şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilmemne sado ile bilmemne mazo adindaki iki herifin aci cekerek sexde orgazmin doruklarina ulasmak icin icat ettikleri kavram
 • "... love can not be a communion of equals, because the lover wants to possess not just the flesh of the beloved but her freedom and her consciousness too. this, of course, is impossible. two consciousnesses can not be one. i can not possess her consciousness and her freedom, nor she mine. but what can happen is that one consciousness is submerged and suppressed by the other. for sartre*, the inevitable frustration of sexual desire leads inexorably to the two extremes of suppression of the other or suppression by the other: sadism or masochism..."
 • (bkz: bdsm)
  (bkz: skinny puppy)
  (bkz: lagartija nick)
 • (bkz: secretary)
 • hakkında yazılan kitaplarda belirtildiği üzere, sadizm ve mazohizm iki ayrı sapıklık olmayıp, aynı davranış sürecinin iki yönünden ibarettir ve bu iki davranış modeli sık olarak birbirine dönüşmektedir.
  en yaygın görünüş biçimi; bu ilke üzerine kurulmuş ilişkiler, dostluk ve arkadaşlıklar, aşklar ve evliliklerdir. bu tip bir ilişkide, kişi karşısındakine acı vermeye başlar. karşısındaki de, bu acıyı kendine bir yaşam biçimi olarak algıladığı andan itibaren sözkonusu biçim kurulmuş olur. acıdan zevk alan kişi, böylece sevgilisinin acımasını sağlamakta ve verilecek bir parça sevgiyle ödüllenmektedir. bu ödül, veren kişiye hem büyüklük keyfini vermekte hem de suçluluk duygusu yüklemektedir. sonuçta, her iki kişi de acı çekmek, acımak, sevmek, sevilmek, küçük görülmek, nefret etmek durumlarını aynı zamanda ve bir arada yaşamaktadır. gerçekte bu tip bir ilişki kurmuş iki kişi, bu modelden mutludur. bir çift eğer çok aşırı eziyet sahnelerine karşın pişman olma, af dileme ve affetme sahnelerini de yaşamaktaysa, bu evliliğin sadomazohistik bir ilişki olma olasılığı hayli yüksektir. bu durumda, ayrılma ve boşanma her iki tarafın kesinlikle mutsuzluğuyla sonuçlanır. çünkü iki kişi de, bu ilişki tipine muhtaçtır ve böyle bir ilişkiyi de kolay kolay bir daha bir başkasıyla kuramayacakları açıktır.

  ilginç olan asıl nokta; herhangi bir insanın, bu modele saplanmasının temelinde yaklaşık olarak öngörülen düzenin son derece basit olmasıdır. şyle ki;

  1- kişi anneyi doğurduğu gibi yok da edebilen bir varlık olarak algılar. besleyen o olduğu gibi aç bırakan da o olduğu için, bu algılama bebeğin zihninde neredeyse otomatiktir.

  2- babanın temsil ettiği dış otorite ve kendisini doğuran ve besleyen anneye sahip oluşu nedeniyle gösterdiği güç, onun çeşitli toplumsal koşulları saptayan ve o koşulların yaptırımlarını da ağlayan kişi olarak algılanmasına, anneye duyulan bütün ters duyguların, yani öfke ve kızgınlıkların babaya yansıtılmasına yol açar.

  3- anneyi elinde tutmak ve onun sevgisinden her zaman yararlanmak isteği engellendikçe, bu engelleme yetisi giderek bütün haz veren durumlara yayılır.

  4- hazzın acıyla, varolmanın yokolmayla, yaşamın ölümle kaynaşmaya başlaması, çocuğun genital hazlara ulaşmaya başlamasıyla yokolma ve yoketme korkusu biçimine dönüşür.

  5- böylece kişi, giderek acıdan haz duymaya başlayabilir ve verdiği acının da haz vereceğini hissedebilir.

  6- son aşamada, cinsel duygularla yok edici duygular artık birbirine kaynaşmıştır. acı vermek ve öldürmeyi zevk almak için yapabileceği gibi, acı verdiği ve öldürdüğü zaman da cinsel bir zevk alabilir.**
 • hiyerarsik duzenlerde gorev alan (polis, asker) insanlar arasinda ortalama insanlara gore cok daha yuksek oranlarda ortaya cikmaktadir. buyruk altinda is gormekten haz alan, sert ve otoriter bu insanlar cok disiplinli ve basarili gorunmelerine karsin tam da o meslekler icin korkunc felaketlere yolacabilecek kisilerdir. ne yazik ki iki kesimde de bu tip insanlar uzunca bir sure odullendirilirler, oysa gorevin degil kendi durtulerinin dogrultusunda hareket eden bu insanlar gorevleri sirasinda bir felakete sebep olabilirler.
 • üzgülenmeli sadistlik.
 • (bkz: soda mazosist)
 • soyle de kilise bi sakasi vardir,

  "masochist: hit me!
  sadist: no! "
 • hayvanlar arasında da rastlanan bir seks yaklaşımı. inanmıyorsanız bakınız salyangozlar veya bakınız tahtakuruları.
  bahçe salyangozları sevişme dönemlerinde birbirine bazen boyu 2 santime varan taş iğneler batırırlar.
  dişi tahtakurusunda bir genital delik olmadığı için, erkek tahtakurusu, çengel gibi penisi ile dişinin karnını delip, spermleri karın boşluğuna bırakır. dişinin bir iç sistemi, bu spermleri uygun yere taşır.
  insanlarda görülen her türlü sapkınlığın aslında doğal olduğu ya da doğada var olduğunu kanıtlayan bir gerçek daha.