• geçen gece bakırköy'de gitmeye çok niyetlenmeme rağmen önündeki bmw, mercedes ve audi otomobillerden oluşan taşıt katarını gördükten sonra vücuttaki kol organının hesaba yansıması endişesiyle gitmeye cesaret edemediğim mekan.

edit zöge: işkembe 25 tl imiş pinti değilim iyi bir yemeğe karşılığını veririm ama maliyeti o paranın kat ve kat altı olan bi çorbaya 25 lira verecek kadar da zengin değilim dostlar.
  • bmw'li barzoların gözde çorbacısı.
  • madoyla birlikte incirli trafigini piç eden mekan. cift sıra park eden mallar ve park yerinden çıkan araçlara yav$aklık yapıp 3-5 lira yoluna bakmanın hesabını yapan kahya bozuntusunun en zamansız "1 dakka abi" el hareketi ile çekilmez hale gelen yolun boktan servisli mekanı. gidin lale işkembecisine adam gibi işkembe çorbası için kardeşim..
  • etilerdeki bir restoran.
    hic tavsiye etmiyorum:
    siparisim olan bulgur pilavi corba ve salatayi (dikkatinizi cekerim hepsi hazir yemekler izgara falan yok aralarinda)
    once bir bucuk saat gibi rekor bir geclikte getirdiler, gelen yemekler tabiiki de buz gibiydi, ayrica salataya yemek sepeti menulerinde yazan malzemeleri koymak yerine sadece rokalari dilimleyip getirmisler. sos bile koymamislar.
    arayip boyle bir problem var lutfen gelin bu yemekleri alin ve parami geri getirin dedim, bir de telefonu acandan azar isittim yogunuz diye.
    bende onunden gecerken hep sorardim niye burasi hep bos diye. kotu hizmettenmis megersem.
  • bakırköy incirli caddesi üzerinde sabah 5 e kadar açık çok leziz kokoreç ve tavuk da sunabilen, çorba eşliğinde paralı askerlerden ate$ istenirken ağır abiler tarafından çizilmemeye dikkat edilmesi gereken yer..
  • geceyarısından sonra kapısının önünde sarhoş müşterilerin çıkardığı nedeni bilinmez kavgaları ile ünlüdür.
  • tadilatı bitince acaip klas bir görüntüye kavuşan işkembeci. gerçi tabelasında sarıhan gusto yazıyor artık.
  • etiler'deki mekanını severim. bu caddede nusret ile beraber dayanabilen sayılı işletmelerden birisi sanırım. ancak mobilyalardan, siyah beyaz karolardan mıdır nedir, her an restoran kurşunlamasına denk gelecek atmosferi yaratıyor bende yıllardır. hep bir tedirgin oluyorum.
  • bakırköy incirli caddesi şubesi hayatımda en uzun süre gittiğim mekan olabilir. ne kadar arayı açsak da her zaman lezzetlerine bayıldığım güzel mekan.

yıllar içinde, zaman zaman hizmetlerinde aksamalar olsa da mutlaka bir ayar tuttururlar. menüsünde ajda pekkan'ın görüşlerine yer verme şansını yakalamış sakatatçı, çorbacı, adına ne derseniz deyin fazla mekan da yok yani.

bir konuya da değinmeden geçemiyorum. türkiye'de yediğim sayısız kokoreç içinde en iyisi açık ara vedat milor'un tavsiyesiyle keşfettiğim denizli tavas yolundaki bağlı kokoreçtir. ikinci sırada ise sarıhan gusto gelir. bence istanbul'un en iyi kokoreçini de kendileri yaparlar.

kokoreç için lale işkembe diyecekler olacaktır. onlara tavsiyem, lale'nin servis sırasında yere düşen halka kokoreçi yerden elle alıp mutfağa geri götürdükleri, sonra da 15 saniye içinde değiştirdik diye masaya geri getirdikleri gerçeğini göz ardı etmemeleri.
  • elit sakatatçı. elit sakatatçı mı olur derseniz oluyormuş.
    sakatatçı dediğin pis olur!
hesabın var mı? giriş yap