• toplu taşıma aracında dondurma yemek zaten normal bir durum değildir. ramazanda yemesinin kimseye zararı olduğunu düşünmüyorum ama. sıradan insandır.
  • götün biridir.aynı zamanda ağzıda bozuk galiba.
  • oruç sabır demektir aç olanın halini anlamak demektir
    aç olan ne hissediyor diye tutuyorsun orucu ayrıcalık kazanmak için değil
    normal bir günde parası olmayan bir baba çocuğuyla bereber toplu taşımaya bindiğinde sen çocuğuna dondurma yediriyorken ne hissediyor bil diye tutuyorsun orucu
    keşke biraz anlasanız ama bu kafayla çok zor :(
  • oruç tutanlarca eleştirilecek tiptir, müsaitlerse birkaç sorum olacak...
    sen ramazanda oruç tutuyor olabilirsin, birilerinin yemek yemesi neden sana saygısızlık olarak görünüyor ki?
    11 ay boyunca öküzler gibi aç sefil insanların önünde tıkınan sen değil misin?
    hangi bayramda kaç fakirin karnını doyurdun? kurban bayramında kaç fakire et dağıttın? ya da karın doyurmak için sadece bayramları mı bekledin? neden?
    kem küm ettiğini fark eder gibiyim...
    hadi hepsini geçtim, sernce oruç tutarken insanların önünde yemek yenmemeli ya...aleviler 12 imam orucunu tutarken ve oruç süresi dışında dahi su içmeleri, inanışlarına göre yasakken, sen hangi alevinin önünde bırak oruç tutarken yemek yememeyi, oruçsuz olduğu zamanlarda su içmedin?
  • bunun ramazanla oruçla alakası yok, normalde yapması öküzlük, ramazanda yapması manidar.
  • ramazan olsa da olmasa da beni rahatsız edecek tiptir. dondurma dediğin evde yada oturulan bir mekanda yenir.
  • ramazanda değil, toplu taşıma aracında yemesi sorun olan insan.
  • ramazan olmasa da toplu taşıma araçlarında dondurma yiyene niye atarlandı millet onu anlayamadım.
  • neresinden bakarsan saygısızlık, neresinden bakarsan tahrik.
  • bunu saygisizlik olarak niteleyenler aslinda meseleyi dini acidan degil siyasi acidan yorumluyorlar, kendi degerlerinin itirazsiz topyekun kabulunu istiyorlar. yani diger bir adiyla islamofasizm. peki soruyu soyle soralim, ayni olay yurtdisinda gerceklesse bu arkadas hic oruc tutamayacak mi? neden baskalarinin tutumuyla bu kadar takintili bizim yobazlarimiz? cevap veriyorum: yobaz olduklari icin.
hesabın var mı? giriş yap