• (bkz: tlc) de denk geldiğim uber program. 90'lar da ülkemiz kanallarında yayınlanan (bkz: şok) (bkz: sıcağı sıcağına) gibi reality showlarin bir benzeri.

program "yaşanılan ölümler tamamen gerçektir, sadece kişilerin isimleri değiştirilmiştir." uyarisiyla başlıyor ve sacma ölümler simule ediliyor. ornek olarak kendi kurduğu tuzakta kafası kopan adam, ya da saçını yeme hastalığına sahip olan kadın otopsisi vs. gibi. şükür bugünde psikolojimizi bozduk.
  • tlc de yayınlanan ender güzel programlardan biri. program +18 ibaresi ile dünyada yaşanan en garip ölüm şekillerini anlatıyor.
    tuvaletteki benzinle ölüm favorilerimden biri..

ayrıca narrator sanki düşmanın ölümünü anlatır gibi olayları anlatıyor. olaya dramatize katmamaları çok uygun olmuş, gülerek izlettiriyor.
  • "ne şehittir ne gazi, gitti bizim niyazi" türünde ölümlerin dramatize edildiği 2008-2012 yılları arasında yayınlanmış 8 sezonluk komedi, dram tarzı tv dizisi... (bkz: 1000 ways to die)
  • tlc nin 'ölenler bu ölümü haketmişti ' tadında programı, belkide izlenir kılmak için bu yolu bulmuş da olabilirler ...
  • biraz araştırma yaptım program başlarken bunlar gerçek olaylardır diyor fakat bir kaç olaya göz atarken, olayların bazılarının şehir efsanesi veya tam olarak şahit olunmamış ama böyle olmuş olabilir gibi senaryo ile kurgulandığını gördüm.
  • geceleri tlc'de denk geldiğimde bir türlü başından kalkamadığım program. pisi pisine ölmek böyle olsa gerek.
  • hayatımda gördüğüm en saçma program. tlc izleyicisi olarak büyük hayal kırıklığı yaşadım.
  • tlc'de denk geldiğim siradisi ölüm sekillerini konu alan program.

428 nolu ölüm şekli oldukça enteresan.

youtube'da ilgili sahneyi izleyebilirsiniz youtube linki
  • dünyadaki en saçma ölümlerin bizim gibi ülkelerde olduğunu düşünüyordum ama geceleri tlc’de bu programı izleyince inanılmaz mallıkların gelişmişlik ile falan alakası olmadığını görmüş oldum. tanrı günahlarınızı affetsin, tanrı sizi bağışlasın.
hesabın var mı? giriş yap