• icip icip sallanarak soylenilenlerinden bir tanju okan sarkisi

öyle sarhoş olsam ki
    bir an seni unutsam
    unutsam bugünleri
    yarınları unutsam

öyle sarhoş olsam ki
    bir an seni unutsam
    unutsam bugünleri
    yarınları unutsam

öyle sarhoş olsam ki
    bir daha ayılmasam
    herşey bir rüya olsa
    unutarak uyansam

öyle sarhoş olsam ki
    bir daha ayılmasam
    herşey bir rüya olsa
    unutarak uyansam

seni gördüğüm günü
    sevdiğimi unutsam
    bir başka dünya bulsam
    içinde sen olmasan

seni gördüğüm günü
    sevdiğimi unutsam
    bir başka dünya bulsam
    içinde sen olmasan

öyle sarhoş olsam ki
    bir daha ayılmasam
    herşey bir rüya olsa
    unutarak uyansam

öyle sarhoş olsam ki
    bir daha ayılmasam
    herşey bir rüya olsa
    unutarak uyansam

öyle sarhoş olsam ki
    bir an seni unutsam
    unutsam bugünleri
    yarınları unutsam unutsam
  • sanki ben yazmışım bu şarkıyı. başka bir zaman, başka bir hayatta ben yazmış olmalıyım. sürekli "bir kabus bu. uyanacağım, hatırlamayacağım bile" diyorken kendime, tanju okan ın sesinin birdenbire "her şey bir rüya olsa/unutarak uyansam" diye dünyama dalmasının bir anlamı olmalı. keşke bir başka dünya bulsam, içinde o olmasa. keşke, kendimi unutacak kadar sarhoş olabilsem.
  • 'seni gördüğüm günü
    sevdiğimi unutsam
    bir başka dünya bulsam
    içinde sen olmasan'

eski zamanlar, sil baştan-eternal sunshine of the spotless mind- yakarışı.
  • yeni kanun uyarınca kamuya açık yerlerde dinlenmesi sakıncalı hale gelen şarkı, malum alkolü özendiriyor. dinleyecekseniz evinizde dinleyin, sesi de çok açmayın komşular duymasın.
  • kötü geçen mülakatın ardından, kendini rezil olmuş hisseden öğrencinin tanrı'ya yakarış namesidir.

öyle sarhoş olsam ki,
    bir daha ayılmasam
    herşey bir rüya olsa...
    unutarak uyansam

"bilinçaltına itelim, bastıralım, güzelleşelim" anlamına gelir. freud duysa gözleri dolardı.
  • gerceklerin acitici heybetinden korkanlarin, onu degistirmeye calisanlarin, degistiremedikleri yerde de yok sayabilmenin derdinde olan insanlarin sarkisidir. buralarda bir yerde bir sise daha olacakti...
  • kimsenin tanju okan gibi söyleyemediği, söyleyemeyeceği şarkı. özellikle "her şey bir rüya olsa, unutarak uyansam" kısmındaki o duyguyu insana kimse onun gibi hissetiremez. şu kapkaranlık dünyada derin bir uykuya dalsam, aydınlık bir akdeniz sabahında kekik kokuları içinde tertemiz, berrak, hafif bir kalple uyansam. bütün acılarımı, yüklerimi, ön yargılarımı yıkayıp götürmüş olsa içtiğim şarap. sadece ben olsam, masmavi göğün altında kuşlar gibi özgür olsam.
  • "madem ki gidecektin, neden o kadar güzeldin" dedi biri uzaktan. öyle uzaktaydı ki doğru anlayabilmek için epey çaba harcadığımı hatırlıyorum. işte ne olsa ayrıntısına kadar hatırlıyorum. saniyeler beynime tecavüz ediyor, durduramıyorum. yanlış hatırlıyorsun diyeni kötü niyetli sanıyorum.

öyle sarhoş olsam ki azıcık unutsam. -keşke olsa. bol engellemeli dilek-
    öyle keşkeli şarkı ki, öyle zor ki unutmak lethe ırmağına düşüp kapılsam, b12 kaynaklarımı kurutsam, unutmucam.
hesabın var mı? giriş yap