• nur topu gibi bir oyuncudur kendisi. yakın zamanda avrupa'ya yolu düşebilir kanaatimce.
  • sansima 2005'te university of illinois'te talebeyken okulun erkek basket takimi ncaa finaline kadar cikmisti. tum okul mart ayinda maclara kilitlenmisti, st. louis'te oynanan final four'un biletleri karaborsada yuzlerce dolara gidiyordu. iste benim sean may'in varligindan haberdar olmam o gunlere rastlar. finalde illinois north carolina ile oynamisti, bu arkadas da macin yildizi olup illinois'in sampiyon olmasini engellemisti. maci unc 75-70 kazanmisti, sean may de 26 sayi 10 rebound ile oynamisti. turnuvanin da en degerli oyuncusu secilmisti (daha dogrusu most outstanding player).

bu da final macinin ozet goruntuleri:
    http://www.youtube.com/watch?v=erbp9dnkr08

simdi vay be diyorum, gel zaman git zaman sean may oralardan kalkip takimim fenerbahce'ye transfer olmus. adam o 2005 finalinden sonra nba'e gitmisti, draftte birinci turda 13. siradan charlotte bobcats tarafindan secilmisti. acaba fenerbahce tarihinin en yuksek draft pick'li oyuncusu olabilir mi dedim ama 1990'da ucuncu olarak secilen mahmoud abdul rauf var.

nba'de sakatliklar basina bela olmus anlasilan. hep yapiliydi ama ciddi kilo da var, zaten yillardan beri problemlerinden biri de kondusyon eksikligi. bu durumda fenerbahce'ye faydali olabilir mi bilmiyorum. buyuk bir soru isareti bence. biraz allen iverson'a benziyor bu konuda (besiktasli arkadaslar hemen atlamasin sean may ile iverson'u isim olarak kiyaslamiyorum, performans bakimindan soru isareti olmasini kiyasliyorum). ama bir sekilde kendine gelirse cok basarili olabilir. buyuk yetenekti cunku adam, kendi gozlerimle gordum.
  • kaynamasın, 17 haziran 2011 galatasaray cc fenerbahçe ü. maçı'nda üçlük atmıştır.
  • fenerbahçe ile anlaşmış tombik adam.

http://www.fenerbahce.org/…etay.asp?contentid=21729
  • eğer sağlıklı çıkarsa hücum açısından çok iyi bir transfer olacaktır.

dış savunması son derece etkili bir takıma karşı tek çözüm olan 4 ve 5 numaralar arası paslar ve içeri seri şekilde indirilen toplarda ise yavaş ayakları ile pozisyon almada sorun yaşayacağı aşikar. gerçi bahsettiklerimi fbü dış savunması karşısında yapabilecek takım sayısı pek fazla değil lakin fenerbahçe ülker'in rakip olarak gördüğü takımlar da işte tam bu işleri yapabilecek kalibrede takımlar. sonuç olarak; iyi hücumcu, iyi ribaundçu, iyi fundamental fakat savunmada vidmar'dan epey aşağıda. çabuk konsantrasyonunu kaybetmesi sorunu da var. sezonun bu döneminde transfer opsiyonlarınızın sınırlı olduğu düşünülürse iyi seçimdir bence.
  • beko basketbol ligi 2010 - 2011 sezonu 3lük yüzdesi %100 dür.
  • inanılmaz üçlük yüzdesiyle sezonu tamamlamıştır.
  • 20 ocak 2011 olympiakos fenerbahçe ülker maçını kazandıran adamların başında geliyordu ama dün 27 ocak 2011 fenerbahçe ülker pe valencia maçında hiç süre alamadı. üzüldüm biraz. yine de twitter'ına harika galibiyet aldık vs yazması falan çok hoş.
  • nasıl ilk geldiği yıldan beri gasper vidmar'ı seviyorsam bu adamı da seviyorum ben. vidmar bir plan çerçevesinde alındığından kötü oynadığı zamanlar bile takımda kalmayı başardı ve şimdi aranan oyuncu oldu ama may için bu kadar sabredileceğini sanmıyorum. kendini gösteremezse sene sonunda yolcu olur. ama başatılı olup kalsın isterim.
  • valla fenerbahçe'ye yapabileceği tek etki takımın kilo ortalamasını arttırmak olacaktır. son yıllarda nba'de garbage time oyuncusu bile değilken avrupa'da iş yapabilir mi? bence zor ama bakalım. sanki hedefi final four olan bir takım için(tabi fenerbahçe'nin hedefi final four ise) pek ideal bir oyuncu değil gibi.
hesabın var mı? giriş yap