şükela:  tümü | bugün
 • yazılımcı arkadaş youtube çok güzel videoları var. yazılım alanında türkçe içeriklerin artmasına katkıda bulunuyor. debuging hakkındaki bölüm şahane. keşke çok daha teknik bir seriye başlasa. yolu açık olur inşallah. eyyorlamam bu kadar.

  https://m.youtube.com/…nel/ucayawq-skg2-o4c5uqcittq
 • geçenlerde adına başlık açmayı düşünüp cesaret edememiştim ama bir arkadaş açmış hemen dolduralım buraları.

  sanırım prisync youtube kanalının 2. videosu ile tanıdım kendisini. kanımca muazzam bir bilgiye sahip ve bu bilgisini bizlerle çekinmeden paylaşan egosuz samimi zât-ı muhterem. her videosunda mutlaka belli öğrenimler kazanıyorum ve not ediyorum. umarım bu şekilde video üretmeye devam ederler prisync ekibi olarak.

  birde katıldığım bir telegram grubunda geyik yaparken görüp yok canım bu o değildir demiştim. o kadar donanımlı bir insanın o doğallıkta olması tuhafıma gitmişti. gerçi halen bi nebze kararsızım. pp'sinde kyle broflovski şapkası takıyor. bilen biri araftan kurtarsın beni.
 • flutvnin yazılım alanındaki kopyasını yapıyor. yine kamera önünde bilgili biri var ve arkada ise işe yeni ama yanlış yapan çömez.
  bir karagöz hacivat sohbeti etrafında konu aydınlatılmaya çalışılıyor.

  gerçekten faydalı mı bilemem içerikleri anlatırken konuyu dağıttıklarını, bu yüzden de eksik bıraktıkları bir şeyler olduğunu düşünüyorum

  video çekmek konusunda profesyonel olmadıkları için mazur görülebilir. ileride daha iyi olacağına eminim

  edit: entry'yi yazdığım zaman biraz biraz kızıp gelmiştim. dinlemeyi çok sevdiğim bir konu olan bilgisayar mimarisi konusundaki video süper başlayıp, bütün dikkatimle dinlemeye başlamışken, konu önce birden günümüzdeki spectre açığına geldi, samet atdağ soruyu tam da bilgisayar mimarisi konusu içinde inceledi ancak 32bit 64bit nedir sorusu gelince ben de sinkaf ederek "zaten bu sorunun* cevabı için buraya gelmiştim sanki" deyip eksiyi basmıştım.

  kendilerinden bu düzeltmeyi yaparak özürlerimi belirtiyorum. tabi bunun için izlediğim videoları da tekrar izlemek zorunda kaldım. kendilerini incittiysem affola
 • bir arkadaşım vasıtasıyla kanalından haberim oldu. önceki entry'lerde hakkında muazzam bilgiye sahip de denmiş, içerik kopyacısı da. şu videosunu izledim zatın.

  bu link'teki yazı ile ne kadar da paralel gidiyor anlattıkları, değil mi? konu başlıkları birebir tutuyor, kurduğu cümlelerin dahi büyük kısmı buradan.

  yazıdaki 11 ve 12. maddelerin sırasını değiştirmiş. 16'yı atlamış. webassembly'yi 19. sıradan 17'ye almış. low code'u 20'den 18'e almış. big data streaming'i biraz değiştirip gaming streaming yapmış. son olarak da 2020 linux'un yılı olacak gibi özgün bir kısım eklemiş. toplamda 1 ekleme çıkarma, 1 de değişiklik var. emek vermekten kastı bu mu?

  video boyunca defalarca "ön görüyorum" diyor, gayet de kendi fikirleri gibi paylaşmış. kendisini daha özgün içerik üretmeye, olmuyorsa da bu işlerden el etek çekmeye davet ediyorum.

  edit: şimdi öğrendim ki bi kendisinin "yazılımda karmaşıklık - big-o: veri büyüdükçe kod neden yavaşlar?" sunumu da...
  https://www.youtube.com/watch?v=nxgxp82gzye

  ned batchelder'ın pycon 2018 sunumunun aynısıymış:
  https://www.youtube.com/watch?v=duvz-2uk0fc

  youtube'da var olan bir sunumu türkçe'ye çevirip etkinliklerde boy göstermek ayıptır, komple tüm içerik alınınca alıntı yapmak denmez ona. bunun adı paylaşımcılık falan değil gayet sahte kariyer yapıp olmadığı biri olmaya çalışmak.
 • ekşisözlük bir s.ki beğenmeme timi çıkmış yine ortaya.
  adam tükçe içerikli bilgi paylaşıyor. ayrıca genel anlamda bu işi amme hizmeti olarak yapıyor.
  yazılım işi ile uğraşan insanlar için kolaylık sağlıyor.
  he amk adamın kendi kariyeri yetmemiş sahte kariyer yapıyor youtube da.

  ayrıca adam referans aldığı yerleri de vermiş iki videosunda:
  https://youtu.be/nxgxp82gzye?t=419
  https://youtu.be/vznsgzfpabs?t=467
 • ilk izlediğimde bana da olmaz öyle saçma şey videolarını hatırlattı.

  ama hakkını vermek lazım ana dilimizde gayet anlaşılır ve dolu içerikler paylaşıyor.

  ayrıca alıntı, çalıntı muhabbeti yapanlar boş yapmışlar, zira yayınların altında yer yer nereden esinlendiği refere ediliyor. eğer esinlendiği videoları izlemiş olsaydınız zaten konuyu kendi bakış açısı ile anlattığını anlardınız. adam gidip o videodakileri türkçeye çevirip video yapmıyor.

  son sözüm gereksiz eleştiri getirenlere, şuna benzemiş buna benzemiş demeden oturup 5 dakikalık bir video çeksin de izleyelim.

  son bir not, videolarında şimdilik reklam bulunmuyor. bu büyük ihtimalle bir tercih ki bu tercih ancak izleyicilere olan saygı ve bilgi dağıtımı amacı güttüklerini gösterir. aksi halde bu tip videolarda en az 2 reklam izlerdiniz.
 • çektiği prisync labs, yazılımcılar için faydalı olmakla birlikte çokça keyifli vlog'tur.

  tarz olarak flutv'nin olmaz öyle saçma şey'ine benziyor ama sanıyorum bu formatı ortaya ilk atan da flu tv değil. zira 90'lı yıllarda okan bayülgen'in zaga'yı yaptığı dönemde engin günaydın ile birlikte bu formatta bir parodi içeriği bulunuyordu. veya yakın tolga çevik'in komedi dükkanını da bu formata benzetebilirsiniz.

  gsu bilgisayar mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmıştır. tez danışmanı vincent labatut'muş.
 • turkiyede dunya standartlarinda bilgi veren nadir bir kanal.

  samet atdag’i twitterda birkac kez gormustum. guzel isler yapiyor. yazilima yeni baslayanlar icin guzel kaynak.
 • kurucu ortağı olduğu prisync hollandalı ve almanlardan 1.1 milyon dolar yatırım almış.

  kaynak: https://tech.eu/…d-its-e-commerce-pricing-platform/

  umarım kanal devam eder.
 • faydalı youtube kanalı.