• kickstarter benzeri ama bu sefer mevzu biraz daha eğlence sektörü. gelecekten bir kesit.

  patreon.com
 • webdeki içerik üreten insanların finansal destek aldıkları ve bunun karşılığında sadece destekleyenlere özel içerikler hediye edebildikleri bir oluşum. içerik üreticilerinin crowdsourcing platformu.
 • yeni nesil bireysel multimedya yayinlarina farkli bir acidan kapi acmistir.
 • online dilencilik.
 • online dilencilik falan değildir.

  (bkz: kurzgesagt) gibi bir kanalın ayakta durması için şart olan para toplama yollarından biridir. gerçekten kaliteli içerik ve kaliteli görsel üreten insanlar bir videoya 7-8 gün harcayabiliyorlar. böyle içerik üretmeleri için destek olursanız full time işlerini bırakabilir ya da bu işi şirketleştirebilirler.

  doğru kişiye verirseniz dilencilik değil destektir.
 • cosplay yapanların da gelir kaynaklarından biri, özellikle yurtdışında.
 • cosplay vb sanal içerik üretenlerin para karşılığı yarı açık fotolarını sattığı platform. kimin kimi sömürdüğü belli olmayan platform.

  edit: yalansa yalan deyin, yoksa yok deyin bık bık ötmeyin kafamda.
 • orospunun pos makinesi.
 • hakkinda bo$ bo$ konusuluyor, yine elalemin gotunun basinin derdine dusmus bizimkiler...

  simdi kendinize acimaniza sebep olacak 2 profile koyacagim. uzulmek istemeyen devam etmesin buradan sonrasina.

  smbc'nin cizeri buradan ayda $8,000'a (yaziyla sekiz bin dolar) yakin kazaniyor.
  https://www.patreon.com/zachweinersmith

  su gormus oldugunuz sanatci ki$i de haftada $3,200 civari kazaniyor, ayda kazandigini sen hesap et: https://www.patreon.com/kuvshinov_ilya

  su an yasim 15-20 araliginda olsa ve sanat okuyor olsaydim, su ikinci verdigim hatuna haftalik bir $10 gomuyor olurdum. boyle yetenekli birinden ayda $40'a ders alir gibi videolu anlatim mumla arar bulamazsin. genc arkadaslar laga luga sikko muhabbetler ve ugraslar pesinde kosmak yerine bunlardan yararlansin. 10 sene once boyle bir olusum olsaydi simdi cok farkli bir yerde olurdum kesin.

  yari acik cosplay fotografi muhabbeti patreon'dan once de vardi. patreon'la birlikte turemedi o isler. cosplay'i meslek olarak yapan cogu hatun kisinin yan gelir olarak bir poster bi fotograf isi de vardir cogunlukla kendi yonettigi sitesi uzerinden sattigi. patreon bunlarin ulastirilmasinda ve yonetiminde kolaylik sagliyorsa onlar da gelip kullaniyorlar. bunu boyle "orospunun pos makinesi" diyerek asagilayamazsiniz.
 • teknolojiden tek anladığı karı-kıza, pornoya daha rahat ulaşmak olan insanlar elbette orospu mekanı olarak görecekler. sonuçta her baktığı yeri kendi algı çerçevesinde görür bunlar. benim takip ettiğim 2 kişi var mesela, hobi amaçlı. heriflerin orospulukla alakası yok, birisi 40 yaşlarında evli barklı adam.
hesabın var mı? giriş yap