• oysa alınan karar ve bakış, çocukların saflık ve masumiyetine daha fazla leke sürüyor.
    paslı zihniyeti yok etmek yerine, sapkınları, sapıkları referans almanın sonucu karar.
  • neden benim çevremdeki insanlar tahrik olmuyor da bunlar tahrik oluyor hiç düşündünüz mü?
    çünkü bunlar cemaat yurtlarında erkek öğrencilerden bile tahrik olan azgın pezevenklerdir.
  • çocukların bu tür programlara çıkarılmasını ben de yanlış buluyorum. çünkü format gereği, dolaylı yoldan dahi olsa, çocuklar istismar ediliyor.

yalnız bizim millet öküz işte. desen ki; kardeşim çocukları çıkartmayın şu programlara, vallahi desteklerim seni. ama senin derdin bu çocuklar değil ki, senin derdin çocukların şort giymesi. senin gözün göz değil ki, senin derdin vicdan değil, senin derdin uçkurun. senin derdin, çükünün kalkması bunları görünce. senin derdin çocukların istismar edilmesi değil yani.

yoksa, bak bir daha bir ateist olarak yemin ederim ki senin bu düşünceni desteklerim ben. insan gibi çık söyle çocuklar istismar edilmesin diye ben de sana omuz vereyim. ama yok olmaz değil mi?

sonra biz niye ayrışıyoruz? lan seninle ben nasıl yan yana durayım ayı?
  • rtük'ün açıklamasının hiç bir yerinde "şortlu kızların tahrik edici bulunduğu" ile ilgili bir ibare geçmiyor. tam tersine yapılan açıklama gayet haklı ve makul. haberin arasına akp'li üyeler tahrik edici bulmuş diye bir şey iliştirilmiş, başlık sahibi de gelip yalan yanlış bir başlık açmış.
  • açıklamada çocukların "yayın yoluyla istismar edildiği" söyleniyor, son derece haklı. haberde ise "edinilen bilgiye göre kanalın cezalandırılması isteyen akp’li üyeler, çocukların şortlu görüntülerinden “milletin tahrik olduğunu” söyledi" deniyor.

(bkz: edinilen bilgiye göre)

fikir gazetesi değil tahrik kayışı
  • başıma bir iş gelmeyecekse yerinde bulduğum rtük kararıdır.

“millet tahrik oluyor” sözü akpli üyelere ait sözlerdir. o ayrı bir iğrençlik konusu.

rtük ne demiş.

“çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir”

tahrik olma sözüne aldanıp asıl olayı görmezden gelmeyin. küçük yaştaki kız çocukları bana göre de istismar edilmiştir bu program aracılığıyla. çocuklar çocuk gibi yaşamalıdır. bunu görmezden gelmeyin.
  • eskiden, 80'li yıllarda biz çok küçükken hatırlarım, herkes şortla filan gezerdi ve kimse de tahrik oldum filan demiyordu. şimdi artık cinsel algı eşiği iyice düştü mü ne oldu? şort giyer tahrik olurlar; yakında kısa kollu giyenden dahi tahrik olanlar çıkacak herhalde yurdumda. nasıl bir tahrik olmalıdır bu arkadaş aklınız başka bir şeye çalışmaz mı sizin? beyin herhalde mutasyona uğrayıp malum organlara yerleşti ve oradan idareyi ele aldı.
  • çocuklara makyaj yapılması, küçük yaşta ekranlara çıkarılması bana da çocuk istismarı gibi geliyor. ister stranger things olsun isterse acun farketmez. kaldı ki stranger things ekibi de yerden yere vuruldu bu konuda.
  • şurada 3 paragraf yazıyı okumaya üşenip, başlığın gazıyla sağa sola saldıranların çoğunun üniversite öğrencisi olduğunu bilmek trajikomik geliyor.
    bu salaklar bi de mezun olup iş bulamayınca "o kadar okul okuduk iş yok!" diye gezecekler.
    sana bakış açısı, olayları değerlendirme yeteneği katmayan okuldan alacağın diploma için 4-5 sene harcama lan, gel ben photoshop'ta yaparım sana.

rtük'ün açıklamasında ne şort ibaresi var, ne de tahrik olmak. adamlar demiş ki "çocuk la bunlar. sen bunları yaşıyla alakasız şekilde allayıp pullayıp, ekranlarda milyonların önüne atamazsın. ne yaptıklarının farkında olacak bilinç düzeyinde olmayan çocukların sevimliliği üzerinden reyting kasamazsın"

peki bizim ultra modern, yazması olan ama okuma derslerinde tebeşir tozu yutup eve kaçan ekşici bundan ne anlıyor;
    "rtük şortlu çocuklardan tahrik olmuş".
    dokunuyorsa içmeyin olum şu bonzaiyi lan.

gericilerden zaten tiksinirdim, ilericilerin de yeni nesli tam mal. bu günlere iyi geldik ülke olarak, bu zeka düzeyiyle.
  • bak şimdi dostum; o tarafgirliğini bir yana bırak, elini vicdanına koy ve dinle:

haber metnini okudum. söz konusu kanala rtük'ün karşı çıkmasının nedeni, "çocukların yetişkin insan gibi giydirilip makyaj yapılarak istismar edilmesi" olarak açıklanmış ki programı seyretmedim ancak böyle bir durum varsa, ben dahi rtük'ün açıklamasının altına imzamı atarım. çocukların yetişkin insan gibi giydirilip, öyle davranmaya zorlanması, onlara makyaj yapılması açıkça çocuk istismarıdır ve engellenmelidir.

öte yandan, yine haber metninde "akp'li bazı üyelerin insanlar tahrik oldu dediğinden" bahsediliyor ve art niyetli olduğunu düşündüğüm bir şekilde, haberin özü atlanarak, bu söylem öne çıkarılmış. bunu her kim söylediyse, iğrenç, mide bulandırıcı bir bakış açısına sahip. asla savunmuyorum, hatta allah belasını versin bu zihniyetin. ancak olay bu değilken, haberi buna yaslamak bana biraz art niyetli göründü.

özetlemem gerekirse; 7 8 yaşındaki çocukları yetişkin gibi giydirip, makyaj yapıp, milyonlarca insanın önünde dans ettiremezsin. bu psikolojik olarak da istismardır, hukuken de istismardır, sosyolojik açıdan da istismardır, tıbben de istismardır. ben yapılan eyleme bu nedenel karşı koyuyorum, rtük de kanaatini bu yönde bildirmiş. "millet tahrik oldu" diye karşı koyan adamlar da elbet vardır; bakış açıları hastalıklı ve bağnazdır; bu insanlara karşı koymanın yolu, yukarıda bahsi geçen istismar şeklini normalize etmek değil.
hesabın var mı? giriş yap