• fabio cannavaro'nun lakabı...

cannavaro'nun ağzından: "napoli, italya'nın diğer yerlerine hiç benzemez. rio de janeiro'yla milano'dan daha çok ortak noktası vardır. napoli'de birçok sorun var. suç oranı yüksek yoksul bir şehir ama orada insanlar suratlarında gülümsemeyle yaşarlar. mutlu, mütevazi ve gururlu bir şehirdir. herkes sokaklarda yaşar. mesela, sadece napoli'de çocuklara "scugnizzi" denir. italya'da geri kalan her yerde çocuklara "bambini" denir ama napoli'de onlar scugnizzidir. kabaca sokak çocuğu demektir bu ama olumsuz manada kullanılmaz, yani suçlu çocuklar demek değildir. napoli'deki çocukların evlerinde büyümediklerini, sahilde ya da sokaklarda takıldığını, futbol oynadıklarını ve ailelerini merakta bıraktıklarını anımsatan bir kelimedir. hayatı farklı biçimde yaşadıklarını anlatır."
  • hayatını kariyer uğruna hiç edenleri gördüm ama hayatını bir futbol takımı uğruna, sürekli erteleyeni ilk defa görüyorum. dalga geçmek için falan söylemiyorum. sadece bana garip geliyor. inanç karışık bir durum tabi. ben bunları diyince muhtemelen "abi biz fenerbahçe uğruna ölürüz sen ne diyosun" falan der ama bence bu konu anlattığı gibiyse bir sıkıntı var gibi. ve bu da kendisini gerçek hayatta zorluyor/zorlayacak. zaten sözlükte tepki görmesi, tepki görmeyi göze ala ala böyle yazması bu adanmış futbol sevgisinden. umarım 25-30lu yaşlarda dönüp arkasına bakınca "hasiktir lan ne yapmışız biz?! pihuuuy fener ne lan?!" demez. bu kadar zahiri bir mevzuya hayat adamak, ve yine bu davranışla övünmek acayip geliyor bana. ama en nihayetinde kendi bileceği iş tabi.

ayrıca kendisini niye dert ettim bilmiyorum ama kendisi ve fenerbahçeliliği hakkında yazılarını görünce antipatim dağıldı. birazcık da üzüldüm (sanane yarraaam dediğinizi duyar gibiyim) o yüzden olabilir... neyse kendisine fenerbahçesiyle mutlu mesut bir ömür dilerim. ama beşiktaşlıları çıldırtmasın bak o ayıp işte. ve son olarak bir anne sözüyle bu entryi noktalamak isteyrum; "evladım senin karnını fenerbahçe mi doyuracak?"
  • futbol konusunda o kadar bilgili ve güvenilir bi arkadaştır ki, dese ki demet akalın gençken sivasspor seçmelerine girdi ama beğenilmedi, kesin inanırım.

o derece.
  • türkiye futbol federasyonu'nun resmi sitesi olmasaydı, sözlük bu yazardan mahrum kalacaktı. değerini bilelim o yüzden. sitenin yani.

ayrıca frank rijkaard için "1988 doğumlu olduğum için futbol hayatının son birkaç yılını izleyebildim" demesiyle saygımı kazanmıştır.

(bkz: frank rijkaard/#16288318)
  • an itibariyle kendini sıvazlayıp sıvazlayıp entry girmektedir.
  • ben herhangi bir çelişkisini görmedim.
    14 sene şampiyonluk görmedik diyenler eğer 1968 doğumlular olsaydı anlardım diyor (1973'te 5 yaşında olup da onu hatırlayıp gerçekten 14 sene beklemiş olanlar bunlar olur anlamında). oysa 14 sene bekledik diyenler max 30 yaşında adamlar olunca bu pek inandırıcı olmuyor diyor. kendisi ise 5-7 yaşlarındaki bir şeyi hatırladığını söylüyor, yani 3-4 yaşındaki bir şeyi değil.
    ha ben 37 yaşımdayım, '80 avrupa kupasını hatırlıyorum, hepinizi döverim, o ayrı.
  • atv'den unutulmaz ile abc'den lost'u aynı potada eritebilen adam..
  • popüler başlıklara 00:00'da entry girmeyi sever.
  • beni yanlış anlamış bir arkadaş. ama ama benim fenerbahçeli arkadaşlarım da vaaar.
  • sporla ozellikle de futbolla ilgili yazilarini takip ettigim dokuzuncu nesil yazar ve gammaz. yalniz gozumden kacmamasi gereken bir entrysini kacirmisim ki, farketmedigime utandigimi belirtmek zorundayim kendisine.

(bkz: kemal sunal/@scugnizzi)
hesabın var mı? giriş yap