• popmundo is love. popmundo is life.
  • 2018 yılında hâlâ oynayan olduğunu görünce şok olduğum oyun. adının popomundo olduğu günleri hatırlıyorum.
  • geçen günlerde negzel oyundu lan bi geri dönsem mi diye girip, karakterimin 2010'da öldüğünü görüp üzüldüğüm oyun. yeni hesap açtım ama doğal olarak çok yavaş ilerliyor, yine de nostalji amaçlı haftada 1-2 kere giriyorum bir hoş oluyor.
  • kullanıcıya sunduğu karakteri canlandırma hazzını kendi sınıfında hiç bir oyun vermemektedir. kendi iç dünyası ve size yarattığı karakterle özdeşleşmenizi gayet başarılı bir biçimde sunmaktaydı. zaman zaman iç geçiriyorum keşke mobil uygulamasını çıkartsalar diye sahiden neden böyle hatalı bir kararın peşinden koştuklarını merak etmiyor değilim. mobil platformlarda herhangi bir rakipleri bulunmuyor.
  • "seyirciler sahneye domates atıyorlar."
  • deli gibi oynadığım online rp oyunu. 2007 senesinde başlamıştım. ara ara oynayıp bırakarak epey zaman geçirdim. en son bıraktığımda ve karakterim öldüğünde 90 yaşındaydı. aslında çok keyifli bir oyundur. çok yaratıcı başarıları, meslekleri filan olsa da benim için devri geçmiş ve ilk gençliğime ve hatta çocukluğuma ait kalmıştır.
  • bu oyuna her defasında özleyip başlar sıkılıp bırakırım. cünkü yükselmek biraz sabır istiyor. yetenek geliştirmek uzun sürüyor. sonra da ulan buna kafa yoracagıma gercek hayatımda kendimi gelistiririm diyip bırakıyorum.
  • tanım: halen az kişi ile de olsa oynanan oyun.

oyunda politika ile ilgili büyük aileler (küçük aileler de olur) varsa benimle iletişime geçsin, bir projem var.
  • 10 yıldır oynuyorum ve hala oynamaktayım. bu oyuna başladığımda küçüktüm tamamen tesadüf eseri görmüştüm bir arkadaşımın sayesinde. yıllar yılı ara versem bile hiç kopamadım. orada tanıştığınız insanlar sizi oraya bağlıyor, oyunda bir şeye tutunuyorsunuz bazen zombi avlamak, bazen müzik, bazen siyaset gibi bazen sadece blog yazmak için ve bir bakıyorsunuz aylarınız yıllarınız geçmiş. güzel insanlar tanıdım orada, onun yanında salak sulak insanlarda tanıdım ama sonuç olarak 9-10 yıl bu oyunla geçti. eğer bir gün kapanırsa yıllarım, aylarım gidecek hüzünlü bir şekilde ekrana bakacağım çünkü ara versem, heyecanımı kaybetsem bile o dünyanın orada olduğunu bilmek güzel geliyor.

popmundo'nun şuan 63054 kayıtlı oyuncusu var genel olarak günde 1000-2000 civarı insan çevrimiçi oluyor. bu sayı az mı? hayır oldukça fazla türk oyuncular oldukça yoğunlukta çünkü ki oyuna girip 3-4 ay geçirince herkese aşina oluyorsun ufak ufak tanışıyorsun ben 10 yıldır oynuyorum hala tanımadığın bir çok insan var çünkü eski oyuncular dönüyor, yeni oyuncular geliyor derken sürekli yeni birileri oluyor ortamda.

bir itiraf: oyunu hala otobüs, minibüs gibi ortamlarda açmaya çekiniyorum birileri bakıp dalga geçer ya da bir tanıdık çıkar diye. gerçi keşke çıksa oturur muhabbet ederiz.
  • yalan vaatler verip kullanıcısını kandıran oyun. 100. oyun yılı için sözde makale yarışması düzenlediler ve verdikleri söze göre 04 nisan 2018 günü katılımcılara önemli bir sürpriz hediye vereceklerdi.

tarih bugün 17/04/2018 ve gecikme için ne bir camia açıklaması yapıldı ne hediye verildi. sahiplerinin bile unuttuğu, sözlerinde durmadığı yalan dolan oyun.

katılımcıların hakkını arama şansları yok. yarışma organizasyonundaki editörler de bir nevi emir kulu durumunda olmalılar. bir açıklama yapamıyorlar. böyle onuru olmayan bir durumun içinde bulunmayı kendilerine nasıl açıkladıkları da yine üzerinde düşünülesi bir durum. umulan odur ki maaşları dolgundur, sigortaları tam yatıyordur ve sosyal güvenceleri iyidir ve o sebeple öyle bir durumun içinde bulunuyorlardır.

para tokatlayacakları bir kredi satma organizasyonu olsa, oyun sahipleri anında çözüm arayışında olurlardı. ama söz verilip insanları amaçlarına hizmet ettirmişler zaten artık ve şu an sallayacakları ve acele edecekleri bir durum yok. söz de nedir ki?
hesabın var mı? giriş yap