• kanal a'da izlenebilen bir yemek tarifi programi. 60larinda bir amca ile 20lerinde bir kizimiz usta cirak iliskisi icersinde sunuyorlar. gordugum en az rahatsiz edici, en dogal yemek programi. kiza surekli konusmalisin talimati vermeleri ve onun da zaman zaman bebek/aptal numarasi yapmaya olan meyli hissedilse de, sarimsaktan, salcadan bahsetmeleri, aralarindaki dede torun iliskisi, adamin severek kendini vererek yemek yapmasi, spontan davranislari, oyle tatli oyle ev ortami gibi hissettirdi ki. dolayli yoldan da olsa tebrik etmek istedim kendilerini, eger bu satirlari kazayla okurlarsa bir gun olur da. belki dedemi hatirladim. bilemiyorum.
  • ham olan bir gıdanın/yemeğin/meyvenin/sebzenin, pişmesini/olgunlaşmasını bekler iken sarf edilen söz.

mutfaktan burnuna koku gelir manyak gibi, kafanı tencereye sokmak istersin o derece, midenden 'höörrrögaa!' diye ses çıkar, beklersin.
  • (bkz: aşermek)
  • isveçli bir futbolcu. *
  • turkmax gurme'de 'olsada yesek' olarak yazilan ve kor eden program. kocaman basip her yere yapistirmislar, biri de dememis ki turkce bu degil.
  • adamlar bu sözü yiyecek başlıkları altına tak diye entry olarak giriyor utanmadan. nasıl bir lüzumsuzsun sen ya?

bakıyorsun 38 numara farklı bir yemek ismi, hemen atlıyorsun ne ola ki bu diye. entryler düzülmüş, işte kimi yöresini, kimi muhtevasını, kimi tarifini vermiş. bilgi ediniyosun sen de güzel güzel. daha başka neler var derken pat yazmış biri "olsa da yesek". zıkkımın kökünü ye it herif. bu mu kutsal bilgi kaynağı allah için ya? adam şahsına muamele yapıyo başka bişey değil.
  • (bkz: kavun)

tatlı tatlı fena gider şimdi.
  • erime kıvamında olan beyaz çikolata ile, sırtında taşıdığı çilek ve muz parçalarını, sıcacık waffle'in minik çikolata parçalarına bıçağı denk getirmeden bölerek afiyetle ve şehvetle mideye indirmek.

(bkz: çok kötüyüm dimi)
  • türkmax gurme 'de yayınlanan bir yemek programı. kendisini diğer yemek programlarından ayıran ise her bölümde bir film seçmeleri ve o filmdeki bir yemeği pişirmeleri.
  • kisa kizil sacli, kemik gozluklu bir hatun goruldugu zaman telaffuzu mumkun cumle.
hesabın var mı? giriş yap