• ilkokulda çantayı 2-3 kg daha ağırlaştıran ve çöz çöz bitmeyen ahmet buhan kitapları
  • her gün işe gitmek.
    58 yaşına kadar her gün işe gidecek olma ihtimalinin hissiyle işe gitmek.
    sabah erken kalkıp işe gitmek.
    dışarda kuşlar cıvıldarken işe gitmek.

baba beniii
    işe göndermeee..
  • (bkz: belirsizlik)
  • kötü evlilik
  • yalnızlık bunların en büyüğü benim için.

omzumda bir kafa, elimde bir el, evde ikinci bir atan kalp.

bu dediklerim olmadığı için sürünündürür işte yalnızlık. dışarı çıktığın arkadaşların, birşeyler yaptığın birileri olsa da yalnızlık geçmez. sonunda eve girersin ve karşında sadece duvar olur.

asıl yalnızlık eve gelince başlar ya da yalnız olmayanları gördükçe.
  • senin verdiğin değerin çok azını sana veren birisiyle bir şeyler yürütmeye çalışmak. ne olduğunuzu bilmediğin bir "ilişki" için çabalamak. verdiği mutsuzluk mutluluktan daha fazla olan birisi için inat etmek.
  • belirsizlik. olumsuzluklari bile cok cabuk kabullenir adapte olurum hatta genel anlamda kotumser bir yapiya sahip oldugumdan kucucuk bir olumsuzluk ihtimali dahi olsa ona cok cok onceden kendimi hazirlamis olurum. her zaman en kotu ihtimali dusunur ve o ihtimal gerceklesirse diye kafamda bin bir tane plan kurarım hem de en ince ayrintisina kadar. ne kadar saglikli bilmiyorum ama benim hayatla bas edebilme yöntemim bu ve gercekten yipratici bir sey... bunun yaninda belirsizliklere hic ama hic tahammulum yok, delirtiyor beni adeta cunku sonuc odakliyim ve o sonuca adapte olmaya ihtiyacim var.
  • şüphe...
  • türkiye de yaşamak.
hesabın var mı? giriş yap