• gercegi de varolan, su tarz maceralar yasatabilen oyunlar. ıstanbul'da yoksa boyle bir yer hemen acmakta fayda var, yatirimci olarak emeginizi somurmeye gelirim.

edit: mesajla ilettiler, istanbulda varmis, hatta ilki epey tutunca 4 5 tane daha acilmis. guzel seyler bunlar.
  • şu boş geçen günlerimde kafamı dağıtmamı sağlayan oyunlardan. millet örgü örer, yemek yapar ben bunlardan oynayarak soyutlanıyorum dünyadan. çok da eğlenceli, vakit nası geçiyor anlamak mümkün değil.

bi de hep düşünürdüm frplerden tut da bu tip oyunlara kadar, ulan gerçekten olaya girsek ne güzel olur diye. varmış meğersem böyle mekanlar. e millet benim gibi düşüncede bırakmamış, gidip canlı kanlı oynayabileceğimiz bir room escape mekanı yaratmışlar, hem de istanbul'da. görünce baya heyecanlandım. bakalım, en yakın zamanda benimle oynamak isteyecek arkadaşlar bulup denemek istiyorum. yorumlardan güzel gibi görünüyor; istrapped. meraklısı olan sözlük yazarlarına duyurulur, bikaç kişiyle daha eğlenceli olur oynaması. hatta zirve bile düzenlenebilir, böylece bu da benim ilk zirvem olur fena mı!
  • daha once hic gormediginiz, kilitli ve ipuclariyla dolu bir odada uyanip ipuclarini takip ederek ozgurlugunuze kavusmaya cabaladiginiz akil calistirici fakat zaman alici oyunlar.
    crimson room ve viridian room bugune kadar rastladigim en iyi ve -sanirim en taninmis ornekler.
    bu kategorideki oyunlara link veren asagidaki adrese tiklayacak kadar bos zamaniniz var mi -once bi' dusunun!

http://www.gamershood.com/…php?id=17&order=date&p=1
  • rutubet ve kör cephe gibi durumlardan ötürü kiracı bulamayan istanbulun kıyıda köşede kalmış rum kokulu evlerini günümüz zekası ile canlandırıp 2 günde kirayı çıkarma , geri kalan 28 günde asmalımescitte çatır çatır para ezme dürtüleri doğrultusunda bağırsak tenyası gibi çoğalan iş kolu ..
  • japonların ele geçirdiği, çok güzel oyunlarla katkıda bulunsalar bile zaman zaman japonca bilmeyenleri düşünmedikleri oyun türü.
  • temel amacı kilitli kaldığınız bir odadan çıkmak-çıkabilmek ve hatta kafayı sıyırmadan çıkabilmek olan bir tıkla bul kazan oyunu.

içerisinde kendimi kaybettiğim, yüzlercesini oynadığım, internette köşe bucak yenilerini arandığım oyundur aynı zamanda. bu vesileyle bu oyunların takipçisi sözlükçü arkadaşlara da selam ederim *
    (bkz: room escape)
  • derli toplu listesine ve incelemelerine buradan (https://yenigorev.com/) ulaşılabilen şu sıralardaki en şahane trend
  • ilk oynayışında konsepti sevenlerde bağımlılık yapan oyunlar. korkunç mekanlarda (harabelerin içinde filan) geçenleri tadından yenmez. çekilmiş fotoğraflar üzerine yerleştirilmiş zımbırtılar varsa eğer tıklanması gereken yerleri bulmakta zorluk çekilir. aydınlık mekanlarda olanlarında, tıklanması gereken yerler çok zor bulunur.

(bkz: melting-mindz)
  • son zamanlarda istanbulda da popüler olan oyunlardır.
    bir kaç tanesini test etme fırsatım oldu.( (bkz: istrapped) (bkz: tuzak) (bkz: mazeup))
    harika vakit geçirgeçleri. ortamı, mekanizmaları ve hikayesi ile favorim (bkz: mazeup) ama diğerleri de mutlaka gidilmeli görülmeli
hesabın var mı? giriş yap