• oyuncu, senaryo yazarı ve yönetmendir. israil'in en büyük sinema ve tiyatro oyuncularındandır. rol aldığı ilk film daniel waxman'ın 1990'da çektiği ha-meyuad'dır. hatuna mehuheret / geç evlilik filmindeki rolüyle ödüller kazandı. ilk yönetmenlik denemesi "ve lakachta lecha isha"'nın senaryosunu kardeşi shlomi *ile birlikte yazdı. bu filmdeki rolüyle 2004 kudüs film festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülü’nü kazandı.
  • bugün bando visit i tekrar izledim, kendisinin hunharca karpuz kestiği sahnede gerçekten kadının artık yaşamıyor oluşu bana bi kere daha koydu. çok güzel kadındı hakkaten. gülşifte ferahaniden daha güzel kadın ve daha az overrated vallahi. yani yaşarken. zaten ortadoğunun levantin tarafının kadınları bana daha çok geliyor.

gett de daha çok yaşlanan ve dolayısıyla artık nurgül yeşilçay gibi başak köklükaya anne rollerini, evlilik olgunluk rollerini oynayan bir kadın ama kendisinin 90lardaki sinema kariyeri çok aşmıştır bi nevi ortadoğunun sofia loreni gibi bir sürü türde filmde bir çok farklı kadın başrolde oynamışlığı vardır.
  • israilli oyuncu-yönetmen. israil sineması denince önde gelen isimlerden birisi. tam bir yetenek, cevher; kardeşiyle birlikte sinema için meydana gelmiş gibi.

2010 yılında fransa kültür ödülü aldı. ödül jürisinde yer alan fransız artist julie gayet, ronit elkabetz hakkında; “ronit işini, mısır kraliçesini canlandırabilecek kadar tutku ve erotizmle yapıyor. ona ödülü vermekten onur duyuyorum” demişti.

(bkz: bikur ha-tizmoret)
    (bkz: gett)
  • the band’s visit filmindeki karpuz kesme sahnesinden sonra yıllarca o şekilde artistik hareketler yaparak karpuz kesme konusunda usta olmamı sağlayan rahmetli aktris.
hesabın var mı? giriş yap