*

• genele yayılmış kırışıklarının yüz bölümündekiler sağlığında problem çıkarır.. ayrıca asabi yapar..
    genetik olarak fazlaca oynanmış bir hayvan olduğundan kelli, garipliği şirin gelmektedir.
    üretimi durdurulmalı, acı çektirilmemelidir.
  • uyurken 40 sirtustu sarhos gucunde horlayan, ufacikken bile gunde 8-9 oyuncak bok tadinda sican ama herseye ragmen kucaginiza aldiginizda yuzunuzu guldurup, en gaddar insanlarin bile annelik icgudusunu ortaya cikarabilen sevimsiz yahsi kopek. yavru halini goren bir takim kendini bilmezler ''aaaa taci bu taci''* diyip insani fitil etseler bile konulabilecek optimum isim erkeklerde beckham'dir kafasinin ortasinda ki deri cikintisindan. hayal gucu asmis olanlar umit davala filan da diyebilir tabi..
  • nip tuck'ta matt'in kız arkadaşının, sünnetsiz penisi benzettiği hayvan
  • istanbul semalarinda secereli disisi bir turlu bulunamayan kopek cinsi. hadi olanaklari bulanaklari gectim, genel olarak bu cocuklarin halvet olmasi sanki evren tarafindan engelleniyor gibi. iki tanesini birbirine biraz yaklastirsaniz ortaligi birbirine katip, sahipleri dahil etraftaki herkese saldiriyorlar. dogustan abazan olmaya programlanmadiklari icin yolun sonunda ya gay oluyorlar, ya da sabahtan aksama kadar kendilerini yaliyorlar.
  • silkindikleri zaman seyirlik oluyorlar. yavaş çekimde kaydedip izlenesi bir varlık bu. hele o mosmor diliyle yalamaya niyet etsin, akıl alıyor. kuyruğu başlı başına bir manzara. hastasıyım.
  • maradona'nın üst dudağını kopardığı söylenen köpeğinin ırkı
  • ilk görüşte o gözükmeyen gözleriyle ürküten hayvan. hele hele köpeklere mesafeli yaklaşan bir tipseniz bu ürkme olayı ikiye katlayabilir. ama alıştıkça, tanıdıkça, birlikte yaşadıkça bir o kadar seveceğiniz, masum ve sevimli bulacağınız bir köpek cinsi. bir kere çok uslu bu ya :) karnı doysun yeter. bebek...
    ama o tiple iyi ev koruyucusu olur. bi kere eve hırsız girse bunun o psiko bakışları görünce direkt kaçar. kesin !

yalnız shar pei ile yolda yürümek resmen bir işkencedir. yanınızdan geçen on kişiden sekizi cinsini sorar, en az bir kişi "aaa çin aslanı değil mi bu?" der, geriye kalan bir kişi de yaşını sorar. soru sormadan geçen olmaz yani! bir yaşından küçük olduğunu söylediğinizde de şaşırırlar. yüzü fazlasıyla buruşuk olduğundan ötürü insanlar genelde yaşlı olduğunu düşünüyorlar. hatta sıcak bir yaz günü kendisiyle gezerken iki yaşlı amca bu bebeği kendileri gibi yaşlı sandı ve benim duyacağım şekilde "cık cık yazık bu sıcakta yaşlı hayvan yürütülür mü?" dedi ehehhe benim surat "z" oldu tabii.

ha bi de denizden bu kadar korkan denizden bu kadar nefret eden bir hayvan görmedim ben. kediler bile bu kadar sudan korkmaz heralde. banyo yapmak istemeyen çocuklar gibi... denize yaklaştığınızı anladığı anda kendini geri çekiyor. huysuz yaşlı surat !
  • en yakın arkadaşlarımdan birinin sahip olduğu köpek cinsi. bir köpek bütün gün uyur mu ya? birde durmadan işiyor. arkadaşım daha sonra bir polis merkezine verdi ama test yaptılar köpek gerizekalı çıktı :d ismi haydardı. suratına bakan herkes ütü yapmak istiyor. kesinlikle dünyanın en şirin köpeklerinden biri.
  • bu kadar kırış kırış olmalarının nedeni tamamen dövüş köpeği olarak üretilmeleridir; oldukça bol ve kalın deri, ısırıldıklarında hayati yaralar almalarını ve dişlerin daha derin/hayati organlara ulaşmasını engeller. ki derisi tutulurken bile bolluktan anında iki kat olur, ısırıldıklarında da aynı hesap işte... yaşlandıkça da bu kırışıklar azalır.
hesabın var mı? giriş yap