• bugün uğradığım kafedir. her şeyiyle tam açılmış mı yoksa çalışmalar devam mı ediyor bilemedim. umarım devam ediyordur, zira mevcut haliyle herhangi bir çekiciliği bulunmuyor.

servis yapan sarı saçlı bir kadındı bugün; neden suratı o kadar asıktı merak ediyorum. zorla çalıştırılıyor gibi davranıyordu.

not: taze demlenmiş çayları pek güzeldi.
  • samimi, sıcak garsonların bulunduğu kafe. sanki herkes bizden.
  • dün gittiğim kafe. küçük bir yer ama samimi bir ortam var. kitabını alıp okuyabileceğin güzel bir ortam var
  • taksim civarında mustafa amca'dan sonra en güzel çayı burası yapıyor. sokağa yayılan o muhteşem muzikleri, güler yüzlü ve dost çalışanları ile bizim la burası dedirtir.
  • akşam tekrar gitmeyi düşündüğüm kafe
  • işten çıktıktan sonra, saçma iş çıkışı trafiği ve onun saçmalayan şöförlerinden kurtulmak adına bazen yarım saat bazen bir saat oturduğum çay içtiğim yeni sayı çıktıysa süreyi uzatıp ot'ladığım mekan. sokağın sakinliği ayrı bir güzel. selam olsun.

o inşaatta bitsin la artık.
  • haftanın ortalama 4 günü önünden geçtiğim, neredeyse evime komsu sayılabilecek kadar yakın olduğu halde hala içine giremedigim kafe.
  • bu aksam kendime kahve ısmarlayıp, eksik olan iki ot dergimi de alıp, enseme ılık ılık esen rüzgarında kafamı dinledigim ve sonunda icine girmeyi basarabildigim kafe.
  • uzun zamandır gitmek için can attığım ancak bugün fırsat bulup uğrayabildiğim kafedir..
    bugün çalışan hatun kimse pek güler yüzlüydü, tek başına olmasına rağmen hiç çaktırmadı bu durumu, gerçi çok da kalabalık yoktu ama olsun, oldukça memnun kaldık öyle ki bundan sonra dergiyi almaya oraya gitmeyi, oturup bir çayını bir tatlısını yemeyi düşünüyorum..

beyaz profiterollü pasta diye bir şey var ki hayatımda yediğim en şahane pastalardan biri, tazecikti, çayı da pek lezzetliydi, yeni dinlenme yerim olacak artık..

yerini ararken nereden bulmuşlar burayı böyle daha merkezi bir yer olamamış mı diye düşünürken sessizlik içinde oturup kafamızı dinleyince bu durumun çok hoş olduğunu anladık.. bugünün pazar olması ve çevredeki dükkanların kapalı olmasıyla alakalı olabilir belki bu, bir gün de hafta içi gidilip bu kısım düzeltilecektir..

ek olarak fiyatlar da gayet makul, umarım sonradan açılmaz..
  • ankara şubesinin açılışını büyük ümitlerle ve merakla beklediğim mekan. bugün uğradım; malesef içinde ot okunabilecek bir kafe olmaktan çok uzak. komik olmaya çalışan menü, bir örnek garson kıyafetleri, ruhsuz tasarımla ot ruhunun yanından bile geçemeyen bir mekan.
hesabın var mı? giriş yap