• etli yaprak sarmasını ölene kadar yiyebilirim sanıyordum, kendim sarmaya üşendiğim için adile sultan ev yemekleri ve sarma-ci diye bir yerden dönüşümlü sarma alıyordum ama doymuyordum bir türlü, porsiyonlar bana göre yetersiz ve ekmeksiz yiyorum çünkü, ekmek sarmanın tadını bozuyor.

cumartesi günü altın vuruş yaptım, 2 kilo hazır etli yaprak sarması aldım, tencerede salçalı sos yaptım, sarımsaklı yoğurdu da hazır ettim.
    amacım bütün haftasonu kendimi eve kapatıp ve girip çıkıp iki kilo sarmayı yemekti, yedim de ama sonra midem bulandı çünkü haftaiçi de sarma yemiştim.
    şimdi biraz tiksiniyorum artık.
  • patates kızartması
    sıcak ve çıtır çıtır.. marketteki donmuş olandan degil gerçek patatesten yapılmış olacak.. asla bıkmam..
  • anamın yaptığı terbiyeli ekşili köfte.
    keşke yaşayaydı da elinden bir kuru ekmek yiyeydim o ayrı dava tabii ama kimsenin yaptığı onunki gibi olmuyor. bu "yaparken içine sevgimi kattım" şeysi zannederim anneler için doğru.
  • zeytinyağlı sarma.

ölsem de yemeye devam ederim.
  • mercimek çorbası.
  • güzel sarılmış yaprak sarması. 3, 5, 10 derken tencereyi bitiriyorum bazen.
  • (bkz: mantı)

en sevdiğim ve hiç bir zaman yemekten bıkmadığım, memleketimin enfes lezzeti.
  • patates kızartması
    kısır
    yoğurtlu karışık kızartma
    patlıcanlı börek
    yaprak sarması
    adana kebap
    tantuni
    iskender
  • karnıyarık. musakka. köz patlıcan. kısaca içinde patlıcan olan yemekler.
  • çok fakirce olacak sanırım ama makarna diyorum. binlerce kombiniyle ölene kadar yiyebilirim. keşke bu kadar kalorili olmasaydı...
hesabın var mı? giriş yap