yap