• bugünki programında türk kültüründe taşların manası ve işlevini işleyen, sesi kalınlaşmış sarışın. programını vakit buldukça takip ediyorum. kendisi kuru tarihçilikten, konuşurken masaya vuran hiddetli tarihçilerden vazgeçmiş galiba. gördüğüm kadarıyla sanat tarihçiliğine terfi etmiş. konuğu da bu yönde. bu haliyle izlenilebilir olmuş programı. umarım bu doğrultuda sanat-mimari-kültür ekseninde devam eder. kanuniyi, yavuzu övme programları çekilmiyor. bu arada sordukları giysi taşının olduğu camii, divriği ulu camiisidir.
  • (bkz: #67747885)

en son izlediğim programda böyle bir saçmalık ile karşılaşmışken şimdi programı açtığımda ise pelin çift'in sorduğu şu soruya denk geldim.
    -suyun hafızası var mı?
    ne desem boş. ne desem az. beyin yıkamaya doymadılar. boş yapmaktan bıkmadılar. insanların aklına tuhaf bilgileri sıkıştırmaktan yorulmadılar. toplumu aptallaştırmaktan usanmadılar. bitmiyor bu muhabbetler. kim bilir neler kaçırdık ve daha da neler duyacağız.
    zemzem suyunun ezan okunurken parlaması, kızıldenizin diğer tüm sulardan daha fazla deniz ışını aldığı gibi saçmalıklar da yer alıyor programda. suyun hafızası ise üst nokta. ötesi olamaz.

edit: bir süre sonra yeni bir soru soruldu twitterdan. pelin çift'in dediklerini aynen aktarıyorum.
    -bir seyircimiz zemzem suyunun ph değerini sormuş. anlamadım neden böyle bir soru sormuş. ne gerek var yani? allah allah.
    dedi. programdaki en mantıklı soru buydu kesinlikle. ona da gereksiz damgası yapıştırdılar. dinliyorum da bir yandan. daha ne diyecekler diye. hayret.
  • sözlüğe bile bakarsak, seçtiği konuyla bu akşam türkiye gazetecilik tarihine geçecek olanlardan biri olmuş.
  • şu kudüs deyince gözlerinden saçılan ışığı, kadındır, karşısına çıkmam, diyen kimi hocalarda maalesef göremediğimiz güzel insan. bu konuda kimseyi suçlayamam bu çok farklı bir şey ama tarih bilinci açısından talha uğurluel bir, ise kendisi iki'dir diyebilirim tarih bilinci açısından hadi bir de yeni nesil içerisinden diyeyim. nasip işte, nasıl yetişmiş nasıl bir bilinç nasıl bir inanç nasıl bir türklük bu kadındaki saygı duymamak elde değil.
  • bakınca avrupalı gibi görünen, konuştuklarını dinleyince arap sevici olduğu anlaşılan medya kişisi.

inanarak mı söylüyor yoksa "her devrin kadını" olduğundan mı böyle yapıyor anlamak güç. keşke suudi arabistanda falan yaşasaydı.
  • geçmişteki mesut mertcan'lı trt kalitesinden ya lı ma lı konuşan pelin çift'li (özellikle 03 ocak 2018 pelin çift ile gündem ötesi programında değişik zaman aralıklarında pelin çift'in konuşma biçimi ve düzeyi.)gelişen trt kalitesine maşallah çok geliştik,çok büyük yol katettik,geçmiş türkiye'yi hor görenlere selam olsun....
  • 1978 doğumluymuş.

ancak tek kelimeyle bir ergen.

örnek: pelin çift ile gündem ötesi 130. bölüm - nuh tufanı
  • "hazreti nuh oğlu ile cep telefonu üzerinden konuştu" diyen, hem de bunu 'akademisyen' kimliği ile söyleyen şarlatanları programına çıkartan bir isim. para ve reyting için ne yapacağını şaşırdı iyice, insan bu kadar düşmemeli. gerçekten yazık. fransızca eğitim görmüş birisi yakında fesli deliyi de çıkartacak programına, az kaldı.
  • fesli deliye eşdeğer akademik unvan sahiplerini zaten programa çıkarıyor.
  • maksim gorki'nin bir kısa hikayesi vardır. bir gemi yolculuğu sırasında güvertede gördüğü çok güzel bir kadına adeta görür görmez aşık olur. hikayenin büyük kısmı kadının büyüleyici güzelliği, kıyafeti, yüzü, saçı, gözlerinin tasviriyle geçer. ancak sonlara doğru, kadın yanına gelen bir arkadaşıyla sohbet etmeye başladığında seçtiği kelimeler ve üslubu o kadar bayağıdır ki gorki büyük hayal kırıklığına uğrar ve aşık olduğu hızla kadından soğur.

işte ben de pelin çift'e baktığımda aynı şeyleri hissediyorum. bilmem anlatabildim mi?
hesabın var mı? giriş yap