• sınav temposunun yoruculuğunu bir nebze de olsa atmak için kullandığım takviye. bu tür takviyeleri ilaç olarak adlandırmak tıbbi bir suç şahsımca. etkili mi derseniz rahatlıkla evet diyebilirim. asıl etkisini hissedebilmek için 1 - 2 hafta düzenli kullanım gerektiriyormuş. ne kadar etkili olduğunu görebilmek için bir gün içmemeniz yeterli. plasebo mudur nosebo mudur bilemem ama içmediğim günler beni mutsuz, keyifsiz ve uykusuz bir adama dönüştürüveriyor. bu yönüyle beni korkutan takviyedir.
  • ailemin baskısı üzerine anlamsız bir şekilde kullanmayı reddettiğim vitamin desteğine başlamamın ardından uykumun daha kaliteli bir hal aldığını hisseder oldum kafama gereksiz şeyleri takmaz oldum . hatırlamam gereken önemli konularla ilgilenir oldum piskolojikmi gerçekmi henüz çözemedim . iştah açtığı doğru . ama kendinizi frenlerseniz zayıflamaya bile yardımcı olabiliyor diyebilirim ben 2 aydır kullanıyorum iştahımı açtığı piskolojisinde olduğumdan dolayı bunu pharmaton yaptırıyor o yüzden daha az porsiyonlu yemem lazım diyip kendimi frenliyorum .
    henüz bi zararını göemedim . ama piyasasa 2005 yılındab bu yana olması ve hala kötü yorumun olmaması benim için yeterli tatmin edicilikte
  • biraz overrated olduğunu düşündüğüm vitamin.
    genel olarak inanilmaz dolu dolu vitaminli yemekler yapmadigim ve hep taze olamadiklari icin, özellikle cok yoğun is dönemlerinde aldim bir hafta kadar, etkisi genelde akşam daha dinç olarak görüldü yalan yok. özellikle öğle arasi spor-üstüne biraz yemek- geri 4-5 saat is- eve gel- ders calis cokgeninde biraz daha az uykulu, yorgun yapti beni ama sporun verdiği bilimum laktik asit faktörünü kontrol edip bu deneyi yapmak gerekir tabii.
    ama ultra bir etkisi de olmadi sahsıma, belki onyargim plasebo etkisine müsade etmedi bilemem.
    ama bu gibi baska grup vitamin neler var birkac öneriye de acigim zira minimum gereklilikleri yapmak icin şuanki enerji-heves seviyem oldukça minimum. en azindan vitamin alalim cunku içindekileri almak icin kilo kilo sebze ve çokça balik/et yemek gerekiyor o da mümkün değil kisa surede onca ferritin/kalsiyum depolamak.
  • ilk kullanmaya başladığımda sanki biraz etkisi varmış gibi gelirken artık hiçbir etkisi olduğunu düşünmediğim takviye.

kağıt üstünde ginseng denilen şeyin insanı uçuran kaçıran bir şey olması lazım, hatta bazı aktarlarda bu dalganın çok pahalı olduğu da biliyorum. bence değil ama öyle diyorlar. eğer bu ginseng denilen zırt pharmatonda da varsa etkisi niye bu kadar yüzeysel. aylarca kullandım, kimi zaman bırakıp sonra yine başladım ama etkisi yok denecek kadar az şu an, belki de yok.

gerçi ben ekstradan bal kaymak harnup vs gibi şeyleri de yuvarlıyorum, buna rağmen halsizim. hatta halsizlik çinko eksikliğinden de olabilir denildiği için solgar'ın çinkosunu da alıyorum ama cık. uyuyabilirim her an.

belki de sorun bendedir, bilemiyorum.

edit. abi senin placebonu yiyim be. nasıl da hiçbir işe yaramıyorsun ama. kutuyu bitirince bırakıyorum.
  • akşam gelirken eczaneden aldığım zamazingo. sabahleyin tok karnına açılışı yapacağım bakalım nasıl olacak?
  • bu ilaç kesinlikle bende işe yarıyor. bunu kullandığım günler genelde daha enerjik oluyorum ayrıca sabahları uyanma konusunda da sıkıntı yaşamıyorum.

tek sıkıntısı fazlaca libido artışı, olmadık anlarda ereksiyon olma durumları yaşatabiliyor.

edit: ilaç değil gıda takviyesi.
  • dün iti bari ile başladım. sonuçları gün gün yazacağım.

1. gün
    hiç bir fark hissetmedim.

2. gün
    hiç bir fark hissetmedim.

20. gün
    bugün kan tahlillerimi b12 vitaminlerime baktırdım. sonucu söyleyeyim.

geçen ay - 04/ 03 /2019 da - 438
    bugün - 30/ 05 /2019 da- 330

b12 vitamini eksikliğinde bende bir işe yaramadı . çünkü 20 gündür hergün aynı saatte düzenli kullandım ve 20 gün sonrasında
    çıkan sonuca göre düşüş var. ama ilginç olanı da şu. 20 gün öncesinde pharmatondan önce de oteflavonoid diye yalnızca b12 ilacı kullanıyorum hergün düzenli. hadi pharmaton işe yaramadı da bu da mı işe yaramadı.
    vücut b12 yi ememiyor mu diye de bir test de yaptırmıştım. onda da sorun çıkmamıştı.
    sanırım benim bünye b12 çok tüketiyor.
  • ofiste uyuyakaldığımdan bir çare olarak aldığım takviye.
    edit gelecek.

edit geldi. işe gidip simit falan yedikten sonra bunu kullandım. bunu yutunca uyku bastı. hem de öyle böyle değil. çok defa bu durum oldu. hiçbir faydasını görmedim yani. psikolojik olarak faydası var diyeceğim ama uyudum resmen. inanmayın.
  • çayımızı kahvemizi aldık, merakla bekliyoruz.

(bkz: çöp entry'ler)
  • kaydadeğer bir etkisini göremedim. solgar bu konuda bir adım önde gibi.

(bkz: solgar vm2000)
hesabın var mı? giriş yap