• bir bukowski okurusunuzdur. internetten bakarsınız, son basılan kitap "parantez yayınları" ndan çıkmıştır. bakmadığınız kitapçı sahaf kalmaz ama bulamazsınız. neden? çünkü hem az basılırlar hem de basıldığı anda yeraltı edebiyatı severler tarafından birer ikişer satın alınırlar. ulan bulucam ben bu kitabı dersiniz. internetten parantez yayınlarının adresini bulursunuz, üşenmeden kalkar gidersiniz. tünele doğru bir işhanıdır efenim adres. içeri girdiğinizde merdivenlerin üzerinde hangi katta ne olduğunu gösteren tabelaları görürsünüz. "parantez yayinlari 5. kat". üşenmeden çıkarsınız 5. kata. karşınıza on adet kapı çıkar. fakat ne tuhaftır ki bu kapıların hiçbirinin üzerinde ne bir isim ne bir başka şey yazmaktadır ve de tüm kapılar kilitlidir. eliniz boş, kafanız karışık geri dönersiniz.

sonuç: yoktur öyle bir yayın. daha doğrusu görüntüde vardır ama yoktur.
    (bkz: bulazaam seni avi pardo!)
  • john fante gibi bir yazarın yayın haklarını elinde tutup, sadece 2 kitabını piyasaya süren, beni uyuz eden yayınevidir.
    istanbul'da gezmediğim sahaf, internette bakmadığım satış sitesi kalmadı ama hala aradığım kitabı bulamıyorum. bukowski de iyidir, onu da basın, basmayın demiyorum hobi olarak yine basın, ama biraz da john fante'ye önem verin.

(bkz: bahara kadar bekle, bandini)
    (bkz: 1933 berbat bir yıldı)
    .
    .
    .
  • uzun süre ağlak modda john fante'ye hayat vermeleri gerektiğini anlatan e-postalar attım kendilerine, baktım sonuç alamıyorum daha tehditkar, daha kendini bilmez mesajlarla devam ettim rahatsız etmeye. hiç beklemediğim bir anda, hiç beklemediğim bir kitabevinde bahara kadar bekle, bandini'yi gördüm. gözlerimi yeteri kadar ovuşturduktan sonra bir de yanımdaki görevliye kitabın adını yüksek sesle okuttum, evet gerçekten tekrar basmaya başlamışlar kitabı.
    öpüyorum kendilerini, ancak tek kitapla kurtulamazlar, yakarım bu gezegeni.
  • john fantenin tüm kitapları için ayrı ayrı müteşekkir olduğum yayınevi.
  • charles bukowski kitapları sayesinde tanıdığım yayın evi. bir diğeri için (bkz: 6 45)
  • charles bukowski kitaplarının ağırlıklı olarak çıktığı yayın evi, yalnız uzun süredir bukowski sevenler bilimum kitap sitelerinde kendilerinin yayımladıkları eserlerin stoklarda kalmadığını görüyor ve isyan ediyoruz.
  • müthiş bir ticari kafa sayesinde okurları çıldırtan yayınevi. işleyiş şu:

bir yazarın bütün kitaplarının yayın haklarını alıyorlar, çok az basıp piyasada tamamen tükenmesini bekliyorlar. kitap piyasada bulunamadığı için müşteriler satın alamıyor. yapılan analiz tablolarında bu kitapların satış oranlarının çok düşük olduğu tespit ediliyor. hiç satmayan bir kitabın basılması son derece yanlış bir ticari karar olacağı için kitabın basılması sürekli erteleniyor. artık yeni basımlar için doğru zaman bekleme aşamasına geçiliyor. ve bu süreç yıllarca devam ediyor.

umarım iflas ederler.

edit: (bkz: john fante)
  • john fante'nin yıllardır basılmayan kitaplarını sonunda 2. baskıya çıkarmış yayınevi.

(bkz: full of life)
    (bkz: 1933 was a bad year)
    (bkz: big hunger)
  • iki üç yazarın yayın haklarıyla, paraya sıkıştıkça, eline sermaye geçtikçe baskı yapan, metin celal'in elindeki, bir garip yayınevidir.
  • nihayet fante' nin bulunmayan ve bulanların da 100 tl istediği kitapları bahara kadar bekle bandini ve roma' nın batısı kitaplarını tekrar bastılar.
hesabın var mı? giriş yap