• (bkz: stoya)
  • makyaj yapmayınca hasta gibi görünmeniz suratınıza düzenli olarak boya badana yapmanıza alışmış gözlere anlık şok etkisi yaratmanızla, az su içmenizle ve sağlıksız beslenmenizle ilgili, alt tonunuz ya da ten renginizle ilgili değil. bu acı gerçekle pembiş cildinizi kızartıysam özür dilerim.

bu tona ve cilt rengine sahip insanlarda capcanlı renkler harika durur, ciltleri çok hassastır, yaz kış güneş kremi sürmelidirler.

cilt alt tonu ne demek, nasıl öğrenilir merak ediyorsanız, anlatan dolu insan var buyurun.
  • beyaz tenliyim alt tonumu çözemiyorum.
  • kara kuru, habeş maymunundan hallice olan ama sürekli kadınlara düşmanlık taslayan vasatların salyalarını teee evime kadar getirmiş kadın.

not: mac nw13 spor. çillerim bile var. ama sizi bağlamaz.

(bkz: size bakmaz)
  • bu hatun kişi sizlerin akraba-i taallukat üyelerinden biri olsa ne olurdu?
    (bkz: men dakka dukka)
  • ton muymuş o ?? ne hayaller kurdurdunuz durup dururken...
  • en zor cilt ürünleri bulanlar klasmanında olan kadın türüdür.
    deneyimler sonucu
    eğer fondöten arıyorsanız bilekte değil boyunda denesinler. bilek kısmı daha beyazdır bu yüzden doğru tonu yakalayamazsınız.
    aldınız eve geldiniz renk oturmadı, o zamanda çöpe atmayın. eğer ton farkı 2-3 ton şeklinde değilse rengi açmak için elin üzerine fondöten alınır, içerisine nemlendirici karıştırılır ve yüze sürülür. bu sayede para cepte kalır çünkü renk açılır.
    renkli güneş koruyucu çok zor bulur çünkü yüzünde tüp patlamış görüntüsü oluşur, çoğu sarı alt tonludur renkli güneş koruyucuların. rengi kırmak için yukarıdaki yolu kullanabilirsiniz.
    pembe alt tonluların bir çoğu atopik ciltlidir. alerjisi olduğu için saçma sapan markaların ürünlerine cüzdanlarını bırakırlar.
    yazın değil sahillerde sere serpe güneşlenmek en ufacık sıcak değişiminde heidi olurlar.
    sahilde anında onları tanırsınız, herkes bronz gezerken onlar süt beyazı renginde kalırlar, eğer bir de tam korunmamışlarsa güneşten domates tarlasına girmişler gibi kıpkırmızı bir görünümde olur tüm vücudu.
  • ben sıcak alt tonlu beyaz kadın olduğumdan beni ilgilendirmeyen kişidir.

fakat aklına pembe dantel çamaşır gelen sözlük ahalisi için bu alt ton işlerinden biraz bahsedelim:

alt tonumuz soğuk, sıcak ve nötr olarak 3'e ayrılır efem. alt ton sadece kadınlara özgü değildir. hepimizin bir alt donu vardır *

başlık pembe alt ton üzerine. yani gün ışığında damarlarınıza baktığınızda damarlar mavi görünüyorsa siz soğuk( pembe) alt tona sahipsiniz demektir.

mesela benimkiler ışıkta yeşil görünür. hemşireler koluma bakınca "ayy ne guzel damaar! senden ne güzel kan alınır yahh!" diye beni korkutur.*

soğuk alt tonlular; mavi, gri, pembe gibi tonları iyi taşırken; sıcak alt tonlulara kırmızı, yeşil, şeftali ve toprak tonları daha çok yakışır.

gümüş takılar soğuk(pembe) tona yakışır.
    altın takılar (10 burma bilezik, 3 gerdanlık, 5 yüzük ) ise sıcak(sarı) tona.*

nötr tonlular kafalarına göre takılabilir. caizdir.

soru: hocııam, bu bilgi günlük hayatta ne işimize yarıyacak?
    cevap: giyinmeyi ögreneceksin evladım. pembe donlu kızlar kapında sıra olacak.

kim kardashian "ona yakışan bana da yakışır hacı. benim neyim eksik?" diyerek beyonce gibi olmak için saçını sarıya boyatmayacak. böylece bizim de gözlerimizi kanamayacak.
  • yeni telefonların portre özelliğiyle düz beyaz ve esmerimtrak kızlara da gelen güncellemedir
  • bej, sarı, turuncu gibi renkleri seviyorsa bu renklerde bir kazak giymek istediğinde boynuna soğuk tonlarda (örneğin mavi) bir fular bağladığı takdirde o soluk görüntüyü uzaklaştırabilir.

herkesin doğal renk diye kabul ettiği turuncumsu şeftalimsi tonlarda makyaj yapmamalıdır. makyaj emanet gibi durur ve hatta kadın kişisi bir yerden sonra makyajın kendisine yakışmadığı kanısına varabilir. elbette doğru değildir. morlar, pembeler çok yakışacaktır. kırmızı, turuncu veya kiremit gibi renklere pek yaklaşmamalıdır.

benim de içinde olduğum gruptur.
hesabın var mı? giriş yap