şükela:  tümü | bugün
  • iyi bir kadro ve iyi bir başlangıçla yollarına devam ediyor görünmelerinden dolayı iyice belirginleşen gerçek.

http://www.sozcu.com.tr/…hpden-istifa-etti-2086227/

bu ve buna benzer teşkilat kaymaları ve tabanda artık mhp'ye karşı oluşan ciddi kızgınlıkların bir sonucu olarak iyi parti artık ciddi ciddi alternatif parti hüviyetine büründü. iyi partiye geçişlerin bundan sonra da hızla devam edeceğini düşünüyorum. akp'nin de son anketlerde ortaya çıktığı kadarıyla iyi partiye ciddi oranda oy kaptıracağı öngörülüyor.

son dönemlerdeki ayrıştırıcı, bölücü ve nefret saçan üslup ve politikalardan dersler çıkarıp, insanların birbirine anlayış göstereceği demokratik ve huzurlu bir ortamı tesis edeceklerine yeterince ikna edebilirlerse neden olmasın diyorum. sıradaki iktidar iyi parti olabilir. inşallah güneşli günler bizi bekliyordur.

edit: özellikle mhp'den iyi parti'ye olan toplu geçiş haberlerinden sonra kafamda oluşan fikirleri yazdım. ne parti güzellemesi yapacam. babamın partisi mi. artık şu proje parti lafları da sıktı iyice. ülkede proje olmayan parti yok zaten kime sorsan.
    ayrıca sanki evvelinde sayıp söven numan kurtulmuşlar, tuğrul türkeşler görmedi bu gözler de. vay efendim koray aydın zamanında şunu demiş bunu demiş.

edit2: ülkede yaşanan o'cu-bu'cu, dindar-dinsiz, yandaş-muhalif gerilimlerinden o kadar bıktı ki insanlar. herkesin yüzü asık, herkes huzursuz. o yüzden sırf solu ya da sırf sağı temsil eden ağır bir parti yerine, belli bir görüşü olmakla beraber kendinden farklı düşünen ve muhalif olan kesime de kucaklayıcı davranan, kendinden olmayana da yaşam hakkı tanıyacak merkez-sağ ya da merkez-sol bir parti ciddi prim yapacaktır şu dönemde. 2002'lerdeki arayış döneminde krizi fırsata çeviren akp gibi iyi parti de bunu gerçekleştirebilir.

edit3: medya desteği alamıyor olması ve dahi ambargo uygulanıyor oluşu ilk başta olumsuz gibi görünebilir. zaten diğer türlü olsa ''kesin birileri finanse ediyor, kim bilir hangi mihraklar arkasında duruyor da birden parlatıldılar'' diyeceklerdi. dolayısıyla yapay ve hızlı bir parlamadansa ağırdan ve doğal bir palazlanma daha sağlam temellere oturtacaktır partiyi.

