• tek başına kafa topuna çıkıp kafayı vurduktan sonra topun kuvvetiyle dengesi bozulan miniş.
  • ifk mariehamn'ın eski 10, bursasporumuzun yeni 7 numaralı hücuma yönelik orta saha oyuncusu. bizdeki süper lig'in finlandiya versiyonu olan "veikkausliga" bir la liga değil elbet ama an itibariyle 21 yaşında olan bu brad pitt kırması sarı pipinin bu ligde oynadığı son 28 maçta attığı 14 gol ve 9 asisti dikkat çekici.

fakat 23 ağustos bursaspor twente maçında kendisinde daha dikkat çekici olan bir şey vardı..
    senin o götün göbeğin nedir arkadaş? siz finlandiya'da evin salonunda mı oynuyorsunuz bu futbolu, halısahada haftada bir mi toplanıyorsunuz napıyosunuz?

hali hazırda kurulu yeşil timsahlarda şimdilik çok fazla forma şansı bulamayacağını düşündüğüm bu tombinin ertuğrul sağlam tarafından uzun vadede pablo martin batalla'nın alternatifi olarak alındığını düşünüyorum.. maestro bu aralar formunun zirvesinde ve ahanda buraya yazıyorum, başta alex'le sorunlar yaşayan fenerbahçe olmak üzere sezon içinde ya da sonuna doğru bu adam ligde zirveye oynayan diğer takımlar tarafından kurcalanacaktır.. aklı çelinmeye çalışılacaktır.

sibel can'a geri dönersek 69. dakikadan itibaren oynadığı twente maçında heyecanlı, hareketli, pas isteyen, yönlendirmeye çalışan bir duruşu vardı fakat genel anlamda tipik bir süper lig takımı geri dörtlüsünün bir güreşçi, bir kasap, bir gladyatör ve bir sırtlandan oluştuğunu düşünürsek o bıngıldayan vücuduyla bunların arasında iş yapması mucize olur.. zaten bizim tanıdığımız ertuğrul sağlam'da o kilolarla onu sahaya sürmez..
    bol bol kardiyo çalışmaları seni bekliyor sarı, görüşmek üzere..
  • bursaspor bu adamı pişirip yemek için de almış olabilir. geçmişte ciddi kilo problemi olduğundan bahsediliyor, bana sorarsanız hala bi beş kilo fazlası var.
  • 23 ağustos 2012 bursaspor twente maçında oyuna girdikten sonraki 5 dakika boyunca saçıyla uğraşmaktan topla ilgilenemeyen, bir ara takip ettiği topu bırakıp "benim saç bandım nerde ya la?" diyerek düşen saç bandını aramaya koyulan bir garip topçu.
    finlandiya ile kıyaslayınca futbolun daha üst seviyelerinde mücadele eden bursasporda ki ilk zamanları olduğunu düşünürsek heyecanı doğal karşılanabilir ancak daha önce de söylendiği gibi fizik gücünün baskın ve önemli olduğu türkiye liglerine birden alışamayabilir, aslan kafesine salınmış hale gelebilir.
    özetle daha çok çalışması gerekiyor, jarmo korhonen'in "eremenko kardeşlerden daha yetenekli" görüşü hakkındaki tek olumlu referans şu anda.
  • terrier gibi adam, gözleri görünmüyor..

iorfa vardı, nartallo vardı senelerce konuştuk.. şimdi de bu çıktı. napçaz bilemiyorum.. hem tipi hem futbolculuğu..
  • bu adama uzun saçlı diye ibne benzetmesi yapan geri kafalı orospu çocuklarını uzun saçlı erkeklerin şahı khal drogo siksin. bu abiler de toplanıp sikebilirler hiç sorun değil.

not: kısasaçsporluyum.
  • pablo martin batalla ile idman yapacağı için bir süre sonra futbolu öğrenebilecek futbolcu. taş gibi diyerek tarif edebileceğim bursaspor içerisinde futboldan bihaber hareketleri çok göze battı...
  • (bkz: cyril o'reily)
  • kendisini yalnızca 10-15 dakika izledim ve net olarak söyleyebilirim ki böyle futbolcu olmaz. internet sitelerindeki "geleceğin yıldızı, stili miroslav stoch'a benziyor" gibi ifadelerden anlaşılıyor ki adamı iyice şişirip parlatmışlar, bursaspor'a vermişler. kısacası tam bir menajer kazığı. bursaspor'un transfer komitesi de bayağı safmış anlaşılan. hadi diyelim ki adamın maçını izlemediniz, hiç mi antrenmanda denemediniz? sahada hayalet gibi gezmesini, saçını düzeltmekten topu takip edememesini, ikili mücadeleye girememesini geçtim, adamın koşması bile bir acayip yahu.

kendisinin -bayanlar futbol liginde belki ama- erkek futbolunda amatör seviyenin üzerinde futbol oynayamayacağı 1 dakikalık deneme antrenmanında dahi görülebilecekken bu adamı futbolcu diye satın alanın da oynatanın da futbol bilgisinden şüphe ederim, hiç kusura bakmasınlar.
  • bu aksam ilk macina cikan oyuncu. son 5 dakika kendi bolgesinde oynadi. bu aksam sergiledigi oyundan heyecanli oldugu cok belliydi. bence 15 dakikalik oyundan bu kadar kotu tespit yapilmamali. sonucta 23 yasinda genc bir oyuncudan bahsediyoruz.

unutmadan, batalla ilk geldiginde de boyleydi. forsell super ligde biraz dayak yerse o da basarili olabilir diye dusunuyorum. guclenmesi gerek.
hesabın var mı? giriş yap