• güzel bir burcu güneş şarkısı... akustik formatlı şarkılarını seviyorum. sözlerini de yazalım tam olsun;

senden sonra beni bir tek geceler anladı
    bir de sigaramın boynu bükük dumanı
    senden sonra beni bir tek duvarlar anladı
    bir de masadaki yazdığın o son yazı

kağıttan bir kayık gibi okyanuslara attın beni
    sırılsıklam ve bir başıma unutmadım terkettiğini

bir gün bakacaksın arkaya
    orda öyle bıraktıklarına
    aklına gelecek eskiler
    kalbin atacak hıçkıra hıçkıra

bir gün anlayacaksın ya
    utanacaksın yaptıklarına
    aklına gelecek eskiler
    kalbin atacak oflaya oflaya

(bkz: emeğe saygı)
  • "oflayaa oflaayaaaa
    gelliiiiin çocuuuklaaar
    el elee el eleeee
    veriiin çocuuklaaar"
  • seksi olmaya kasmadan, sertablaşmaya çalışmadan, güzel bir şarkı seçerek burcu güneş'in çok güzel işler çıkarabileceğinin ispatı bu şarkı. şahsen cidden beğendim, böyle devam burcucum çok güzel çıkmışsın.
  • ilk dinlemede bile sarıp sarmalamış, gözden yaşlar süzdürmüş şarkı.
  • burcu güneş sesiyle buluşmuş bir eflatun şarkısı;

"....
    kağıttan bir kayık gibi okyanuslara attın beni...
    ...."

sevdim.
  • bu şarkının klibini ilk defa televizyonda gördüğüm zaman televizyonun sesi kısıktı, aha burcu esmersoy şarkı söylüyor lan dedim kendi kendime, sonra iş dönüşü serviste dinledim vay arkadaş sertab erener yine yapmış yapacağını dedim. sonrasında şarkıyı youtube'de ararken bir anda bütün parçalar birleşti ve o temiz sesli güzel kadının burcu güneş olduğunu öğrendim.

burcu bu şarkısı ve klibiyle hem göze hem de kulağa hitap etmiş. çok iyi olmuş, çok güzel olmuş. eyyorumlamam bu kadar.
  • çekim ekibiyle papaz olduğumuz için uyuz olduğum, tahammül edemediğim şarkı.

bu şarkıya klip çekileceği günden bir gece önce, ailesinin demiryolcu olması nedeniyle haydar paşa garı'nın, lojmanlarda yaşayan, can dostum, güzel insan umut'ta kalmıştım. sabah, zar zor yataktan kalkıp, kadıköy'e doğru kahvaltılık bir şeyler almaya çıktık. plan basitti. temiz havada yürüyerek hem açılacak, hem de doyacaktık... geri dönüş yolunda, biz ne kadar kenara çekilsek de, arkamızdan ısrarla kornaya basan kamyonu fark edip döndüğümüzde, bize doğru el kol hareketleri yapan iki tip gördük. serde delikanlılık var ya, biz de bunlara el kol hareketi yaptık. ben bir iki küfür de ettim. "ne var lan amuakoduum yürüyoruz işte" falan diye verdikçe verdim kalayı. sonra herifler arabadan indi. akabinde arkadaki üç arabadan da, başka herifler indi... heriflerin sayısı, üzerlerine su atılmış gremlin gibi bir anda çoğaldı... bize baktım, hala iki kişiyiz. hala da sinirliyiz. götümüze girecek vardı. ancak bu aşamadan sonra geri adım atılamazdı.

biraz karşılıklı olarak hırlaştık, laf dalaşı, el kol hareketi, tehtidler derken imdadımıza, gardaki büfelerin esnafları ve daha trenlerinin kalkış saatine epey zaman olan, yolcular yetişti. civarın çocuğu olma avantajımızı kullanarak kalabalığı arkamıza aldık. sonra da bu herifler araçlarına binip, s*ktirip gitti... önümüzden geçerken, camda falanca prodükson çekim ekibi yazısını gördüm. çok önemsemedim. söve söve eve döndük. akşamdan artan mühimmatla demlenmemize devam ettik.

kadıköy'den bir de film almıştık, çok böyle seve seve, "aa iyi kalitesi çıkmış lan bunun" diye diye... kafaları kırıp bastık play'e bir hevesle. film süperdi, tam akışına kapılmış izliyorken, bangır bangır bir müzik sesi odaya doldu. seçimler mi vardı? parti arabaları tura mı çıkmıştı ? ne oluyordu ? arka odanın camına koştuk. dışarı baktığımızda dikkatimizi ilk çeken, bize korna çalan kamyon, diğeriyse oflaya puflaya şarkı söyleyen burcu güneş oldu...

innnşallah kral tv'de yayınlandığın esnalarda, altından en abaza askerlerin, hasret dolu mesajları geçer de kimse şarkına odaklanamaz. inşalllaaahhh.. sana öyle gıcığım.
  • haydarpaşa garında klip çekme kontenjanının dolmadığını göstermiş şarkıdır...
  • burcu güneş'in şu anda tt'de olan yeni şarkısı.
  • çok güzel bir şarkı. sözleri çok iyi. burcu güneşin sesine de çok yakışmış. hele o kalbin atacak hıçkıra hıçkıra dediği yerde hıçkıra hıçkıra ağladığı hissi veriyor bana.
hesabın var mı? giriş yap