• zomato lideri, 4.9 puana sahip bir işletme. mekanın küçük olması sizi aldatmasın, sattığı ürünler istanbulun en köklü kasaplarının en kaliteli malzemeleri ile hazırlanıyor. lezzeti bambaşka bir boyut, diğer şeyler kokoreç değilmiş dedirttiriyor. hafifçe bile kokmaz, yağ yiyor gibi değil, o kadar hafif ki insan inanamıyor. iddia ederim kokoreç yemeyen insan bile ozzie's kokorecini yer.

özetle, dünyanın en iyi kokoreççisi.

edit: ozzie’s olacak
  • haftalarca videolarını izledikten sonra dün merakla ve büyük beklentilerle gittim mekana. rezervasyon şarttır uyarısına dikkat etmemiştim. gittiğimde üzülerek kapalıyız dedi ozzie. yüzümü düşürünce dayanamadı geç sen ama kalabalık bir grubum geliyor ama idare ederiz, yer kalkarsın artık dedi. şöyle söyleyeyim, normal kokoreç porsiyonlarının en az 2-3 katı kokoreç yiyorsunuz. öyle domates, biber, baharat doluluğu yok. ama daha da önemlisi yediğiniz kokorecin içerisinde hiç de az olmayan miktarda uykuluk var. hem de dana değil, kuzu uykuluğu. istanbul'da yenilecek en lezzetli kokoreç. mekana gidene kadar favorim midyeci ahmet'in uzay kokoreciydi ama ozzie'nin kuzu uykuluklu tütsülenmiş kokoreci uykuluk farkıyla bir tık üstte. bir de tadımlık ev yapımı sosis denedim, o da oldukça lezzetliydi. ozzie zaten çok kafa bir adam, işini aşkla yaptığı için sonuç da muazzam oluyor. şu an tek handikap istediğinizde gidemiyorsunuz. rezervasyonsuz gittiğinizde kokoreç yeme şansınız çok az. o yüzden gitmeden kesinlikle arayıp geliyorum demeniz gerekiyor. ona da zaman içerisinde bir çözüm bulacağına inanıyorum. özet olarak, istanbul'da en iyi kokoreci yemek istiyorsanız, doğru adrestir ozzie's.
  • bugün iş çıkışı arkadaşımla gittiğim , çok şen şakrak isletmecisi olan , enfes tadı ile başka bir kokoreçciye gitme opsiyonunu ortadan kaldıran mekan.

kokoreçci dedim oğuzhan (ozzie) bey kızmasın. kendisinin de belirttiği üzere kendisi kokoreçci diye tanımlamak hakaret olabilir, kendisi cidden gurmedir. mekanına girdiğimizde bir yarımlık kokoreç kalmıştı ve onu güzelce pay etti. iki çeyrek ile tadına vardık. o kadar samimi bir adam var ki ,hikayesini anlattı işlerini anlattı , hayranlıkla dinledik. kokorecimiz 5 dk da bitti ama 45 dk muhabbet ettik. çıkışta da bunlar benden deyip hesap bile almadı.

kokorecin tadından keyif, ustasından feyz alacağınız kesin. yukarıda da bahsedildiği üzere rezervasyon yapın zira 8 de dükkanı kapatıyordu. unutmadan 20 gün yokmuş tatile çıkacakmış.
  • kokoreci , sosisi ev yapımı hardalı çok iyi, fiyatları pahalı,
    işletmecisi antipatik ve müşterisine nasıl davranması gerektiğini bilmeyen mekan
  • vedat milora göre istanbul'un en iyi kokoreçcisiymiş. söyle biraz inceleyeyim dedim de dükkana randevusuz gidilmiyormuş. bence çok saçma bir olay.
  • ben şahsen kaliteyi düşüreceklerini sanmıyorum. daha iyi hizmet verebilmek için büyük bir mekana geçerler diye tahmin ediyorum.
  • geçen hafta içi gittiğim mekan.
    yukarıda ki yorumları görünce inanamadım gerçekten. muhtemelen oğuzhanın (dükkan sahibi) arkadaşları flndır diye tahmin ediyorum.
    ben kokoreç yedim o yüzden sadece onu değerlendiricem ama köfte ve sosisde yapıyorlar.
    yediğim en kötü kokoreçlerden biriydi maalesef. gerçi kokoreç demek de ne kadar doğru bilemedim çünki ekmeğin içinin yüzde 70 i fln yağ sadece. kokoreçi arayıp zor bulursunuz. bu kadar yoğun yağın içinde de kokoreç tadı fln kaybolup gidiyor zaten.
    ayrıca inanılmaz pahalı. yarım ekmek boyutunda bile olmayan bir ekmek kullanıyor kendisi. ufacık bişey yani. ayranla beraber 25 tl verdik ona..
    inanılmaz hayal kırıklığı yaşadığım bir andı.
  • yüksek talep nedeniyle rezervasyonsuz müşteri kabul etmeyen, rezervasyonsuz müşteri kabul etmediğini bilimum sosyal mecrada ilan eden ve yediğim tartışmasız en iyi kokoreci yapan mekan.

