aynı isimde "saygı" başlığı da var
  • 5. bölümde (bkz: erkan can) üstadın bi sahnede kopardığı dizidir

--- spoiler ---

ercüment çözer kliniğinde yatanları sıraya dizmiş neden kaçmaya çalışmıyorsunuz çünkü korkaksınız minvalinde şeyler söyler. üç’e kadar sayacağım ve şimdi kaçmaya çalışacaksınız der.üç’e kadar sayar ve aralarından sadece biri kaçmaya çalışır ve erkan cana doğru hamle yapar.erkan can adamı vurduktan sonra o müthiş diksiyonu ve tonlamasıyla ‘aahhmett yağğğcı osuruk’ der.kara komedinin dibine vurulduğu sahnedir.
    --- spoiler ---
  • bakarsınız 9 numaralı odadan malum şahıs çıkar. fena mı olur?
  • iki ergenin maceralarını izlemekten bıktığım için izlemeyi bıraktığım dizi.

ayrıca devamlı mesaj gönderme kaygısı güttüğünden de odaklanılamıyor diziye. arkadaş biz ercüment çözer için geldik ama bu dizi resmen iki ergenin dünya adalet savaşçısı rolünü üstlenmeye çalıştığı bok gibi bir şey olmuş.
  • saygı dizisi öncesinde ercüment çözer'in bir saygınlığı vardı. bu dizi yerle bir etmiş.
  • bayılmadığım ama beğendiğim bir dizi, şu ana kadar bazı olumsuz yanları olsa da ilk sezonu bitene kadar daha da güzelleşmesini bekliyorum, şimdiden net bir yorum yapamayacağım
  • ercüment ve erkan can’ın kaplumbağa terbiyecisi tablosu önünde insanlara saygı dersi nasıl verilir sahnesi ile güldürmüş dizidir.
  • daha önceki entrymde de dile getirmiştim, gerçekten sırf saygısızlık yaptı diye insanlara işkence mi yapıyorlar, ulan böyle potansiyel mi olur diye. günceli yakaladım, hakikatten öyleymiş konu. şaka gibi. harcanan paraya, prodüksiyona üzüldüm. dizi içerisinde de sürekli saygı kelimesi kullanılması da irite etti. sanki film ya da dizi çekmek için müthiş bir fikirmiş gibi. bir de blu tv ınstagram sayfasında oyuncularla röportaj yapıyorlar, saygı ile alakalı soruları yanıtlıyorlar falan off yani.

erkan can'a da doğru düzgün replik yazmamışlar. adam çizgisini korumak,ağırlığını koymak için yavaş yavaş konuşuyor. üzüldüm. ne hale getirmişler adamı.

kamu spotu gibi sahneleri olmasa aslında dizide gerçekleşen olayların basına, siyasete sıçrayışı güzel. ama kör göze parmak sokar gibi bazı şeyleri işlemesi o derinliği kaybettiriyor.

bu arada savcı rolündeki adamı çok sevdim. onun dizisi çıksın izlerim.
  • ha bu senaryo nedir arkadaş bu güzel oyuncular ve prodüksiyon parası böyle mi mahvedilir diyorum sadece
  • behzat ç. izlerken de ercüment çözer karakterini sevmezdim, çok karikatür gelirdi. o yüzden bu diziyi de merak etmiyorum ve büyük ihtimalle izlemiycem. izleyenlerden bir ricam olacak fakat, bu ercüment bey kılık değiştirme olayını kimden öğrenmiş konusu işlenirse buraya yazıverin lütfen.

nurdan torun gibi gezme aklını kim vermiş bu adama, cidden merak ediyorum.

görsel

görsel
  • keşke tüm dizi, 6. bölümdeki flashback sahneleri şeklinde ilerleseydi dedim yeni bölümü izlerken. ercüment'in doğuş hikayesini izlemek müthiş olurdu, öyle de oldu flashbackler sayesinde. bölümün tamamını izlemedim. savaş helen saçmalığını atlatıp sadece flashback sahneleri izledim ve acayip keyif aldım.

şimdi büyük spoiler geliyor.

uzaklaş.

gittin mi?

tamam.

--- spoiler ---

ercüment, hitler'in torunu.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap