• bağımlılık yaptığı deneyimle sabitlenmiş ilaç. başlarda içemediğim, sonrasında buzlu / aromalı hallere getirip amacından saptırınca, hayranı olduğum..
    hala kimde görsem 360 derece döner gözlerim birbirinden bağımsız, krize girmiş bağımlı gibi saldırırım "ne olur bir kaşık abla! ne olur eaa!"

(bu entry-nin üzerinden 2 sene geçti, durup dururken oylandı 2 gün önce, çok ilgilenmedim zira sağlıklıydım.
    ki burada anlattığım olayı 2003'te yaşadığımı hesaba katarsak normal gibi..
    oylanmasından tam 2 gün sonra yani bugün, yani 6 sene sonra, sevgili düdüklü tencere'mden hemorajik sistit tanısı yedim! yediklerim bununla sınırlı değil, yanında 1 şişe de purinol var!!! komplo bu, anladım ben.)
  • apandist şüphesiyle acile gittiğimde, ağrıma ne teşhis koyduğunu söyleme gereği duymayan doktorun reçeteye yazarken soru soran gözlerim karşısında açıklama yapma gereği duyarak ' kızım bunu idrar yollarının sabunu olarak düşün ' ifadesini lütfettiği efervesan antiseptik.
    ayrıca bunun tadına iğrenç diyenlerin sabah aç karnına sek kekik suyu içmelerini öneririm.
  • üriner sistem antiseptiği.
    kötülük testislerinizden kavradıysa atın suya erisin.
    için sonra.
    günde üç kere, tok karna.
  • iddiaların aksine tadı bulunmayan köpürmüş su. soda içen bunu da rahatlıkla içebilir hatta yanına bir sigara bile yakabilir.

kötü, mide bulandırıcı tadı ancak, maydanoz suyu içmek zorunda kalmış olan bilir.
  • ilk kedime almıştım ben bu ilacı. içirdiğim üç gün boyunca benden nefret etti. ama kısa sürede süper bir kedi oldu. tadının iğrenç olduğuna şüphem yoktu ki aynı dertten muzdarip olunca ben de denedim. gerçekten idrar yollarını mis gibi yapıyor ve kısa sürede etkisini gösteriyor. antibiyotik karşıtı bir insan olduğum için önceliğim hep bu iğrenç ilaç oluyor.

yanlız dikkatimi çeken bir şey var prospektüste, ilacın doz aşımı ile ilgili. şimdi bu kadar iğrenç tadı olan bir ilacın doz aşımında kullanılabileceğini hayal edebilen var mı? bitse de gitsek tadında bir ilaç sonuçta.
  • bok içeydim, mazot içeydim dedirten ilaç, bu ilaç sanayinin rezivyona ihtiyacı var amk, günde 4 kere içeceksin denen şeye azıcık marmelat tadı azıcık şeker mümkün değil mi amk kimyasını mı bozuyor nedir yani insan insana bunu içirir mi ya rabbim!
  • "tadı iğrenç olan ilaçlar daha etkilidir" önermesinin canlı kanıtıdır. günde üç kere her yemekten sonra içtiğiniz bu tuzlu ekşi su sistiti bazen antibiyotiğe gerek kalmadan bile iyileştirebilir. kahverengi tombul bir şişenin içinde küçük beyaz kurtçuklar şeklinde yeni ilaç tarafından piyasaya sürülmüştür.
  • eczane içmiş hissi uyandıran tada sahip ilaç.
    (bkz: eczane kokusu)
  • böbrek taşını düşürmekte oldukça faydalı bir ilaç. sanırım idrar yollarını genişleterek taşın dışarı atılmasını kolaylaştırıyor. ama sonrası...
    sonrası biraz ilginç. hala düşünmekteyim. taş düşürme döneminde bol su içtiğimden sık sık tuvalete gitmem normaldi. tamam. ama 6 ay sonrasında 1 bardak su içtikten sonra 3 kere çişe gitmek biraz garip. böbrek taşını düşüreyim derken az daha böbreğin kendisi de purinolun açtığı yoldan düşecekmişim. haberim yokmuş.
    son tanım: fazla kullanımı birnevi küçük tuvalet ishaline yol açan ecza mucizesi.
  • rastgele hele hele sözlük yazarı bazı uzman tıpçıların(!) ( tıp doktoru değil, dikkat! ) paylaştıkları tecrübeleri ve tavsiyeleri baz alınarak içilmemesi gereken ilaç...dikkat ilaç!!!

ben de yazayım tecrübemi o zaman babam uzun süre kullanmasına rağmen hiçbir sorun yaşamaz iken böbrekte müzmin taş oluşumu ( kalsiyum oksalat ) hastası olan ben sadece bir kez kendi başıma kullanmaya kalktığımda vücudumda özellikle de yüzümde kızarık dökmeyen az bölge kalmıştı...alerjiye neden olabilir doktor tavsiyesi almadan kullanmayın!
hesabın var mı? giriş yap