müşterilerini dakikalarca kuyrukta bekleteceğine rezervasyonla çalışır. "kokoreççi için rezervasyon mu olur lan!" diyen adama saygılıyım ama bu adam da rezervasyon uygulamasına saygı göstermelidir.

rezervasyon işinin gelişimini de bilmek gerekir: mekan meşhur olmadan önce rezervasyon diye bir şey yoktu. ancak mekan meşhur olup talep kokoreç miktarını aşınca oğuzhan da müşteriyi kuyruğa sokup bekletmek yerine rezervasyon uygulamasına geçmiştir. iyi de etmiştir. aç şekilde kuyruğa girmek ya da "bugün kokoreç bitti" cevabını alıp dolapdere'de bir yandan götü kollarken diğer yandan yemek için mekan aramak yerine rezervasyon çok daha mantıklı bir seçenektir.

rezervasyon işi kafasına yatmayan gitmez, bu kadar basit.

son olarak, artık hisar ayranı da mevcut. ilk gittiğimde eksikliğini hissetmiştim bir balıkesirli olarak. şimdi eksik parça da tamamlanmış.

"kokoreç için rezervasyon mu olur lan?" demeyin, bir kere gidin.
  • geçerken şöyle bi uğradık da;

-rezervasyonunuz var mı?
    +yok.
    -o zaman yardımcı olamıyoruz.

kaliteyi düşürmek istememelerini anlayışla karşılamakla birlikte, malesef biz de bu üsluba yardımcı olamıyoruz. teşekkürler.

ekleme: şimdi gördüm, alttaki entry'lerde sanirim bana cevap verenler var, belli ki anlatamamışım. mesele rezervasyonla müşteri almaları değil, mesele üslûp. banane yahu; ister rezervasyonla müşteri alırlar, isterlerse pişirdiklerini hiç satmayıp, kapıda bekleyen müşterilerinin gözlerinin içine baka baka kedilere verirler. hiç derdim değil. yahu insan gelenin bi yüzüne bakar, hiç özüre mahçup olmaya filan da lüzum yok ya; biz rezervasyonla çalışıyoruz, bu da numaramız, gelmeden arayın filan der, bi kartvizit falan verip; gönderir. mesele kasılarak gelenlerin yüzüne bile bakmadan o zaman yardımcı olamıyoruz demeleri. sanırım biz süperiz; o yüzden bizi araştırıp, hizaya gelip, rezervasyonunuzu yaptırıp geleceksiniz; böyle gelmeyen defolup gidebilir diye düşünüyorlar.
  • dünyanın en iyi kokoreçidir. çok tatlı iki kardeş yönetir. rezervasyon olayı tamamen sınırlı sayıda üretilmesinden ve talebin yoğun oluşundandır. işini virtüöz seviyesinde yapan nadir insanlardan biridir. işine, müşterilerine ve en önemlisi kendisine saygısı vardır. kokoreç seviyorsanız denemeden ölmeyin ve ekmek arası değil porsiyon yiyin. gitmeden de 1-2 saat önce arayın, adınızı yazdırın ki boşa düşmeyin. in dolapdere with love
hesabın var mı? giriş yap