• acilarin en buyugunu, evlat acisini yasayandir. allah yardimcisi olsun dedigimdir.

ic acitan da bir son gorusu var ogulcugunu. oglan sabah 5 civari eve geliyor ve koridorda babasiyla rastlasiyor. sarilip "iyi geceler" demek istiyor. baba da "bu saatte ne iyi geceleri oglum? sabah olmus" seklinde hafif tatli sert yapiyor sanirim. nerden bilirdi ki onun son sarilis ve son "iyi geceler" olacagini. ahhhhh cok fenasin hayat!
  • bu adamin bir $arkisi vardir: "venseremos venseremos kiralim zincirlerimizi" diye baslar "$ilide halk bugun sava$iyor" diye devam eder, tonguc cok sever bunu.
  • türkiye işçi partisi nin kadrosunda yer almış olan müzisyen.
    hulya kocyigit le birlikte cevirdiği ve bir almancıyı canladırdıgı bir filmi de vardır.
  • oğlu baran'ı kaybetmiştir. kendisine başsağlığı dilediğimdir.
  • bugüne kadar nasıl dinlemedim diye kendime çok kızmama sebep olan beyefendidir.
    tesadüf eseri denk geldim ve neredeyse bütün şarkılarını dinledim. öyle bir terketmedi sevdan beni demiş ki, kulaklarıma inanamadım. alıştığım hâlinin çok dışında olmasına rağmen, ilk dinleyişte hayran kaldım yorumuna. inanılmaz, lütfen dinleyin.
  • 14.04.2011 ntv ana haber bülteninde can dündar canlı yayına çıkardı kendisini. işkencelere uğramış, sistemin her türlü gadrine uğramış bu güzel adamın yüzüne baktım da içinde hiç bir hınç yoktu. gülümseyerek konuştu. yani ben hayret ettim. bazıları parmağının ucuna bile dokunulsa "mağdurum ben mağdurum!!! :) şarkısını en yüksek tondan söylerken rahmi abi güler yüzle ve başına gelenleri bir anadolu ulusu gibi sindirmiş sanırım. en azında televizyondaki tavırları çok rahat ve seyredeni de rahatlatan şekildeydi.

rahmi abi seni saygıyla selamlıyorum. yarınki lütfü kırdar konserinde senden "jandarma" yı mutlaka isterim

http://www.youtube.com/…andarma&aq=1&oq=rahmi saltu

edit." kader kader derler de bu nasıl kader" diye bir şarkı vardır ağır havaları sevenler dinlesin. rahmi abiye evlet acısı çektiren kaderin ben ta....
  • canlı bir şekilde hasan dede halk festivalinde şans eseri dinlemeyi başardığım usta şarkıcı. sesi eskisi kadar iyi değildi. mütevazi bir şekilde sahneye çıktı ve şarkılarını söyledi. benim gibi genç nesilden birinin eşlik ettiğini göründe gözlerimin içine bakıp gülümsedi. çıkışta yanına gittiğimde abi sen ne güzel eşlik ediyordun şarkılara dedi. ben de babamdan, abimden yadigarsınız bana dedim. şu an ne yapıyor ne ediyor bilmezken karşıma çıkması hoşuma gitti. her şeye rağmen güzel sanatçı.
  • son günlerde hipnotize olmuş gibi, hem de plaklarından saatlerce dinlediğim adam. güzel ve orijinal bir şarkıcıdır kendisi. hele öyle arada bir detone olması ya da garip vurgusu yok mu. çok güzel.

(bkz: acıyı bal eyledik)
  • geçenlerde gittiğim bir konserde türkü söyleyen adam, "bir de neşet türküsü havalandıralım" demişti ve sonrasında hayvani güzel söylemişti o türküyü. ben ilk orada tanıştım "havalandırmak" fiiliyle ama neşet ertaş kullanıyormuş bunu sık sık. havalandırmak, söylemek veya icra etmekten bambaşka bir boyut benim için. sadece türkü havalandırılmıyor aynı zamanda dinleyen de farklı dünyalara gönderiliyor.

rahmi saltuk da ahmed arif'in içerde şiirini hayvani güzel derecesinde bestelemiş ve havalandırmış:
    https://www.youtube.com/watch?v=iim-mad0t58
hesabın var mı? giriş yap