• toni schumacher gibi alamayacagı toplara mudahele girisiminde bulunmayan kaleci..
    nitekim schumacher topun nereye gidecegini iyi bilirdi tecrubeliydi recep neyine guvenmekte anlam veremedim.
  • sergen'in frikiğinde terse yatmasa bambaşka bir hayatı olabilirdi.
  • 5 sene kaldigi fenerbahce'de 3 sampiyonluk yasadi, 2003-2004 sezonunda takim sampiyon olurken volkan demirel ile berabe yedeklese oynadi. en cok oynadigi sezon da o idi. fakat ondan sonra volkan hizla yukselip fenerbahce ve milli takimin degismez kalecisi olurken, recep hizla dibi gordu, fenerbahce sonrasi 2.lig takimlarina gidip oralarda bile yedek kaldi. simdi karsiyaka'da yedek.

kariyerini sifirladigi ve o gunden beri kimsenin gozune giremedigi mac icin (bkz: 30 kasım 2003 fenerbahçe beşiktaş maçı)
    sergen yalcin'dan yedigi frikik ve hatali cikislariyla o maca damga vurdu. o gun iyi performans gosterse belki halen fenerbahce'nin direk kalecisiydi ama sans herkese ayni sekilde gulmuyor.
  • daum, volkan yerine kendisini oynatırdı, aklım ermezdi. içimden tesislere falan gidip daum'a yalvarmak gelirdi.
    aynı hissi daha önce de mustafa denizli, "sahaya 10 kişi çıkarım yine johnson'u oynatmam" dediğinde yaşamıştım.
  • adanaspor - fenerbahçe(yanılmıyorsam sene 2004) maçının öncesinde ısınırken dünyanın gelmiş geçmiş en iyi firikikçilerinden pierre van hoijdonkla düello yapıp kazanmıştı. tribünde epey şaşırmıştık arkadaşlarla. yıllar sonra volkan demirel jeneriklik(kötü manada) penaltı kaçırınca aklıma gelmişti recep reyizin vuruş yeteneği. şimdi solda başlığı görünce yine geldi aklıma. vaktiyle bir recep biler varmış var olsun.
  • 9 sene önce volkan demirelin önünde fenerbahçenin kalecisiyken şimdi balıkesirin yedek kelecisi.
  • gençlerbirliği maçında jest olarak içine volkan'ın formasını giymesi,maç sonrası roportaj sırasında göstermeye çalışırken de heyecanlanıp zor anlar yaşaması öyle şirindi ki.bu gençlik bu amatör ruh mutlu ediyor beni..

ama fener kalecilerine mac sonu formalari ile oynama yasagi getirmek lazim.
    biri formasını seyirciye atarken kolunu çıkardi,digeri de az daha boğuluyordu bu hafta ..
  • akılda kalan tek hareketi çıkaramadığı forma olan kaleci.
    http://www.youtube.com/watch?v=jpwuis_qyyi
  • 10 küsür sene önce bu başlıkta kendisini toplara atlamıyor diye eleştiren mallar 15 senedir volkan demirel'in kontrolünde gol olan top ve volkan demirel'in kontrolünde direkten dönen top gibi 2 tane fenomene maruz kalmaktalar ya, en çok ona gülüyorum. bence oldukça yetenekli bir kaleciydi, kaleyi kaptırmasaydı kendisini hala kadıköy'de izliyor olurduk. aynı fikirler şu adam için de geçerli.

(bkz: serdar kulbilge)

düşündükçe diyorum ki, bu volkan çok şanslı adam. o dönemlere geri dönme şansımız olsa ve bir grup fenerbahçeli taraftara hangisi daha iyi diye sorsak oylar eşit çıkardı.
  • 15 ağustos 2003 trabzonspor fenerbahçe maçıyla sezona çok iyi başlayıp, unutulmaz 5 mayıs 1996 trabzonspor fenerbahçe maçından 7 yıl aradan sonra alınan galibiyette en büyük pay kendisine aittir. ilk maçlarda üst düzey performans göstermiş olup ilerleyen maçlarda düşüş yaşamıştır. bunun son örneği olan 30 kasım 2003 fenerbahçe beşiktaş maçında sergen yalçın'dan yediği gol, kariyerinin dönüm noktası olmuştur. hayatının kırılma anlarından biridir. kendisi gibi bir alt ligten gelen volkan demirel'e formayı kapmıştır. daha sonrasında kariyerinde dikiş tutturamamış, süper lig birinci lig arasında mekik dokumuştur.
hesabın var mı? giriş yap