şükela:  tümü | bugün
 • kurtlar vadisinin 15 nisan 2004 te yayınlanan bölümüyle diziye veda etmiş karakterin adıdır.
  öyle çilekeş bir hayat sürmüştürki dizi boyunca, "ölsede kurtulsa" dediğimiz zamanlar olmuştur, kurtulmuştur garibim..

  mutfakta rakı içip, sigarasını tüttürürdü, öyle sessiz sakin naif bir adamcağızdı...emrinde olduğu laz ziya, "orrrhhaaeeeaanğğğğnnnn" diye çağırdığında, ekran başındaki milyonlar sinirli ve birikmiş bir şekilde orhanın ağzından yanıt verirdi.. "siktir git bi çay koy ya" ...
 • laz ziyanın niye ölüme gönderdiği anlaşılmayan karakter.
  oysa ne iyi, ne mazlum bir adamdı rahmetli
 • laz ziyanin muhtemelen konsey toplantisi ciki$inda vukuat i$leyeceginden ve burdan sağ cikamayacagini bildiginden oturu arkasindan dost ve delil birakmak istememesinden dolayi karisi gibi olume gonderdigi sag kolu.
 • laz ziyanın bi ihtimal konsey başkanını yakınlarımdan birine bişi olursa yasımı öfkemle yaşarım diyerek kendine açık kapı bıraktırmasının kurbanı olmuştur bu gariban adamcağız.
 • elli sene boyunca evin mutfaginda ziya abisinin cigirtilarini bekleyerek, tabure, masa, küllük ve raki kadehi arasinda dolu dolu gecen hayati evde her daim hazir tutulan urganda son bulan kurtlar vadisi karakteri. önceki bölümlerden birinde laz ziyanin "neler cektik orhaeaean bu kadinlardan" serzenisine karsilik gözlerinde olusan "ne cekmisim lan, senin anirmani dinlemekten kadin yüzü görmeye firsat mi buldum su fani sünyada" bakisiyla hatirlanacaktir. topragi bol olsun.
 • hakim. yıllardır dgm'lerde, artık ağır ceza mahkemelerinde görev yapan yargıç.
 • --- spoiler ---

  laz ziya: orhaaeeennnnnnn!!!!

  orhan: efendim ağğbi.

  --- spoiler ---
 • 1994 veya 1995'te kurulan ankara 2 nolu devlet güvenlik mahkemesi'nin (dgm) ilk hakimiydi. tabii üç hakim vardı da, karadeniz heyet başkanıydı. (herkes bilmez ama işte misal evrensel gazetesi ünlü hakim orhan karadeniz kazada yaşamını yitirdi başlığıyla vermiş ölüm haberini).

  dün akşam alanya'da motosiklet çarpması sonucu ağır yaralanmış, gece de hastanede ölmüş. yıllardan sonra adını böyle duyacağımı düşünmemiştim.

  ne diyeyim? adları dgm olmasa da bugün de eksikliğini çekmediğimiz türden, adaletle ilişkisi biraz flu olan bir mahkemenin, binlerce hakim elenerek seçilmiş başkanıydı. bence çok daha iyi bir insan olabilir, çok daha iyi bir iş yapabilirdi. kaderi kötüymüş diyelim.

  https://www.gazeteduvar.com.tr/…z-yasamini-yitirdi/
 • adam resmen yakın tarihi tekeline toplamış:

  “2008 yılında emekli olan mehmet orhan karadeniz, eski dep milletvekillerinin yargılandığı dava, sivas davası, beyaz enerji davası, hizbullah ana davası, akın birdal suikastı, neşter operasyonu davası, çankırı valisi’ne suikast davası, umut davası (uğur mumcu, bahriye üçok, ahmet taner kışlalı, muammer aksoy cinayetleri), fethullah gülen’ın beraat ettiği dava, danıştay saldırısı, cumhuriyet gazetesi’ne saldırı davalarına bakmıştı.”

  kaynak: diken
 • ne baron'un kılıç'ı ne hüsrev ağanın şehmuz'u, ne memati ne abdülhey onun kadar sadık olamaz.

  laz ziya'nın tek bir cümlesi ile 40 yıl hizmet verdiği aileyi korumak için, bilerek hata yapıp (meral' in testere ile ilişkisini laz ziya'dan saklayarak) yaşamına son vermiştir. bu kalibrede bir sağ kol henüz dizi tarihinde görülmemiştir.

hesabın var mı? giriş yap