son edit: bir partiye bel bağlayıp göz karartmak değil bu. böyle olmamalı zaten. iyimser bir bakış açısı benimki sadece. bir ümit. yoksa takım tutar gibi parti tutup, her türlü yanlışına göz yummak, hata yapanların kendilerinden evvel onları savunmaya kalkmak kadar ezik, acınası bir durum görmedim ben. kaldı ki son zamanlarda bunu yapanlara o kadar sık rastlıyoruz ki. solcusu da sağcısı da en çok kendi partisini eleştirecek arkadaş. ''ben sana oy verdim, adam gibi yapın şu işi'' diyecek. vatandaş idarecilerden değil, idareciler vatandaştan korkacak. şu an geldiğimiz noktada her bir taraf kendinden olmayanı vatan haini ilan edebiliyor. bu kadar kolay mı ya bu işler?! vatan haini ne demek? sırf senin gibi düşünmüyor diye bir kişiyi ya da grubu vatan haini ilan etmek ne şekil bir manyaklık? biz ne ara çıldırdık böyle. birileri çıkıp da çözmezse bu gerginlik bu seviyede daha fazla katlanılabilir değil artık. sonumuz hayrola.
  • şaka gerçekten. %7 ile gümbür gümbür geliniyorsa o ayrı :)
  • akp anketlerinde 7-8 bandında olursa ilk seçimde yalnızca barajı geçecektir. sonrasında yapacağı işler iyi olup sosyal medyada yer bulursa bir sonraki seçimde gümbür gümbür gelecektir.
  • 25-30 tane eleman var döndürüp döndürüp iyi parti güzellemesi yapıyorlar. ne zaman sözlükte gündemden düşse hemen güzelleme şeklinde tekrardan gündeme getiriyorlar. en ufak bir eleştiride hemen troll vs. diyerekten saldırıp yerin dibine gömüyorlar. aklınız varsa inanmayın inandırmayın. bu parti proje partisidir. figuranlarının ise kimi bilinçli kimisi ise gariban bıkkın türk halkıdır. kendinizi bu oyuna alet etmeyin. koray aydın akşener için fetö desteği vardır demesine rağmen ısmarlama bir şekilde genel başkan yardımcısı olmuştur. kadrosunun çoğu ısmarlama kadrodur.
  • katılmadığım önerme. hatta seçim sonrası iyi parti balonu başlıklarını çok sık göreceğimizi düşündüğüm konu.

meral akşener parti kadrosunu açıklayana kadar esrarengiz bir tutum sergilemiş olması onu cazip kılmıştı. bilinmezi oynamak bütün kitlelerde bu konu özelinde bir fikir ortaya atılmasına sebep oldu.

kadrosu konusunda da son derece iddialı idi. özellikle yaptığı en büyük vurgunun mhp'nin b takımı olmayacağı yönündeydi.

kadro açıklandığında meral hanım'ın ne kadar haklı olduğunu gördük. takımı mhp b bile olamayak şekilde mhp u18 kıvamında kaldı. her kesimden yüzlerce kurucu açıklandı. parti içindeki söz sahipleri ise hep aynı kesimden.

rasyonel olarak baktığımızda sağ grup içinden bir sağ parti çıkması şu anlamda kendileri dahil kimseyi etkilemiyor. meral akşenir'in özellikle oy alması gereken kesim doğu ve güney doğu olmalı ki hareketi bir anlam ifade etsin. gel gelelim türkçülük naraları atan ümit özdağ ile bu nasıl mümkün olacak bilemiyorum.

işin başlangıcında chp tabanından bir kayma oluyormuş gibi gözükse de o taban meral akşenir'in hükümetten ya da mhp'den farklı olmadığını çok kısa zamanda gördüler/görüyorlar/görecekler. tekrar söylemekte fayda var: türkiye'nin ihtiyacı olan merkez sağ parti değildir.

türkiye'nin, türkiye'nin kendi sorunlarını ifade eden bir partiye ihtiyacı vardır. akp ilk döneminde gelirken ekonomi söyledi, chp koalisyon yolunu açtığı seçimde ekonomi konuştu, hdp ekonomik ve halkın sözde marjinal bir kesimine hitap ederek bu oyları aldı. şimdiye kadar sadece mhp ideoloji partisi olarak buralara gelebildi. bundan sonra da kendileri siyasi arenada görmemeyi canı gönülden dilerim.

velhasılı gün gelir devran döner bilinmez fakat, 11 kasım 2017 tarihi itibarı ile iyi parti'nin %5'i göremeyeceğini düşünenlerdenim.
  • merak içinde kalmıştık, nerelerdesiniz diye.

(bkz: saka maka yazarlarinin ortada gorunmemesi)
  • şaka: güldürmek, eğlendirmek amacıyla karşısındakini kırmadan yapılan hareket veya söylenen söz, latife: şaka ettiğini ama şakanın tadını kaçırdığını söylüyordu. -a. kutlu.
    tdk
  • fetöcü lord eddard stark haini bile apar topar algı yönetimine başladıysa, şu an en az %30 oyu var iyi partinin.

(bkz: çember daralıyor furkaaan)
  • akp lilerin birden atatürkçü kesilmelerinden bellidir.