şükela:  tümü | bugün
 • sözlükteki "ekonomik kriz" başlıklarına olan ilginin düşmesinden de görüleceği üzere, 15 temmuz'dan sonra bir çok ekonomist, kurum ve firmayı endişelendiren ekonomik kriz çıkma ihtimali, giderek gündemden düşüyor gibi gözüküyor.

  6 aylık ihracatın geçen seneye göre %8,2 artması, bugün açıklanan temmuz ayı ihracatının geçen temmuz'a göre %30 artış göstermesi, turizm'de dengeli bir artış trendine girilmesi, borsaya olan güvenin artması, sene sonunda ekonomik büyüme oranının %7'ye yaklaşacağı tahminleri, imalat sanayii ve özellikle konut sektöründe talepte belirgin bir daralma yaşanmaması, fed'in sıkılaştırmaya gideceği beklentilerinin kalkması/ötelenmesi, iç siyasi durumun öyle ya da böyle konsalide olması, ortadoğu'da çıkacak büyük bir kriz beklentisinin azalması, yurt dışından giderek artan sıcak para akışı, vs bir sürü faktör neticesinde, artık ülke gündeminden "ekonomik kriz" beklentisi düşmüştür.

  dolar ve euro'nun beklendiği ölçüde artmaması bir yana, düşme trendine girmesi de bununla ilgilidir. borsa da, böyle bir ortamda, yabancı yatırımcıların da ilgisi ile, tarihi rekorlar kırıyor.

  bu koşullar altında kriz beklentisi ile dolar ve euro biriktirenler de son 8 ayda büyük zarar etmişlerdir. halihazırda yurt içi birikimlerin çok büyük kısmı döviz üzerinden olduğundan, eğer ekonomik ve siyasi koşullar bir süre daha böyle devam edecek olursa, milyonlarca insanın panik halinde döviz bozdurması neticesinde, yakında dolar ve euro'da çok daha büyük değer kayıpları görebiliriz.
 • (bkz: 1 ağustos 2017 benzin ve motorin zammı)

  öyle böyle iyi değil.
 • sayın bahçeli'nin erken seçim lakırdısı yapmaması ifadesi olsaydı, sonrasını okumadım diyecektim. hevesim kursağımda kaldı. alacağın olsun trol kardeşim.
 • (bkz: yav he he)
 • dolar dolar dediler, dolmadi.
 • an itibarıyla dolar 3.93, euro 4.66 tl. değerli bir aktroll kardeşimiz sözlükte ekonomik kriz başlıklarına olan ilginin azaldığı gibi dahice bir gözlem yapıyor ve ekonomik krz bu yolla şaka maka atlatılmış oluyor.

  tanım: bir çeşit şaka